×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

16. maijā svinēs starptautisko celiakijas dienu (1)

Foto-LetaFoto-Leta

Veicinot celiakijas kā slimības atpazīstamību un pacientu dzīves līmeņa uzlabošanu Latvijā, nacionālā celiakijas pacientu biedrība „Dzīve bez glutēna” šī mērķa sasniegšanai regulāri veic dažādas aktivitātes. Starptautiskajā celiakijas dienā – sestdien, 16. maijā – visi interesenti tiek gaidīti Daugavas krastmalā, kur varēs satikt biedrības pārstāvjus un mazie celiakieši piedalīsies Bērnu maratonā ar īpašiem „GLUTEN FREE” T-krekliņiem. Savukārt, pateicoties uzņēmuma Oriola-Rīga atbalstam, dalībnieki un klātesošie varēs pacienāties ar pārtikas ražotāja Schär bezglutēna uzkodām.

16. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā celiakijas diena. Visā pasaulē celiakija varētu būt aptuveni 70 miljoniem iedzīvotāju. Latvijā netiek veikta atsevišķa statistika, taču ņemot vērā, ka ar celiakiju slimo vidēji 1% iedzīvotāju, to skaits varētu sasniegt 20 tūkstošus. Lai celtu celiakijas atpazīstamību Latvijā biedrība „Dzīve bez glutēna” sestdien, 16. maija, plkst. 11.00 tiekas Daugavas krastmalā, lai atbalstītu bērnu ar celiakiju piedalīšanos Bērnu maratonā. Savukārt 17. maijā vairāki biedri piedalīsies arī Rīgas maratonā.

Sociālajā tīklā Facebook tiek rīkota akcija – visus „Dzīve bez glutēna” sekotājus un interesentus aicinām dalīties ar īpašu ierakstu par Starptautisko celiakijas dienu un uz visu nedēļu vai pat uz visu maija mēnesi (celiakijas atpazīstāmības paaugstināšanas mēnesis) nomainīt savu profila attēlu uz bildi „Keep Calm Eat Gluten Free”.

*Celiakija ir neārstējamā, ģenētiskā gastroenteroloģiskās sistēmas slimība. Celiakijas slimniekiem mūža garumā jāizvairās no glutēna – kviešu, rudzu, miežu olbaltuma, kas izsauc tievās zarnas bārkstiņu atrofiju, ka rezultātā neuzsūcas uzturvielas un attīstās citas slimības.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. un kad svinēs pedikulozes, kad šizofrēnijas, kad psihopātijas, kad maniakāli depresīvās psihõzes, kad vipendrõzes, kad tripera, kad psoriāzes un kad piodermijas dienas?

Draugiem Facebook Twitter Google+