×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

ASV eksperts rosina atjaunot Latvijā obligāto militāro dienestu (54)

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Glens Hovards

ASV pētniecības institūta “Jamestown Foundation” prezidents un eksperts Glens Hovards rosina Latvijā atjaunot obligāto militāro dienestu – viņa ieskatā tas dotu pienesumu gan nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, gan sabiedrības integrācijai.

“Jums savulaik armija balstījās uz iesaukuma sistēmu. Toreiz daudzi Latvijas krievi kļuva par labiem karavīriem Latvijas armijā,” uzsver Hovards.

Viņš skaidro, ka obligātais militārais dienests attīsta ideju par nacionālu valsti un to stiprina.

“Tas ir veids, kā armija “peld” kopā ar sabiedrību. Ja nav iesaukuma, tad jauniešiem nav vīzijas, viņi sēž mājās, spēlē datorspēles un domā par došanos uz Lielbritāniju,” argumentē Hovards.

Hovards norāda, ka tajā pašā laikā ir Krievijas televīzija, no kuras Latvijas krievi ietekmējas un šausminās par tās pasniegtajiem notikumiem Donbasā.

“Iesaukuma sistēma dod iespēju atjaunināt bruņotos spēkus, turklāt rezervē esošie karavīri regulāri tiek izsaukti uz mācībām,” saka Hovards, kurš piebilst, ka iesaukuma sistēma darbojas Lietuvā un Igaunijā.

Eksperts uzskata, ka Latvijai nāktu par labu, ja tiktu atjaunots obligātais militārais dienests. “Ja jums nav iesaukuma karavīru, tad liela daļa budžeta ienākumu aiziet militārpersonu algām, piemēram, Grieķijā 60 procenti no militārā budžeta aiziet algām un pensijām,” skaidro Hovards.

Viņš norāda – ja Latvijā tiktu atjaunots obligātais militārais dienests, tas pastiprinātu nacionālas valsts ideju. Turklāt lielāki NBS palīdzētu atturēt Krieviju no agresijas.

“Jums ir pusmiljons krievu, un šis būtu līdzeklis, kā veicināt viņu lojalitāti, jo jūs piedāvātu viņiem rīcības programmu. Protams, iesaukuma karavīri būtu jāatbalsta arī finansiāli, kā arī jāsniedz dažādi citi atvieglojumi,” argumentē Hovards.

Visu interviju ar G. Hovardu lasiet 22. marta “Latvijas Avīzē” un E-Izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Mans tēvs dienēja obligātajā vēl Kārļa Ulmaņa Latvijā un toreiz visi karavīri bija teicami apbruņoti un teicami pabaroti. Reālas mācības ar ieročiem bija katru nedēļu, viņš dienēja artilēristos, viņa haubicei lādiņš bija ap 20 cm diametrā, kā tāds sivēns kā viņš izteicās. Armijā visi bija patriotiski noskaņoti, nebij pilnīgi nekādas starpības starp latviešiem un krieviem, visi runāja savā starpā perfekti latviski.

 2. Rosinātāju mums pašiem pietiek! Kas trešajā nabadzīgākajā ES valstī maksās? Vispirms mums jāievieš ir Eiropas un Amerikas progresīvie nodokļi,nevis pakāpeniski jāsamazina IIN saviem nabadzīgajiem miljonāriem!

 3. Divkārt jāpalielina un līdzvērtīgi armijai jāapbruņo (ieskaitot helikopterus) zemessardze!

 4. Nesalīdzināmas lietas Atbildēt

  Un kas to visu,ieskaitot,pieminētos iesaukuma karavīrus,finansēs? Jamestown Foundation,vai? Latvija nav Amerika,kur ienākuma nodokli pēc maksātspējas iekasē arī no miljardieriem jau no 1917.gada! Nevajadzētu aizmirst,ka kvantitāte un kvalitāte nav viens un tas pats! Būs iesaucamie-pietrūks pat caurumainam robežas žogam! Nerunājot jau nemaz par arvien lielākiem izdevumiem ES bēgļu problēmas risināšanā,kas skar arī Latviju!

