Latvijā
Rīga

Kur lai vēl vēršamies? Rīdziniekiem teju mēnesi atslēgts ūdens4

No skaties.lv

Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā, daudzdzīvokļu mājas iemītnieki teju mēnesi tveicē dzīvo bez ūdens, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Prūšu ielas namā 3/4 vienas kāpņu telpas iedzīvotāji palika bez ūdens jūlija sākumā. Daļai pieejams tikai aukstais ūdens.

”Jāsāk apdomāt ideja mazgāties kaut kur upē. Tas taču nav normāli, kas te notiek! Vīrs nāk mājās pēc 12 stundu darba, bet nevar ieiet dušā nomazgāties. Tas ir pilnīgi nereāli, kas te notiek! 21. gadsimts? Aizmirstiet! Tā ir ņirgāšanās un cilvēku spīdzināšana,” raidījumam sašutumu pauda Klinta, kura ir bērniņa gaidībās.

Kā noskaidroja “Bez Tabu”, ūdeni jūlija sākumā atslēdza pēc tam, kad vienā no dzīvokļiem notika noplūde, tika appludināti citi kaimiņu mitekļi. Lai atjaunotu ūdens padevi, santehniķim jāiekļūst problēmmiteklī un jāveic remonts. Dzīvoklis pieder 92 gadus vecai sirmgalvei, kura durvis jau ilgi kā nav atvērusi. Viņa ir Krievijas pilsone, bieži braucot pie radiem.

Iedzīvotāji ar vairākiem iesniegumiem vērsušies Valsts policijā, tomēr palīdzību – durvju atlaušanu, lai varētu iekļūt santehniķis, – nav sagaidījuši. “Bez Tabu” Valsts policijā skaidro: ”Ņemot vērā, ka likums Par policiju neparedz Valsts policijas darbiniekiem pienākumu sniegt privātpersonām šāda veida pakalpojumus, kā arī neparedz tiesības bez personas piekrišanas iekļūt viņai piederošā dzīvoklī, policijas darbinieki neveiks minētā dzīvokļa piespiedu atvēršanu. Iesniedzējiem tas tika mutiski izskaidrots.”

Nama apsaimniekotājs ”TEMPS” dzīvokļa durvis nav atvēris, baidoties no tiesu darbiem. Savukārt, lai likumīgu atvērtu durvis, no tiesas atļauja būtu jāgaida ļoti ilgi, tādēļ jēgas vērsties tiesā nav, uzskata kompānijā.

Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās apsaimniekotājam izdodas sazvanīt dzīvokļa īpašnieci. Viņa solījusi tuvākajā laikā ierasties un ielaist santehniķi.

LA.lv