×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Atjaunos Veselību veicinošo skolu kustību

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Veselības ministrija (VM) nākamgad plāno atjaunot Veselību veicinošo skolu kustību, kas ekonomiskās krīzes laikā tika atstāta novārtā ierobežotā finansējuma dēļ, aģentūra LETA uzzināja VM.

Kustības mērķis ir veicināt veselīgas vides attīstību skolās un aktīvāk iesaistīt izglītības iestādes veselīga dzīvesveida veicināšanā.

Līdz 2013.gadam kustības koordināciju bija uzņēmusies Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), bet šogad uzdevumu pārņēmusi VM, pastāstīja VM Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Attīstot kustību, 2014.gadā plānots dibināt Latvijas veselīgo skolu tīklu, sacīja Līviņa. Paredzēts, ka tajā skolas varēs iestāties, apņemoties pildīt dažādus veselību veicinošus uzdevumus, tostarp rīkot apmācību seminārus vecākiem.

Kā ziņots, šogad VM izveidojusi Latvijas nacionālo veselīgo pašvaldību tīklu, kurā līdz šim iestājušās 25 pašvaldības.

Tā mērķis ir sekmēt labas prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām, atbalstīt pašvaldības dažādu sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumu risināšanā lokālā līmenī, kā arī paaugstināt pašvaldību darbinieku izglītotību sabiedrības veselības un veselības veicināšanas jautājumos.

Lai kļūtu par NVPT dalībniecēm, pašvaldībām ir jāizpilda vairāki kritēriji, tostarp regulāri jāīsteno veselību veicinošas aktivitātes un pasākumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+