 5. Citāts no sarunas Atbildēt

  Glens Hovards: “…Reizēm rodas sajūta, ka Krievijai ir kāds veto, ko Latvija drīkst un nedrīkst būvēt uz savas robežas. Satiku jūsu ārlietu ministru, taču viņš nevarēja man sniegt skaidru atbildi par austrumu robežu. “Mannerheima līnija” jums nav nepieciešama, bet gan vajadzīga pastāvīga jūsu spēku klātbūtne pierobežā…”

 6. Atmiņas skarbas par pastalnieku armiju Atbildēt

  Atceros “kaut pastalās, bet brīvā LV” laikā obligātajā militārajā dienestā daudzi piedzīvoja PADLAIKU armijas PAZEMOJUMUS ģedovščinu, ka dažam NĀCĀS savu godu un pašcieņu AIZSTĀVĒT ar ieroci, lai …LIKVIDĒTU uz visiem laikiem LATVIEŠU mērgļa ŅIRDZĪGO purnu! Da;žs krievs bija labāks, bet IDIOTU pastalnieku …
  2006.gada 24.novembrī dienestu beidza pēdējie obligātā militārā dienesta karavīri.

 7. Neskatoties uz zināmām grūtībām, atbalstāma ir pētnieka ideja.. Sevišķi pēc pēdējiem notikumiem pasaulē..Mums pašiem kuplā skaitā jāmāk sevi aizstāvēt.. Domāju, ka atbalstāma ir arī V.VĪTOLA izteiktā ideja par ES kopējiem Aizsardzības spēkiem Šo ideju savulaik jau izteica Kārlis Krēsliņš.. Un viņš zin, ko runā….Lai pēc tam vēsture mums nepārmestu bezdarbību savas Dzimtes aizsardzības organizēšanā..NATO ir NATO! Bet te vietā ir pazīstamais aforisms:,, Dievs sargā tos, kas paši sevi sargā!’ Nezinīši nevar un nemāk sevi aizstāvēt..

  • Skaisti runā, bet tam nav nekāda sakara ar tēmu. Runa ir par variantiem, bet tu, redzu, vēlies apspriest vai vajag vai nevajag pretoties ienaidniekam. Būtu vēl Raini ar aspāziju pieminējis, ko tie ir teikuši sakarā ar to un lielu draudzību ar krieviju.

 8. Tas būtu krievu armijas latvijas filiāls, piedevam par mūsu rēķinu. Liels paldies tādiem ekspertiem. Vai viņš vismaz saprot kāda ir atšķirība starp Latviju un Lietuvu?

 9. Amerikānis grib no Latviešiem dabūt vairāk lielgabalgaļu pasaules izlaupīšanai un savu polit – ekonomisko mērķu sasniegšanai. Amerikāņi tik grib izraisīt kārtējo karu lai varētu pacelt savu ekonomiku tirgojot ieročus. Tikai kāds labums Latviešiem no karošanas laupītāju armijā.

  • > pret karu /viedoklis/ Atbildēt

   Jums liekas , ka igauņi , lietuvieši ir muļķi, risinādami jautājumus , kā savu valsti aizstāvēt nepieciešamības gadījumā ?
   Manuprāt eksperts pareizi analizēja esošo situāciju .
   Latvija ir mēģinājusi draudzīgi sadzīvot ar visiem kaimiņiem ! Bet x gadījumā tas līdzēs ? Vispirms savu valsti vajadzēja attīstīt un negraut to , kas bija milzīgas vērtības – sākums to pierādīja ! Eiropieši par mūsu izdarībām smējās – sak jūs tik bagāti , ka varat radīt bijušās ražošanas pieminekļus Zvaigzne, VEF utt ?
   Vispirms ir stratēģiski jānosaka – valsts aizsardzība , ražošana , medicīna , utt. Nenopietni ir /daži?/ novadi kas cenšas dzīvot vienos svētkos . Viens otrs grib otru operu utt. Katrā saimniecībā ir jābūt saimniekam pie stūres , ja tā nav ??? Kaimiņi ar cieņu skatās uz to saimniecību , kur ir labs saimnieks un godā viņu ! Viņš nepieļauj strādniekiem izzagt krājumus , ne tā ?

 10. Atraduši ,,ekspertu” !

 11. Savulaik noziedzīgo obligātā militārā dienesta likvidēšanu var pielīdzināt valsts nodevībai. Vai tik tiešām esam tik stulbi, ka jāgaida, lai kāds no malas dod mājienu, kas jādara savas valsts aizsardzībai.

