Veselam
Ārstēšana

Lai palīdzētu cilvēkiem ar ierobežotām kustībām, izveidota mobilā aplikācija0

Foto – praspalidzet.lv
Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir izveidojusi Latvijā pirmo mobilo aplikāciju, kuras mērķis ir sniegt praktiskus padomus kustībās ierobežotu līdzcilvēku aprūpē mājas apstākļos, aģentūru LETA informēja apvienības pārstāve Agita Kraukle.

Aplikācija “Prast palīdzēt” izveidota, lai uzlabotu dzīves apstākļus personām, kuras dažādu ierobežojumu dēļ, piemēram, invaliditātes, smaga slimības vai rehabilitācijas dēļ nespēj veikt ikdienā ierastas darbības. Tāpat aplikācija skaidro, kā pareizi sniegt pirmo palīdzību dažādos nelaimes gadījumos.

‘Ir ārkārtīgi svarīgi palīdzēt, bet vienlīdz svarīgi ir palīdzēt tā, lai nenodarītu pāri sev un cilvēkam, kuram palīdzam,” uzsver LSA valdes loceklis Andris Bērziņš. Viņš norāda, ka Latvijā ir vairāki tūkstoši ļaužu, kuriem nepieciešama palīdzība šķietami ikdienišķās nodarbēs, piemēram, pārtikas nešanā, ģērbšanās vai mazgāšanās laikā. Daudziem palīdzību var sniegt profesionāli aprūpētāji, kā to ikdienā dara vairāk nekā 300 LSA aprūpētāju, bet ne visur tas ir iespējams.

Saistītie raksti

“Mācot aprūpes paņēmienus aprūpētājiem un piederīgajiem Samariešu Mācību centrā sapratām, ka visus interesentus klātienē apmācīt nespēsim. Tāpat sapratām, ka daudzas no lietām, ko ikdienā nedara, var piemirsties, tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi, lai katram labam Samarietim, kas aprūpē savu tuvāko pilsētā vai laukos, vienmēr “pa rokai” būtu atgādinājums vai vismaz pirmā instrukcija par to, kā palīdzēt pareizi – šajā gadījumā mājaslapas vai aplikācijas veidā,” norāda Bērziņš.

Aplikāciju “Prast palīdzēt” var lejupielādēt bez maksas mobilo aplikāciju vietnē “Google Play”. Apgūt aprūpes un pirmās palīdzības pamatzināšanas pašmācības ceļā LSA piedāvā arī mājaslapā “www.prastpalidzet.lv“.

LA.lv