Pasaulē
Baltija

“Danske Bank” naudas atmazgāšanas lietā Igaunijā aizturētas 10 personas0

Foto: LETA/REUTER

Otrdien aizturēti seši bijušie Dānijas bankas “Danske Bank” Igaunijas filiāles darbinieki, bet trešdienas rītā apcietināti vēl četri darbinieki saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu šajā filiālē, trešdien paziņoja Igaunijas Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis.

Ģenerālprokuratūrai ir pamats uzskatīt, ka šie apcietinātie cilvēki apzināti ļāvuši bankas klientiem pārvietot naudas līdzekļus, kas varētu būt pakļauti atmazgāšanai.

Preses konferencē trešdien ģenerālprokurore Lavli Perlinga norādīja, ka

aizturētās personas galvenokārt ir klientu attiecību vadītāji un visiem izvirzītas apsūdzības naudas atmazgāšanā.

“Runājot tieši, viņi ir tā dēvētā pirmā aizsardzības līnija cīņā ar naudas atmazgāšanu. Tie ir cilvēki, kuri galvenokārt bijuši klientu attiecību vadītāji, kuru uzdevums bija ziņot par naudas atmazgāšanas gadījumiem, lai tos novērstu,” sacīja Perlinga.

Viņa pavēstīja, ka aizturētas desmit personas, kurām izvirzītas apsūdzības naudas atmazgāšanā lielā apmērā. Viena persona tiek turēta arī aizdomās par kukuļņemšanu un viena par kukuļņemšanas atbalstīšanu.

Perlinga paskaidroja, ka konkrētā lieta saistīta ar diviem naudas atmazgāšanas gadījumiem, no kuriem viens konstatēts Gruzijā un otrs Azerbaidžānā.

Atmazgātās naudas apjoms varētu būt aptuveni viens miljons eiro.

Laikraksts “Postimees” otrdienas naktī vēstīja par astoņu personu arestu. Laikraksts gan norāda, ka bijušie “Danske Bank” Igaunijas filiāles vadītāji Aivars Rehe un Tenu Vanajūrs nav starp aizdomās turētajiem.

2014.gadā Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestāde paziņoja, ka “Danske Bank” Igaunijas filiālē konstatējusi liela mēroga ilgstošus noteikumu par cīņu pret naudas atmazgāšanu pārkāpumus.

Saistītie raksti

Lēsts, ka laikā no 2007. līdz 2015.gadam caur “Danske Bank” Igaunijas filiāli varēja tikt atmazgāts līdz pat astoņiem miljardiem eiro, ziņoja Dānijas prese. Tomēr pēdējā laikā izteikti pieņēmumi, ka atmazgātā summa bijusi daudz lielāka.

Tikmēr novembra izskaņā Dānijas bankai “Danske Bank” tika izvirzītas provizoriskas apsūdzības šā gada augustā uzsāktajā izmeklēšanā par naudas atmazgāšanu tās Igaunijas filiālē laikā no 2007. līdz 2016.gadam.

“Danske Bank” ir filiāles arī Latvijā un Lietuvā.

LA.lv