  • Tādu “no malas mājienu devēju” mums tagad vairāk nekā suņam blusu. Tikai viņi tavu stulbo dzīvi nedzīvos un tavā vietā zem tanka nemetīsies …

 12. … Patiess un logisks ieteikums … paldies !

  … Profesionala armija ir vajadziga tikai visiem un visada veida Globalistiem un to pakalpiniem, jo tadejadi var to kontrolet pec vinu gribas … !

 13. Tagad karš notiek citā līmenī un uzvar tas, kuram labākas tehnoloģijas un gudrākas smadzenes, kuras izstrādā kaujas taktikas plānu. Obligātais dienests ir dārgs un neproduktīvs prieks. Runājot par patriotisma audzināšanu: armijas funkcija ir aizsardzība nevis kāda audzināšana. Ja valdība vēlas patriotiskāku tautu, tad tai pašai jākļūst patriotiskākai un beidzot jāsāk strādāt priekš tiem, kuri viņiem maksā algu.

  • Ko dos 2000 datortārpu un jaunāko tehnoloģiju lietotāju, ja viņiem uzbruks 50 000 krievu armijas karavīru? Krievs paņems ar masu. Bez tam, krievam ir ne tikai masa, bet arī modernās tehnoloģijas, kuras pirmkārt centīsies iznīcināt latviešu modernos ieročus.
   Un no kurienes informācija, ka OMD ir dārgāks par profesionālo dienestu? Paņemiet 5000 OMD karavīru un 5000 profesionāļu. Profesionālis Latvijā ar viszemāko dienesta pakāpi algā gadā saņem ~7000 eiro un vidēji Latvijā karavīrs saņem ~15000 eiro gadā (ģenerāļi vairāk). Nez, kāpēc Somijā ir OMD?

  • Latvies'u Strelnieks Atbildēt

   Armijai JAABUUT audzinaas’anas -patriotisma un gribasspeeka- instituucijai, kaa tas ir katraa sevu cienos’aa sabiedriibaa (ne tikai valstii, jo citaadi nebuutu latvies’u streelnieku, kam jaapateicas par Latvijas Valsti!). Tac’u ar krieviski padomisku sapras’anu (“Kas man par to buus?”!) arii profesionaala armija buus nespeejiiga gluz’i kaa Romas impeerijas norietaa. Taapec svariigi patiesi latviski armijas vadiiba: visu rangu virsnieki liidz pat serz’antiem un diz’kareivjiem – bez “g’edivs’c’inas” un dzers’anas. Ir jaabuut Paarlieciibai, Moraalam pamatam vadiibaa un audzinaas’anas prasiibai kareivju liimenii. Gluz’i kaa Latvijas hokeja komandai: Kanaadas Virsaitis iedvesmoja, bet Vecie “Matjugal,n,iki” der tikai pas’u “varkaam”.. S’odienas Latvija ir tikai ar Valsts c’aulu – BEZ VALSTISKA SATURA – NAV JUUTAMA LATVIES’U NAACIJA! Un tas ir jaamaina KATRAM saakot PAS’AM AR SEVI. To muusu pas’u vietaa nespes izdariit neviens tenolog’isks briinums – To jaadara mums -latvies’iem- katram pas’am un visiem kopaa.

   • to > Latviesu strelnieks Atbildēt

    vecs .. vāvuļo, ka vajag, jo zina, ka pašam nevajadzēs dienēt obligātajā militārajā dienstā, vai ne?
    ir par vecu un ..!

 14. Pareiza ideja! Atbalstu! Tagad darbojos ZS Studentu bataljonā, bet labprāt izietu intensīvu apmācību vairāku mēnešu garumā ar nopietniem treniņiem un mācībām.

 15. Armijā ir jēga iet, ja ir labklājība vai īpašums ko aizstāvēt. Ja tā nav, nav arī pamata par svešu īpašumu vai svešu labklājību nolikt galvu. Pagaidām neizskatās, ka Latvijā šajā ziņā kaut kas uzlabotos.

