Viedokļi
Komentāri

Izglītība ir valsts drošības pamats1

Foto – Evija Trifanova/LETA

Neatkarības atjaunotāju aicinājums Igaunijas, Latvijas un Lietuvas tautām

Gadsimtiem cauri mūsu tautu apziņā izglītība ir bijusi ceļš uz sapņu piepildījumu. Vēsture pierāda, ka pirms simts gadiem mēs spējām izveidot valsti, pateicoties izglītotībai. Šo sapni un iespēju to piepildīt mēs nedrīkstam atņemt nevienam. Izglītība ir ceļš uz labklājīgu, patiesi demokrātisku un stipru sabiedrību, kas ir katras valsts drošības pamats. Izglītība piešķir vērtību brīvībai, jo tikai izglītota sabiedrība spēj prasmīgi vadīt valsti.

Notikumi pasaulē, populisma, avantūrisma un autoritārisma tendenču pastiprināšanās pat šķietami stabilās demokrātijās brīdina, ka apdraudēta ir arī mūsu vēl tik nesen izcīnītā Baltijas tautu brīvība un neatkarība. Galvenā garantija Baltijas valstu pastāvēšanai vienmēr ir bijusi un būs mūsu sabiedrību izglītotība. Demokrātija kalpo visai sabiedrībai vienīgi tad, ja sabiedrība ir izglītota, neļaujot kādai grupai uzurpēt varu un manipulēt ar demokrātijas procesu savās savtīgās interesēs. Izglītība dod mums spēku pretoties jebkura veida agresijai. Tikai pedagoga profesijas prestiža celšana un izglītība valsts valodā nodrošinās mūsu tautu nezūdamību!

Baltijas valstīm, ieejot nākamajā simtgadē, jāieliek noturīgi pamati savu sabiedrību izglītības nodrošināšanai. Lai par Igaunijas, Latvijas un Lietuvas tautu nākamās simtgades misiju kļūst izcilas, dinamiskas un visaptverošas izglītības piedāvājums 21. gadsimta pasaulei!

 

4. maija deklarācijas klubs

Lietuvas Neatkarības akta

parakstītāju klubs

Igaunijas 20. augusta klubs

LA.lv