Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
27. aprīlis, 2014
Drukāt

Kā atšķiras klasiskais un ārstnieciskais pedikīrs?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ar ko klasiskais pedikīrs atšķiras no ārstnieciskā? 
LILIJA LĒDURGĀ

Klasisko pedikīru veic veselām un glītām pēdām, apgriežot un uzlakojot nagus. Reizēm šajā procedūrā kājas izmērcē vanniņā, dažkārt liekās sausās ādas noņemšanai papēžus apstrādā ar žileti, tomēr mūsdienās pārsvarā to dara ar speciālu pēdu vīli.

Ārstnieciskā pedikīra meistars izvērtē un atrisina jebkuru pēdu kopšanas problēmu. Arī šajā procedūrā dažkārt neiztiek bez vanniņas, taču par drošāku uzskata aparātu izmantošanu, ar kuru apstrādā pēdu, likvidē varžacis un citas problēmas. Speciālists arī pastāsta, kā rīkoties, lai tās nerastos turpmāk, un reizēm iesaka konsultēties ar ortopēdu.

Ja uz pēdām ir slikti dzīstošas brūces un papēžos dziļas plaisas, speciālists rekomendē doties pie endokrinologa vai podologa, kas specializējies diabētiskās pēdas aprūpē. Kā stāsta klasiskā un ārstnieciskā pedikīra meistare Mārīte Krīgere, klients, apmeklējot ārstniecisko pedikīru, uzzina daudz ko jaunu par savām pēdām un tām nepieciešamo kopšanu.

Pievienot komentāru

Kad un kāpēc sievietes sāka skūties? Mazs atskats vēsturēJā, sievietes to dara katru dienu, tomēr ne visas zina, kādēļ vispār sabiedrībā sievietēm ir pieņemts skūt, piemēram, paduses un kājas.
Draugiem Facebook Twitter Google+