  Kas attiecas uz aizstāvēšanos, tad Latvija ir nepieciešami vismaz 500 tanki un 100 lidmašīnas lai spētu pretoties Krievijas armijai. Tāda tehnika un tās uzturēšana maksā naudu. Bez tā viss pārējais ir butaforija – kā liecina vēsturiskā pieredze, tad lielgabalgaļas sagatavošana armijā tik mazā valstī, kā Latvija, nepasargā no tās izmantošanas leģionā vai krievos. Īpaši mūsdienu robotizētajā gadsimtā, kad arī Krievijai ir bezpilota lidmašīnas…

  • traktorists ar 2 klašu izglītību Atbildēt

   Atceries, ka latviešu īpašums sastāv arī no garīgām lietām (no valodas, tradīcijām, paražām). Sargā latviešu tautas dvēseli, ja tev nepieder materiālās lietas!

   • Un kāds jūsu padomam ir sakars ar armiju?

   • Latviešu dārgākā bagātība ir bērni. Bērnus tikai ar garīgām lietām nepabarosi. Kad Latvijā būs nodrošināts dzimstības pieaugums, tad varēsiet teoretizēt ko ar bērniem darīt – likt viņiem doties armijā vai nē… Un pirms domāt par armiju, vajag vispirms padomāt par to kāpēc iedzīvotāju skaits samazinās. Tas ir daudz svarīgāks uzdevums, savādāk aizsargāt var nākties tikai atmiņu par tautu… tādam mērķim armija nav nepieciešama – pilnīgi pietiek ar muzeju.

 16. Baidos, ka lielākā daļa no jums armiju ir tikai filmās redzējuši. Mūsdienu militārā konflikta gadījumā no mūsu obligātā dienesta karavīriem iznāktu tikai karagūstekņi. 2.pasaules karš ir beidzies 70 gadus atpakaļ, ja kas!

  • Ukrainas armijā cīnās cilvēki, kuriem nav vispār nekādas militārās pieredzes. Un šie cilvēki spēj atšaut profesionāli sagatavotos krievu teroristus.
   Vai lietuvieši, somi, izraēlieši un daudzas citas tautas, kurām ir OMD – ir idioti?

 17. Tinies mājās, jeņķu **..Paši zināsim..

  • Tur jau tā lieta, ka pediņi esam kļuvuši mēs paši ar savām pediņu atvasēm. Ir vajadzīgs kaut kas, kas liek pēc iespējas vairāk cilvēkiem jaunībā sajust dzīves realitāti, atbildību, nevis lidināties mākoņos, dzīvot savā iedomu pasaulē.

   • Iedomu pasauli mums radījusi valsts un es personīgi nejūtu neko vairāk kā ar vien lielāku atsvešināšanos….Savu militāro armiju un iesaukumus obligātos,ja nav tikuši skaidrība – kas īsti ir Latvijas leģionāri….Pat tad,kad bija sava armija….nemaz nesaprot,kas tā bija un vai vispār bija….
    Un ,kas tagad būs savādāks….?
    Vispirms ir jābūt skaidrībā par valsti..tās mērķiem un nākotnes plāniem un tad arī būs interese ko aizstāvēt….šobrīd viss ir izpārdots – tad lai tie svešinieki arī aizstāv to savu īpašumu šeit….Cilvēkiem ,kuriem nav īpasums un darbs un nekas savā zemē ,nav tak nekas par ko cīnīties un iestāties…

 18. Rezerves karavīrs Atbildēt

  Tas ir vienīgais pareizais viedoklis, lai visi vīrieši iziet militāro apmācību un lai izprot, ka valsts ir jāapsargā, sardzē jāiet visiem, kaut nedaudz jāapmāca.

 19. Latvijas ekspets rosina klausīt latvijas ekspertus.

 20. esmu pret obligāto milit.dienestu.Jākaro tiem ,kas to vēlas un ,kuram tas ir iekšā ,jo smieklīgi būtu domāt ,ka čaļi ar dzejiskām dvēselēm būs karotāji un cik nav tād un ,kas tikko odu nosit ,nu nav visi karotāji .kur vēl tie ,kas nav padevušies augumā un kam veselība klibo .Starp citu,pirms 15 gadem no laukiem pilns autobuss devās un medicīnisko pārbaudi ,lai dodtos uz iesaukumu ,bet komisiju pozitīvi izgāja tikai divi čaļi.vieniem diabēts ,plakanā pēda,citiem ērču encefalīts.citiem Laima slimība,izslimota dzeltenā kaite un tā tālāk.Nedomāju ,ka situācija ir uzlabojusies ,jo ar plikiem kartupeļiem karotāji neizaug.

