Veselam
Ārstēšana

VIDEO: Ārsts atklāj, ka pacientu var ārstēt, kā zāles izmantojot viņa paša asinis0

Foto – Shutterstock

RīgaTV 24 raidījumā “Nākotnes medicīna”, kurā tika apspriestas organisma pašdziedināšanās metodes, VC4 un Baltijas Vēnu klīnikas traumatologs-ortopēds Dr. Romāns Prozorovičs atklāja, ka mūsdienās pacientu ārstēšanā tiek izmantotas pat viņu pašu asinis. Tās var tikt injicētas brūcē vai bojājumā, tādējādi nodrošinot paātrinātu šūnu atjaunošanos.

Izmantojot paša pacienta asinis, var izvairīties no alerģiskām reakcijām, jo “zāles” nāk no paša cilvēka un ir dabiskas. “Tas nevar izraisīt nekādas alerģiskas reakcijas, nav absolūti nekādi ķīmisku preparātu. Tās ir savas personīgās šūnas. Mēs izmantojam organisma spēju reģenerēt pašam sevi,” raidījumā stāstīja dakteris Prozorovičs.

Viņš skaidroja, ka procedūrā tiek izmantota centrifūga, kas ļauj atdalīt un izmantot tikai vajadzīgās asins sastāvdaļas – trombocītus un plazmu: “Asinis ņem no vēnas, iepilda konteinerī, apstrādā centrifūgā un sadala komponentos – plazmā, eritrocītos, trombocītos. Plazmu kopā ar trombocītiem atsūc injekcijas šļircē un, kamēr šūnas ir dzīvas un aktīvas, ievada bojātajā saitē vai locītavas spraugā.”

Dr. Prozorovičs raidījumā norādīja, ka ir dažādas metodes – PRP un PRF – kurās tiek izmantotas paša pacienta asinis. PRP apzīmē vārdu savienojumu “Platelet-Rich Plasma” jeb “trombocītiem bagātinātā plazma”. To izmanto trombocītu (viena no asins sastāvdaļām) labo īpašību dēļ. “Trombocīti nodrošina jebkura bojājuma sadzīšanu ķermenī, jo tie satur augšanas faktorus. Tie veicina bojāto šūnu proliferāciju. Bez tam ir arī plazma, tas ir, olbaltumviela, kas ir kā tas cements, no kā visu būvēt. Ko būvēt – to nosaka šie te trombocīti. Savukārt PRF ir fibrīns. Tur ir vairāk olbaltumvielas. Tas veidojas nevis šķidrā veidā, bet veidā, kas var tīri fiziski aizpildīt kaut kādus bojājumus uz ādas,” skaidroja speciālists.

Dr. Prozorovičs sacīja, ka PRP visbiežāk izmanto, ārstējot mīksto audu problēmas: “Mēs principā, tāpat kā visā pasaulē, nodarbojamies pārsvarā ar sporta problēmām. Ļoti labi rezultāti ir pie mīksto audu problēmām, pie cīpslu iekaisumiem, sastiepumiem un daļējiem sarāvumiem, kā arī pie skrimšļu defektiem. Kā zināms, ar gadiem labāks paliek tikai konjaks. Skrimslis nodilst, un pie šī skrimšļa problēmām mēs arī ievadām šo te trombocītiem bagāto plazmu – cerībā, ka tā atjaunos virsmu.”

LA.lv