×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
23. jūlijs, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Darvas karote – mūsu bailīgums (27)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Krievija apmelo nacionālos partizānus – latvieši, kā jau tas ierasts, lepni norij krupi, baltiešu pašcieņu glābj lietuviešu žurnālists.

Tuvojoties valsts simtgadei, daudz runājam par patriotismu, par piederības sajūtas radīšanu Latvijai un tamlīdzīgi. Tās labas lietas, katra aktivitāte, kas liek mums lepoties ar savu valsti, ir atbalstāma. Gan varenie Dziesmu svētki, gan krāšņo tautastērpu darināšana, gan dižo karogu uzsliešana pilsētu centros un daudz citu no tīras sirds iecerētu pasākumu kuplinās mūsu valsts simtgadi. Par to priecāsimies, bet līdztekus priekam nepamet sajūta, ka lielajā medus mucā ir patrāpījusies darvas karote.

Par darvas karoti varētu saukt bailīgumu mūsos. Mēs izvairāmies lepoties ar notikumiem, kad Latvijas brīvvalsts pilsoņi iestājās par savu valsti un visiem tolaik pieejamiem līdzekļiem cīnījās pret Latvijas valsts okupantiem – krieviem. Tajā skaitā hitleriskās Vācijas armijas sastāvā. Varbūt tāpēc, ka šodienas Latvijā ir liela krievu minoritāte. Daudzi no viņiem ir to karavīru mazbērni, kuri tiešā veidā piedalījās Latvijas brīvvalsts okupācijā. Sak, nevajag uzjundīt sen pagājušus laikus, šodienas krievi nav tolaiku krievi, viņi te ir iedzīvojušies un ar laiku, ja viss būs mierīgi, kļūs par patīkamiem līdzpilsoņiem. Daudzi jau kļuvuši, to nevar noliegt. Varbūt iemesls cits, iespējams, ka nevēlamies lieki kaitināt kaimiņzemes caru, bet šī laipošanas tendence ir skaidri redzama. Katru reizi, kad kautrējamies piešķirt valsts augstākos apbalvojumus vēl pēdējiem dzīvajiem nacionālajiem partizāniem, katru reizi, kad izliekamies neredzam 9. maija ālēšanos Rīgas ielās. Mūsu valsts augstākās amatpersonas 9. maija pasākumos nepiedalās, bet skaidri pateikt, ka tie ir okupantu svētki, arī vairās. Izliekas tam pāri stāvam un aizbildinās ar frāzēm – tur neko nevarot grozīt, krieviem devītais maijs ir svētvakara vietā.

