×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Izsolē saziedoti līdzekļi bērnu dzīvības novērošanas aparāta iegādei

Foto - Laura Juhansone - DauguleFoto - Laura Juhansone - Daugule

Lai palīdzētu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai projekta „Bērnu dzīvei un nākotnei” ietvaros tika rīkota labdarības izsole, kurā daudzi sabiedrībā populāri cilvēki izlika sev tuvas un vērtīgas lietas, kuras pēc vairāk solīšanas principa varēja iegādāties ikviens pasākuma apmeklētājs. Kā stāsta projekta autore Inese Lukaševska, kopīgiem spēkiem izdevās saziedot vienam bērnu dzīvības novērošanas aparātam par kopējo summu vairāk kā 2000 latu. Tomēr ņemot vērā, ka projekts turpinās un cilvēki turpina ziedot, kopējā saziedotā summa pieļaujami būs lielāka.

Labdarības izsolē tika izlikti ne tikai 16 sabiedrībā populāru cilvēku priekšmeti, bet arī katrs šīs lietas īpašnieks dalījās ar ļoti personisku stāstu, ar ko šī lieta ir īpaša un, kā tā ir palīdzējusi konkrētās dzīves situācijās.

Piemēram, gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa dalījās ar savu gleznu no kolekcijas „Ziemeļbriedis”. Māris Gailis piedāvāja Kristapa Zariņa paleti kura kopā ar viņu uz jahtas Milda ceļoja apkārt pasaulei. Anita un Kārlis Leiškalni dāvāja ģimenes relikviju – vāzi, kura simbolizē gan viņu pašu, gan viņu meitas kopdzīvi un attiecību stāstu. Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors Andris Pētersons – zelta pildspalvu ar kuru ir apceļota pasaule. Savukārt žurnāla Pastaiga galvenā redaktore Inita Saulīte – Zandere dāvāja grāmatas par Chanel modes namu un skaistākajām jogas retrīta vietām pasaulē. Tomēr visspraigākā cīņa izvērtās par Gundegas Skudriņas Lielo iedvesmas grāmatu, kura tika pārdota par 205 latiem un turpmāk būs pieejama Liepupes muižā.

„Vēlos izteikt visdziļāko pateicību ikvienam izsoles dalībniekam par atsaucību un sirsnību, un tiem, ļoti personiskajiem stāstiem, kuros mums tika ļauts ielūkoties. Tā ir vislielākā bagātība, ka cilvēki ne tikai nepaliek vienaldzīgi brīžos, kad ir nepieciešams atbalsts, bet, ka viņi ir gatavi dalīties ar savu privāto dzīvi atklājot savas personības šķautni. Projekta tapšanas laikā esmu saņēmusi ļoti daudz atbalsta un ierosinājumu turpināt iesākto, tāpēc vēlos uzsvērt, ka ar izsoli nekas nebeidzas, bet tikai sākas. Vēl ir ļoti liels darbs darāms, lai nodrošinātu, ka katrā Bērnu slimnīcas nodaļā būtu kaut viens bērnu dzīvības novērošanas aparāts”, stāsta Inese Lukaševska.

Labdarības izsoli, kura norisinājās vienā no labākajiem modernās latviešu virtuves restorāniem Bibliotēka Nr1, vadīja improvizācijas teātra aktieris Kaspars Breidaks, savukārt par muzikālo baudījumu rūpējās Ieva Kerēvica un Madars Kalniņš.

„Kad pie mums vērsās pasākuma organizatore ar lūgumu atbalstīt projektu „Bērnu dzīvei un nākotnei”, mēs uzreiz sapratām pasākuma nozīmību un mērķi, ko varam palīdzēt sasniegt. Ziedošana un labdarība mums nav sveša arī no tā aspekta, ka atrodamies Vērmanes dārzā, kurš agrāk tapis par pilsētas iedzīvotāju ziedojumiem. Mūsuprāt, ja esi viens no tirgus līderiem, tad ir jāapzinās, ka augšupeja ir iespējama ne tikai ieguldot milzīgu darbu, bet arī nepaliekot vienaldzīgiem pret citu sāpēm un vajadzībām. Šajā gadījumā, mēs ļoti labi apzināmies, ka to bērnu un viņu vecāku vietā, kuri šobrīd atrodas Bērnu slimnīcā var nonākt jebkurš, tāpēc arī atsaucāmies un vēlējāmies pielikt savu roku, lai kopīgiem spēkiem tiktu rasti līdzekļi šim cēlajam mērķim”, stāsta Bibliotēka Nr.1, restorāns, mārketinga vadītāja Līva Kadiķe.

Pasākuma ietvaros kopsummā tika saziedoti vairāk kā 2000 latu, kuri visi tiks ziedoti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai bērnu dzīvības novērošanas aparātu iegādei. Tāpat plānots, ka labdarības izsole ar dažādu sabiedrībā pazīstamu personu dalību tiks rīkota regulāri, divas reizes gadā, kļūstot par tradīciju un kopīgu tikšanās vietu. Nākamā labdarības projekta „Bērnu dzīvei un nākotnei” izsole plānota maija beigās.

Ikviens, kurš vēlas palīdzēt Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, tiek aicināts ziedot Bērnu slimnīcas fondam, ziedojumā norādot projekta nosaukumu „Bērnu dzīvei un nākotnei”.
Ziedojuma konta Nr. A/S Swedbank: LV02HABA0551000377020

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+