  • vienotībā ir spēks Atbildēt

   “Jākaro tiem ,kas to vēlas” – nejauc 2 lietas: karošanu un savas valsts, savas tautas kultūras, savas ģimenes un tautiešu aizsardzību no okupācijas.
   Varbūt pasludināsi, ka nodokļus jāmaksā tiem, kas to vēlas un nodokļu nemaksātāji varēs dzīvot uz citu rēķina. Kara gadījumā vieta atradīsies arī slimajam – slimos un fiziskos vārguļus, pirmkārt, var apmācīt kā pretoties nevardarbīgi.

 21. Drīz gaļa būs vajadzīga ???

 22. vai tad latvija ir armija tikai viens lellu teatris nesmidiniet tautu

  • Tikai man “troļļim” tā drīkst runāt. Latvijas patriotam neatkarīgi no tautības ir jānokaunas par šādu sarunu.

 23. Bet populistiskie un liberālie latviešu politikāņi paši OMD likvidēja un vēl ķērca, ka OMD nav vajadzīgs, jo pret 30 000 nacistiskās krievijas armijas karavīriem itin labi pretī stāvēs 3000 Latvijas profesionālā dienesta karavīru, jo 1 profesionālis ir līdzvērtīgs 10 krievijas armijas karavīriem (politikāņi bija ļoti netālredzīgi un nesajēdza, ka krievija arī var ieviest profesionāla dienesta karavīrus jeb kā krievi saka “kontraktņikus”; kontrakts ir līgums ar armiju). Kas atbildēs par šo kļūdaino politikāņu lēmumu? Kas atbildēs par to, ka tautas pārstāvji no Saeimas nolikvidēja sistēmu, kas sagatavo rezervistus?
  Uzskatu, ka Latvijā obligātajā militārajā dienestā jāiesauc gan vīriešus, gan sievietes.

 24. amerikai tik ļoti vajag karu citadak tai ir vāks. nevajag klausīties tos pseido ekspertus.krievi ir mūsu kaimiņi un nekādi neapdraud latviju.kapec tiem jenkijiem tādas bailes vai tāpēc ka var dabūt pa purnu par savu agresiju pret citām vastīm

  • atkal sapīpējies eidis. ASV ir patālu, bet nožēlojamā ļaunuma impērija tepat. Krievija ar tik lielu teritoriju, izrakteņiem, bet Latvija vienmēr vajadzīga ko apjāt un izdrāzt.

 25. Jaunajiem zēniem jau nu derētu kādus 10 mēnešus pavadīt armijā un pie tam visiem. Mācību armijā, kur mācītu klāt gultu, tīrīt zobus un kartupeļus… tad vel rīta rosme un pat bikšu priekšu aiztaisīt bez brūtes palīdzības.
  Ja vienkāršāk garīgā un fiziskā apmācība, veidot prāta noturību un izdzīt tizlumu. Lai būtu interesantāk arī izrakt kādu ierakumu un pašaudīties…Pie reizes apmeklēt arī vēsturi muzejos un kauju pieminekļus Latvijā – to ko skolas nedara…
  Rezultāts = garīgi un fiziski briedināti jaunieši varētu tālāk mācīties vai izvēlēties īsto armijas dienestu.

  • nu labāks līdzeklis par alu, lai norūdītu jaunos zēnus nav atrasts. Bet OMD ir noteikti vajadzīgs un tur penši skries iekšā bez aicināšanas, pensim nekā nav ko zaudēt, bet labi padzīvot un pakarot gribas. jautājums, ko darīt ar vecenēm, tās tiešām nevienam saimnieču šovam pat nav derīgas

  • Bet kā vārdā ? Patriotisms sen vairs nav …Cilvēks vienmēr aizstāvēs to zemes stūrīti,kurā viņš dzīvo un ir viņa ģimene un lietas…Un ļoti daudziem ģimenes ir ārpus LV un darbs un plāni dzīvei un skolas bērniem….
   Tie ir LV zuduši…un tie nebūs aizstāvji…

 26. Latvijā nav sociāla taisnīguma,ideoloģijas,mērķa pēc kā tiekties,ja neskaita mērķtiecīgo vēlmi emigrēt no valsts.Latvijā rodas tikai jauni politiski spēki pirms vēlēšanām ar mērķi tikt pie ,,siles,,,lai neilgi pēc tām tie pārvērstos par politiskiem nespēkiem vienalga kā tie sauktos un kādas būtu to pirmsvēlēšanu programmas. Pastāvot šādai situācijai motivēta griba dienēt armijā nebūs.

