×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Jelgavas Glābējsilītei nepieciešami psihologi diennakts palīdzības tālruņa nodrošināšanā

Foto - LETAFoto - LETA

Pateicoties ziedotāju atsaucībai un ceļu būvniecības sabiedrības IGATE atbalstam uzsākti būvniecības darbi pie Jelgavas glābējsilītes izveides, kuru plānots pabeigt augusta otrajā pusē, Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā. Līdz ar aktīvi notiekošajiem būvdarbiem aicinām atsaukties krīzes centrus un psihologus, kuri ir gatavi nodrošināt diennakts palīdzības tālruni Zemgales teritorijā.
Jelgavas slimnīcas teritorijā, blakus uzņemšanas nodaļai, norit aktīvi būvniecības darbi pie Glābējsilītes jeb BabyBox izveides, lai jau augusta otrajā pusē savu darbību uzsāktu pirmā Glābējsilīte Zemgales reģionā. Uz doto mirkli norit būvniecības darbi, kā arī process pie apkārtējās teritorijas labiekārtošanas.
Ceļu būvniecības sabiedrības IGATE valdes priekšsēdētājs, Māris Peilāns : „Jūlija sākumā tika uzsākti darbi pie Glābējsilītes izveides Jelgavas pilsētas slimnīcā. Uz šo brīdi esam izdarījuši nepieciešamos priekšdarbus, lai projektu veiksmīgi realizētu. Esam saņēmuši būvatļauju, veikuši pasūtījumus nepieciešamajiem celtniecības elementiem – durvīm, grieztiem un nojumei zem kuras atradīsies Glābējsilīte. Starpsienām esam sagatavojuši nepieciešamo darba fronti iekšdarbu uzsākšanai, kā arī veikuši pamatdarbus, kas nepieciešami, lai uzsāktu takas bruģēšanas darbus slimnīcas ārpusē. Esmu no sirds priecīgs un reizē gandarīts par būvdarbu progresu un iespēju piedalīties pirmās Glābējsilītes izveidē Zemgales reģionā!”

Projekts BabyBox – vieta bērna dzīvībai Glābējsilītes izveidē Jelgavā aicina iesaistīties krīzes centrus un psihologus, kuri būtu gatavi brīvprātīgi ar tālruņa palīdzību, nepieciešamības gadījumā, sniegt diennakts morālo atbalstu un palīdzību krīzes un bezizejas situācijā nonākušajiem jaundzimušā vecākiem, lai rastu kopīgu atrisinājumu esošajai situācijai.
Laura Zvirbule, projekta BabyBox vadītāja, sabiedrisko attiecību kompānijas „Divi Gani”, valdes locekle : „Pie katras Glābējsilītes ir diennakts atbalsta tālrunis. Uz to mēs aicinām zvanīt ikvienu, kuram ir nepieciešama palīdzība, lai paliktu kopā ar savu jaundzimušo. Mēs meklējam cilvēkus, kuri ir gatavi reaģēt krīzes situācijā un palīdzēt, kad tas ir nepieciešams. Liepājā pie Glābējsilītes ir ginekologa Armanda Treimaņa telefons, Madonā pašvaldības deputāta Kaspara Udrasa telefons, bet citviet Latvijā šo pienākumu ir uzņēmusies pašvaldība vai kāds no krīzes centriem.”
Pateicoties ziedojumu kampaņai „Palīdzi izglābt bērna dzīvību – ziedo Glābējsilītes izveidei Jelgavā”, kas februāra mēnesī tika rīkota sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, saziedoti 8744,49 eiro. Trūkstošos 5000 eiro projektam ziedoja ceļu būvniecības sabiedrība IGATE, ar kuras labvēlību arī norit Glābējsilītes būvniecība Jelgavā.
Kopš 2009.gada Latvijā izvietotas septiņas Glābējsilītes jeb Baby Box, kuras kalpo kā vietas, kurās vecāki, dažādu apstākļu un motīvu vadīti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Saulgriežu svētu laikā, pirmo reizi projekta vēsturē, piecu dienu laikā Glābējsilītēs ievietoti trīs mazuļi. Kopš 2009. gada glābējsilītēs Latvijā kopumā ievietoti 28 bērni.
Plašāka informācija par projektu : www.babybox.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+