Neviļus rodas iespaids, ka ar savu valsti lepojamies kultūrautonomijas ietvarā. Pamatoti lepojamies, bet reizēs, kad varētu lepoties ar savas valsts pilsoņiem, kuri sirdī palika uzticīgi Latvijas brīvvalstij un ticību latviskai Latvijai saglabāja pat visbezcerīgākajās situācijās, bikli sakautrējamies. Vairāmies izteikt pateicību cilvēkiem, kuri ar ieročiem rokās aizstāvēja astoņpadsmitajā gadā nodibināto Latvijas brīvvalsti, to Latviju, kuras simtgadi grasāmies svinēt. Vairāmies viņus atzīt, dažbrīd rodas sajūta, ka politiskajai elitei šie vecie vīri un sievas ir neērti laikmeta liecinieki. Uzskatāms piemērs ir NATO sagatavotā un nule kā demonstrētā īsfilma par nacionālās pretošanās kustību Baltijā. Īsfilma uzņemta, atzīmējot Latvijas armijas dibināšanas deviņdesmit astoto gadadienu 10. jūlijā, un pie mums, Latvijā, pagāja klusu un mierīgi. Lai mazāk būtu satraukumu, pašu mājās par šo filmu īpaši neko nestāstīja, toties to pamanīja Krievijas Ārlietu ministrija. Krievijas reakcija bija zibenīga – nacionālie partizāni esot Rietumu specdienestu atbalstīti nacistu līdzskrējēji, kuri vainojami desmitiem tūkstošu mierīgo iedzīvotāju nāvē. Latvieši, kā jau tas ierasts, lepni norija krupi, bet baltiešu pašcieņu glāba lietuviešu žurnālists Andrjuss Tapins. Viņš aicināja Lietuvas iedzīvotājus nepieļaut nacionālo partizānu zaimošanu un internetā zem saukļa “Kremli, mūsu vēsturi nepārtaisīsi!” paust savu protestu. Iedzīvotāju atsaucība bija milzīga, Kremļa propagandistiem pat nācās dzēst neērtākos komentārus. Visu cieņu lietuviešiem un viņu aktīvajai pilsoniskajai stājai! Jācer, ka arī Latvijas sabiedrība savā pašapziņā reiz brīvi atlieks muguru un, ne no viena nebaidoties, neviena priekšā netaisnojoties, leposies gan ar kultūras sasniegumiem, gan nacionālajiem partizāniem. Pateiks skaidri un atklāti – kā Latvijas brīvvalsts pilsoņiem nacionālajiem partizāniem bija visas tiesības cīnīties pret padomju okupantiem! Pret krieviem, patīk tas kādam šodienas krievam vai nepatīk. Kā bija, tā bija.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Latviešu leģionāri arī bija brīvības cīnītāji -viņi cīnījās par brīvu Latviju.Par kādu patriotismu vispār var būt runa, ja notiek visāda veida vēršanās pret šiem Latvijas brīvības cīnītājiem. Leģionāru dienā atļauj ārdīties visādiem pretlatviskajiem elementiem, taču pašiem leģionāriem neļauj piekļūt pie Brīvības pieminekļa.Uzvaras svētku svinētāji un viņu atbalstītāji joprojām diktē savas spēles noteikumus visiem.Ar to izskaidrojama varnešu lielā pietāte Uzvaras svētkiem un nicinājuma propoganda pret latviešu brīvības cīnītājiem leģionāriem un visiem pārējiem Latvijas brīvības cīnītājiem.Kad dzima Latvijas valsts, tad latviešu karavīri apvienojās kopīgai cīņai, kopīga mērķa vārdā, neskatoties, kurā armijā katrs bija.Taču,kā J.Rainis ir teicis -pienāks laiks, kad nevis tauta pret tautu karos, bet visas kopā pret tumsu.

 2. Neticami ka par šo tematu jărunā 26 gadus pēc Latvijas neatlarības atgūšanas. Vai tad tikai pèc NATO īsfilmas visi uzzināja ka Baltijă /Latvijā/ pēc 2.pasaules kara bija tādi brīvības cīnītăji kā Latvijas nacionālie partizāni? Šogad ar Dieva palīgu bija jsu vińu 27. saiets! Nevienu pašu reizi šos saietus ar savu klātbūtni nav pagodinājis neviens no visiem Latvijas prezidentiem lai gan tukuši aicināti. Dzīvi no viņiem palikuši uz pirkstiem saskaitāmi. Taču dzivas ir viņu ģimenes. Bieži vien kundzes, bērni mazbērni. Ar daudziem no kuriem vińi noteikti dalijušies atmiņās. Daudzi varbūt dzīvo tā ka varētu dzīvot labāk…Vai kādam par to bija ir vai bùs interese? Vai ari tikai teiksim – par vēlu par vēlu…

 3. Nekad neesmu sapratis, ko izvarotāju armijas pēcteči svin 9 maijā? Sabiedrotie ar Vāciju kapitulāciju parakstīja jau 8 maijā, ASV uzmeta Japānai atombumbu kautkad augustā, Krievija ar Japānu vēljoprojām nav parakstījušas 2 pasaules kara miera līgumu,, Un Japāna to nerakstīs kamēr krievi neatdos kuriļu salas,, Tātad kas par datumu ir 9 maijs? datums kurā uz vācu mašīnām rakstīt ka brauc uz berlīni? datums kurā kopīgi dzert un demolēties? kam viņš paredzēts un ko tur svin?

