×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Gājiens un basketbols krūšu veselībai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jau par tradīciju kļuvusi iniciatīva maijā atzīmēt Krūšu veselības dienu, kas šogad notiek jau piekto gadu krūts veselības informatīvās kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros.

Rīt, 23. maijā, no plkst. 13 pie Brīvības pieminekļa pozitīvā un draudzīgā atmosfērā tiks atklāta Krūšu veselības diena. Notiks dažādas interesantas un informatīvas aktivitātes, būs muzikāli priekšnesumi: piedalīsies grupa “Credo”, dziedātāja Sonora Vaice ar grupu “Melo M”, dziedātājas Diāna Pīrāgs un Elizabete Zagorska, vokālā grupa “Framest”, meiteņu saksofonu kvartets “The Green land”, deju grupa “Ritms” un Argentīnas tango deju studijas “TangoStudio” vadītāji Aigars Stirna un Marija Okružnova.

Turpat netālu būs uzslieta telts, kurā speciālistu vadībā sievietes varēs iemācīties pareizi veikt krūšu pašpārbaudi. Tā katru mēnesi būtu jāveic ikvienai, jo šāda veida pārbaudes kalpo drošībai – ja sieviete krūtī kaut ko satausta, ir svarīgi laikus doties pie ārsta un pārbaudīties. No plkst. 12 Brīvības pieminekļa laukumā sievietes varēs arī pārbaudīt krūšu veselību mobilajā mamogrāfā. Līdzi jāņem Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstule, taču gadījumā, ja tās nebūs līdzi vai tā nav saņemta, sievietēm pēc 50 gadu vecuma pēc sarunas ar ārstu būs iespēja veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi arī bez vēstules.

Jau otro gadu pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzrakstīt un nosūtīt pastkarti sev svarīgai sievietei ar mobilās pasta stacijas starpniecību. Jogas mīļotāji varēs piedalīties jogas nodarbībā, kas notiks Bastejkalnā. Arī bērniem būs jautras nodarbes – viņi varēs radoši darboties īpaši izveidotā stūrītī.

Plkst. 14.30 pasākums pie Brīvības pieminekļa noslēgsies ar rozā lentītes gājienu “Ejam kopā, lai dzīvotu!”, pūtēju orķestra pavadījumā kopīgi dodoties līdz “Arēnai Rīga”, kur plkst. 16 varēs noskatīties labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Ķīnas sieviešu basketbola izlasēm. Gājiena dalībniekiem ieeja spēlē bez maksas.

Rozā lentītes būs pieejamas reģistrācijas teltī pie Brīvības pieminekļa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+