×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Aicina uz cukura diabēta apmācību


Foto - LETAFoto - LETA

Lai veicinātu ar cukura diabētu slimo bērnu un viņu vecāku zināšanas par šo hronisko slimību un uzlabotu tās paškontroli, sākot ar 2014. gada janvāri, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, zvanot pa vienoto reģistrācijas numuru 8866 vai elektroniski – poliklīnika@bkus.lv, iespējams pierakstīties uz ambulatoru diabēta pacientu apmācību.

“Mūsu slimnīcā ik gadu nonāk 60 līdz 70 bērnu, kam atklāts cukura diabēts. Statistika liecina, ka pēdējo desmit gadu laikā 1. tipa cukura diabēta pacientu skaits ir gandrīz dubultojies, saslimstība sevišķi pieaugusi vecuma grupā līdz četriem gadiem. Arī 2. tipa cukura diabētu šobrīd gadā diagnosticē četriem līdz pieciem bērniem līdz 18 gadu vecumam,” atzīst endokrinoloģe Una Lauga-Tuņina.

Ārste norāda, ka 1. tipa cukura diabēta attīstība saistīta ar imūno sistēmu. Ir norādes, ka saslimstības risku var palielināt agrīna – līdz 1 gada vecumam – govs piena un glutēnu saturošu produktu iekļaušana bērna uzturā. Iespējams, sava loma slimības attīstībā ir pazeminātam D vitamīna līmenim asinīs, kā arī dažām infekcijas slimībām. Savukārt iespēju saslimt ar 2. tipa cukura diabētu veicina liekais svars, mazkustīgs dzīvesveids, kā arī 2. tipa cukura diabēta gadījumi ģimenē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+