  • Какая жалость, что до тебя самого не добрались, Вася. Разве тебе, убогому, понять, что войну с Германией не одни союзники одержали, и капитуляцию без СССР подписать было невозможно! Как много героизма в уничтожении двух городов с мирными жителями в атомном огне и как можно это сравнивать с разгромом 2-х миллионной квантунской группировки!? Капитуляция Японии стала произошла только после этого. И без мирного договора можно жить, торговать это не мешает.

 4. Rotšildmēsli- vēzis asv valsteles aknās Atbildēt

  liepiņš truli vankšķ uz krieviem, – cer ka mēs, latvieši nesodīsim rotšildmēslus un citas volstrītas pabiras kas pēdējos 26 gados ir tieši vainīgvi vairāk kā 377 000 cilvēku traģiskajā liktenī .

  • Tik primitīvi un divkosīgi ir novēlt savu vainu uz citiem. Nedz rotšildi, nedz krievi, nedz sorosisti, nedz citi pseidovainīgie nav pārvaldījuši Latvijas valsti kopš Latvija atguva neatkarību. Visus šos gadus Latvijas varneši bija un ir latvieši, kuri, izmantojot tautas doto uzticību, izdemolēja un izzaga valsti un uz tautas apčakarēšanas rēķina stāvus kluva miljonāri. Pa šiem gadiem neviens latvietis netika deportēts uz ārvalstīm, bet latvieši paši labāk mūk meklēt laimi svešās zemēs, nevis mēģina ieviest kārtību pašu mājās. Viens no kritērijiem ar ko sākt ir piedalīšanās vēlēšanās. Turklāt vēlēt nevis par skaistām frizūrām, banāniem un brīvbiļetēm, bet pārvaldīt valsti protošiem un spējīgiem cilvēkiem, kuri sevi pierādījuši darbos. Pašlaik Latvijas politikā ir iveidojusies bīstama situācija, jo faktiski vairs neeksistē atbildības institūts, bet valda totāla bezatbildība, nesodamība, čomiskums, atmesta pat tā saucamā “politiskā atbildība”, tautu nospiež pesimisms. Un nevis svešinieki noveduši Latviju līdz bezdibenim, bet gam mēs paši. Necīnāmies.

   • Вот тут, я вами, Серёженька, соглашусь. Сами во всём виноваты, только сами.

 5. Būtiska korekcija. Pēc KF ĀM niknajiem padomju propogandas “argumentiem” un uzbrukuma baltiešiem, aktīvi aizstāvējās nevis viens lietuviešu žurnālists, bet vairāk par 17 000 (septinpadsmit tūkstošu) leišu hakeru uzbruka un pat uz laiku paralizēja KF ĀM portālu. Lūk, tā ir cienīga atbilde Maskavai!

 6. Liepiņ,te nav Polija.
  Te katrs politiķis trīc tik par savu ādu un par savu kabatu.
  Un neko tu ar savu moralizēšanu nepanāksi.
  Tālu nav jāmeklē-Rīgā atklātā tekstā valda sarkanie.Un visiem mutes ciet.

 7. Un tas tāpēc ka Saeima lielāko tīšu sēž tādi kam senči ir bijuši baronu laikos sulaiņi, istabasmeitas ,vagari ,kučieri ,nu un protams komunisti un Jan Janovici ,Annas Petrovnas.Viņiem visiem gēnos ir iesakņojies pielideja gars ,gatava jeb kādam kungam rokas bucot .

 8. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

  Liepiņ, nemelo. Pa Krievijas mēdijiem trako žīdi par Latvijas nacionāliem partizāniem. Žirinovskis brēc kā ārprātīgs, jo žīdiem neizdodas patiesības ugunskuru apslāpēt.

 9. Ir iestājusies diezgan liela vienaldzība,sašķeltība , neticība un patriotisms ir gājis mazumā “maksimālā demokrātija” !

 10. Paldies Agrim Liepiņam par patieso labo rakstu. Mēs varam tikai lepoties par mūsu nacionālajiem partizāniem kuri bezbailīgi cīnijās pret boļševiku divreizējiem okupantiem, pret čekas zvērībām, nagu maukšanu, slepkavošanu, laupīšanu, zagšanu. Mana tēva mājā arī ienāca gan nacionālie partizāni, gan čekisti. Partizāni bija pieklājīgi, palūdza tēju, siltumu, vārīja zupu. Citā reizē sirodami iebruka čekisti, uzreiz izlaupīja pieliekamo, iesita tēvam un lika ar pajūgu vest uz Gulbenes NKVD.