 27. Nu diez vai.. atjaunojiet paši obligāto militaro dienestu un karojiet paši! Globalistu elites ģenētiskie mantinieki. Bērni.
  Atkal gudrinieki meklē kaujas gaļu savām imperialistiskajām interesēm.

  • Es piekristu, ka vajag obligato dienestu. Bet ne jau pec svešiem ieteikumiem.
   Tad, kad pasi grasīsimies paplašināt savas teritorijas robežas tad ari mobilizēsim savu armiju. kamēr lielvalstis karo par savām interesēm, mums tur nav nekādas daļas.

 28. Vispār jau vajadzētu, bet ne jau dienesta dēļ, bet tad tieši tāpat kā pirmos 10 gadus, krievi atteiktos no LV pilsonības un arī savus bērnus reģistrētu par nepilsoņiem.

 29. Ne jau tāpēc prihvatizatori atcēla, lai tagad atjaunotu:
  “Aptaujas liecina, ka 28 procenti Latvijas iedzīvotāji pauž atbalstu Krimas aneksijai. Obligātais dienests nozīmētu, ka Latvija apmācītu karot arī cilvēkus, par kuriem nevar zināt, uz kuru pusi viņi krīzes situācijā vērsīs ieroci.” LV portālam: TĀLAVS JUNDZIS, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors ( Iebrukums nevar notikt pēkšņi, 19.03.2015.)

 30. Labi, ka esmu jau ārā no iesaucamā vecuma. Nav ne mazākās vēlēšanās aizstāvēt šo te ierēdņu un birokrātu sačakarēto, korumpēto un nozagto valsti. Valsts iestāžu parazītiem šī valsts ir vajadzīga – lai tad paši/pašas iet ar ieročiem rokās aizstāvēt, ko nozaguši.

  • Tavs rakstītais liecina, esi tāds pat karotājs kā pārejie datora diditāji. Nevajag pazaudēt cieņu- valsts, tie esam mēs un tad nu jāvaino pašam sevi, ar jautajumu: ko esmu darījis, lai tā nebūtu? Kā tad ar nepilsoņiem, tie arī dienētu?

   • Oma, ne es ne komentētājs neko tādu nav darījuši lai valsts tiktu nozagta, jo ir pilnīgi skaidrs, ka to atgriezt atpakaļ pašreizējā laikā var tikai ar bruņotu apvērsumu un tas nav vajadzīgs ne jums, ne arī man. Man – tāpēc, ka mana dzīvība ir dārgāka par jūsu labklājību un ja jums nav ienācis prātā līst uz ambrāžas visu parējo(tajā skaitā – jūsu mazbērnu) labklājības vārdā, tad jums nav nekādas tiesības to prasīt no pārējiem. Jautājums “ko esmu darījis, lai tā nebūtu?” ir jāuzdod nevis jums vai pārējiem pilsoņiem, bet Latvijas valstsvīriem, jo tā ir viņu vaina – ne jau jūsu vai mana… un arī valsts stiprināšana ir viņu uzdevums – un tas sākas ar lojālu attieksmi pret saviem pilsoņiem, nevis atsevišķu pundurcilšu ietvaros rūpējoties par savu ģimeni, radiem un draugiem vispirms. Valsts amatpersonas ar savu uzvedību un attieksmi rāda piemēru pārējiem pilsoņiem – diemžēl viņi rāda arī sliktu piemēru… Armija šajā ziņā ir maszsvarīga.

    ASV instruktors dzīvo citā dimensijā un ASV armija patiešām ir lojalitātes veicinātāja pilsoņiem. Latvijā, diemžēl ir vēl daudzas citas lietas jāsakārto vispirms… savādāk uz armiju tiek liktas pārlieku lielas cerības lai atrisinātu daudzas citas problēmas, kuras pilnīgi nav saistītas ar armiju.

Draugiem Facebook Twitter Google+