×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Lai vienmēr 120/80

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vēl šonedēļ vairākās “Euroaptiekās” Rīgā, Jūrmalā, Aizkrauklē, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Madonā, Rēzeknē un Ventspilī ikviens var pagūt bez maksas pārbaudīt asinsspiedienu, noteikt holesterīna un glikozes līmeni asinīs un noskaidrot ķermeņa masas indeksu.

Normāls asinsspiediens jebkurā vecumā ir 120/80 mm/Hg. Ja tas ir paaugstināts virs 140/90 mm/Hg, palielinās sirds un asinsvadu slimību risks. Tas var veicināt vai izraisīt koronāru sirdsslimību, miokarda infarktu vai insultu, tāpēc asinsspiediens vienmēr jāuztur normā.

Jākontrolē holesterīna (tam jābūt līdz 5 mmol/l) un cukura līmenis (norma – līdz 6 mmol/l) asinīs.

Sirdsslimību risks kļūst lielāks, ja ir palielināts svars un aptaukošanās (ķermeņa masas indekss jeb ĶMI virs 25) un palielināts vidukļa apkārtmērs (sievietēm virs 80 cm, vīriešiem virs 90 cm). Lai aprēķinātu ĶMI, svaru (kg) dala ar auguma garumu (m)².

Sirds veselībai par labu nāk atteikšanās no smēķēšanas un alkohola, racionāls uzturs un fiziskas aktivitātes. Tāpat jāņem vērā vecums un dzimums, iepriekš diagnosticētās sirds un asinsvadu slimības un iedzimtā nosliece uz tām.

Ja ārsts izrakstījis medikamentus, tie jālieto apzinīgi, kamēr vien netiek mainīta ārstēšanas taktika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+