 11. Bailīguma pavadone ir pārmērīga tolerance,politkorektums, gļēvulība,realitātes ignorēšana.Savstarpējie kašķi visos tautas slāņos un visos laikos: K. Ūlmanis neieredzēja J. Čaksti un otrādi, rakstnieks V.Lācis ar svešas varas palīdzību nonāvēja rakstnieku Jūliju Lāci,ārsts Zatlers ielika pamatu ar ārsta Audera pašnāvībai. Šo sarakstu var turpināt.Var arī oponēt ,kur neapgāžami pierādījumi un jebkurš noziegums paliek nesodīts.Mūsu tautas smadzenes atrofējis seriāls,, ugunsgrēks,, par tādu ,,dvēseļu puteni,, ,,mūžības skartajiem,, neviens negrib dzirdēt un redzēt un no turienes arī izaug bailīguma saknes .
  Pārsteidz tas ,ka ja noziedzīgu nodarījumu atklāj ar pretlikumīgiem paņēmieniem ,tad tas nav noziedzīgs nodarījums.

 12. Par ko tad lepoties mežabrāļu sakarā? Vai par noslepkavotiem kolhozu priekšsēdētājiem, izlaupītiem veikaliem, provokācijām? Pēc kara, kad Vācija kapitulējusi? Agris Liepiņš – pārcilvēks, kas drīkst sludināt naidu ?

  • Drīzāk piekristu šim komentāram. Nu jāatzīst godīgi, nebija ar mežabrāļiem viss tik viennozīmīgi. Bet lūk tie, kas tiešām viennozīmīgi bija varoņi , jo cīnījās pret abām okupācijas varām(piemēram, Konstantīnu Čaksti) nevis izvēlējās mazāko no ļaunumiem gan nezin kāpēc pie mums netiek tik ļoti sumināti. Liekulība

 13. «Darvas karote» – это сам автор с его открытой и маниакальной пропагандой национальной ненависти! Я считаю, что данная статья автора полностью подпадает под действие уголовного законодательства и должна быть просто удалена с портала! Редакция должна понимать, что публикуя такие статьи, она только способствует разжиганию ненависти. Ни к чему хорошему это не может привести.

  • Ты, графуня, почитай “Вести” и сравни, может тогда поймёшь откуда ветер дует и почему твой комментарий просто белеберда. Заодно в “Вестях” можешь свой комментарий оставить по поводу разжигания мужнациональной розни. Да, ещё по ТВ Жириновского послушай для полного кайфа, а то не уснёшь.

   • Опа, какое чудо, Серёженька! Ты умеешь писать по русски! Ай да молодец! И читаю, и сравниваю, и всегда знаю, откуда ветер дует. В отличии от автора и от тебя, всегда страюсь не писать глупостей. Автор пишет и обвиняет (!) исключительно русских людей как народ, как нацию! Но и в СССР, и сегодняшней России живут не только русские. В России проживает более 190 наций и народностей. Надеюсь вам это известно.
    Да, и получать кайф от Жириновского можете сами, у меня нет телевизора.

 14. Savas zemes / tautas vēsture ir jāzin un jo vairāk, jo labāk! Tikai, šķiet, nav jau šodien, kas to īpaši pētītu, kaut arhīvi ir vaļā. Piem. mūsu pusē, Kurzemē vēl redzēju, pat tādā, atjaunotā bērnībā dzīvoju bija / ir daudz nodedzinātu un sagrautu māju. Tur negāja fronte, skaidrs, kādi mežabrāļi cīnījās: pats atradu savā sētā 1 krievu cauršautu kasku un vienu vācu, ar granātu sabojātu. Tāpat atradu 100 izšautu patronu, karašauteni, pāris pistoles un ++. Bet, kas man tagad izstāstīs par to cīņu? Kad izstāstīs, tad redzēšu vai lepoties ar to vai nē. Bet man / mus vismaz to vajadzētu zināt kaut tikai kā faktu!!

