Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
28. maijs, 2014
Drukāt

Ģimenes ārsti apsver iespēju streikot (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Nerodot kompromisus ar valdību par veselības aprūpes sistēmas izmaiņām, ģimenes ārsti apsver iespējas streikot, šorīt Latvijas Radio stāstīja ģimenes ārste Ilze Aizsilniece.

Mediķe atzina, ka minētā nebūtu labākā protesta forma, taču ģimenes ārsti varot būt spiesti šādi rīkoties. Streikā, visticamāk, neiesaistītos lauku ģimenes ārsti, tāpat palīdzība netiktu atteikta akūtajiem pacientiem. Aizsilniece atzina, ka iespējamas ir arī citas protesta formas, ja ģimenes ārsti valdībā neatradīs dzirdīgas ausis savām problēmām.

Ģimenes ārstus neapmierina vairākas Veselības ministrijas iecerētās reformas, tāpēc šodien plkst.16 Latvijas Ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija tiksies ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Straujuma šodien LTV stāstīja, ka sarunās ar ārstiem vēlas noskaidrot, kas viņus uztrauc, lai pēc tam skatītos, ko var darīt tālāk. Politiķe izteicās, ka par papildus finanšu injekcijām varētu runāt pēc 1.jūlija, kad būs skaidra ekonomiskā un finansiālā situācija budžetā un varēs skatīties, vai iespējams piešķirt papildus līdzekļus veselības aprūpei.

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija 9.maijā biedru sapulcē pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V) un valdībai veselības aprūpes pārvaldes jomā, teikts asociācijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

“Uzskatām, ka valsts un valdība nav solidāra ar saviem iedzīvotājiem, pieļaujot situāciju, kurā pacients valsts garantēto veselības aprūpi nesaņem, radot nacionālu valsts apdraudējumu. Neatbalstām tādu valsts un valdības attieksmi, kura nespēj risināt pacientu veselības aprūpes vajadzības, kas garantētu Latvijas valsts un nācijas attīstību,” teikts paziņojumā.

Tāpat pausts, ka valdības virzītās “reformas” veselības aprūpē pārsvarā ir pretrunīgas, neefektīvas un netaisnīgas, kā arī uzsvērts, ka atbildība par esošo situāciju veselības aprūpes jomā ir jāuzņemas valdībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vairums gimenu arstu sanem normalu atalgojumu!protams ir ari prakses kas zinamu iemeslu del nesanem pietiekosi,bet tas ir retums!Circenes reforma ir apsveicama,kas nemaksanodoklus-lai maksa par arstniecibu!

  2. Aizsilniece, Princis, Kozlovska un daži citi ir nemiera cēlāji jau n-tos gadus. Atšķirībā no ģ.ā., speciālisti , kuri strādā vairāk un saņem mazāk, šādus skandālus neceļ.

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (63)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (2)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+