 15. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Ja tiek slēpti latviešu galvenie atpazīšanas atribūti – latviešu Biedrību tīkls valstī, kas notiek?

  Kultūrtradīciju nr. 1 politiķi apkaro.

  Kādēļ apkaro?

  ……… Lai pie varas noturētos sarkanie baroni (čekistu un komunistu ļaudis).

  1993. gada 18. februāra naktī varmācīgi iznīcināja atjaunoto Rīgas Latviešu Biedrību.

  Tas aprakstīts H 86 blogā www Tautas tribunals.eu.

  ………. un mana rakstā www Valdis Freimantāls :”Mosties, celies, strādā”!

  Lūdzu Agri Liepiņu iepazīties ar atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības B R U T Ā L Ā S un prettiesiskās iznīcināšanas apstākļiem!

 16. Un kā baltiešu pašcieņu glāba latviešu žurnālists AGRIS LIEPIŅŠ? Cik zibenīgi VIŅŠ reağēja?

 17. Miers baro, nemiers posta! Šodienas NATO “mērgļu” bļāvēju priekšteči aktīvi uzdarbojās jau 1946.g., kad spēja “apčakarēt” nacionālos partizānus ar tukšiem solījumiem par 3.Pasaules kara uzsākšanu.
  “Turieties, Rietumi drīz nāks palīgā – uzmetīs Kremlim atombumbu!” Neķeriet muļķus, liepiņ-bērziņ!

 18. Visu cieņu Agrim Liepiņam! Latvieši, mostieties taču!

 19. Latvija ir tukstosiem mezabralu atbalstitaju pectecu . Vai kads ir vesturnieks ir izanilizejis cik tukstosi sedeja Mordovijas naves nometnes . Vienigi so temu ir pacelis nelaikis profesors H.Strods. Un ziniet kapec pasi pecteci kluse . Tapec , ka bija lietas par kuram nezinaja un nekad neuzinas bijusie cekistu pecteci .Cina bija loti nezeliga . Kremla iebaiditais G. Ulmanis nakot amata nekavejoties pazinoja , mezinieki bija vienkarsi banditi.

 20. Nav labi atkārtoties, bet laikam vajag- ja ne priekš Kremļa faniem, tad tiem pārējiem…Tie īstie Kremļa saimnieki sapratīs to daudz ātrāk un brižam pat saprot nekā fani un arī ZZS algoties fani. Kāpēc ZZS? Vai ir garantija, ka ZZS prezidentiņš dos to trauksmes signālu x stundā – nu nē. Ja partijas saimnieks NATO nosauc par Latvijas okupantiem, tad pašai partijai būtu jāpasaka – negribam tevi vairs redzēt arī Saimas ZZS telpās, bet pacietīgi tiek gaidīta ierašanās un tikai tad sāk… Pacietīgi tiek noraktas ”Rīdzenes” mafijveida sarunas – nu esot vel jāpierāda, kur video, kiur notāru apstiprināti protokoli, kur…. Ja ģenerālprokurors rausta valodu un skatās uz Lemberga pusi – ko drīkst, ko nedrīkst..
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Ja tāda Krievijas fanu burbuļošana – tad laikam trāpīts mērķī. Tas ir Latvijā ”atbrīvotājus” nesagaidīja ar puķītēm, bet ar šautenēm – ja nu vienīgi komunistu fani, kurus Ulmanis bija paglābis savos cietumos no bedres kaut kur Krievijā…
  P.skr. Latvija jau no 1918. gada ir neatkarīga valsts un Krievijas faniem te nav ko meklēt un satraukties, ka viņus šeit nemīl…~Ja nu tikai : protams Sakaņa un aizdomīgi ZZS…vel arī arī Sudrabas komanda. Tā pēdējās ir visbistamākās, kā varētu domāt -potenciālie valstiskuma nodevēji, ko pierāda ar savu rīcību tā kroga sarunu atklāšanā…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+