×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
10. augusts, 2018
Drukāt

Latvijas Banka atteikusies no Rimšēviča dārgā limuzīna (6)

Foto no ss.comFoto no ss.com

Automašīnas aprakstā minētas ļoti daudzas ekstras, kas iepriecinātu ne tikai stūrētāju, bet arī pasažieri, piemēram, auto aprīkots ar TV uztvērēju, multimediju sistēmas ekrānu priekšējā panelī un diviem ekrāniem aizmugurē, "Bang & Olufsen" augstas kvalitātes stereo sistēmu un, protams, ar individuāliem ādas sēdekļiem ar masāžu, apsildi un ventilāciju.

Sludinājumu portālā “ss.com” pārdošanā ir izlikts neikdienišķs auto – 2016. gada izlaiduma “Audi A8L” ar 385 zirgspēku jaudu. Taču vēl neikdienišķāku šo limuzīnu ar masējošiem sēdekļiem padara tā iepriekšējais lietotājs – izrādās, Latvijas Banka ir atteikusies no automašīnas, ko izmantoja nu jau atstādinātais šīs iestādes prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

78 800 eiro – šāda ir summa, ko par pelēkas krāsas “Audi A8L” automašīnu ar 69 000 kilometru nobraukumu vēlētos saņemt autotirgotājs “Moller Auto”. Par šo summu nākamais pircējs iegūtu īpašu luksusa klases auto ar bagātīgu aprīkojuma klāstu.

“Audi Exclusive” virsbūves krāsojums un salona apdare, “Long”, masāža un ventilācija, pagarinātā rūpnīcas garantija 5 gadi, “Matrix-LED” priekšējās gaismas, LED diožu aizmugurējie lukturi ar dinamiskajiem pagriezieniem, MMI navigācijas sistēma “Plus”, asistentu pakete, “Bang & Olufsen” stereo sistēma, “quattro” – tā ir tikai niecīga daļa no automašīnas aprīkojuma apraksta.

Taču sludinājumā nav norādīts, ka pircējs tiks pie automašīnas, kuras “elektriski regulējamos individuālajos sporta ādas sēdekļos ar masāžu, apsildi, ventilāciju aizmugurē un atmiņu priekšā” iepriekš ir slīdzis tagad smagos noziegumos aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents I. Rimšēvičs.

“Šis (sludinājumā) ir Latvijas Bankas līzingā nomātais auto, kas bija paredzēts un tika izmantots dienesta vajadzībām Latvijas Bankas prezidentam un augsta līmeņa viesiem, tai skaitā citu centrālo banku prezidentiem,” šāds ir Latvijas Bankas oficiālais skaidrojums.

Iestāde gan nevēlas tieši pavēstīt, ka lēmums par atteikšanos no automašīnas pieņemts pēc I. Rimšēviča atstādināšanas, taču netieši tas tiek atzīts: “Automašīna pēc tam, kad tā tika lietota ECB padomes izbraukuma sēdes Rīgā norises laikā 2018. gada jūnijā, vairs netiek izmantota. Proti, Latvijas Banka var nodrošināt darbību ar esošajiem transportlīdzekļiem.”

Latvijas Banka no automašīnas atteikusies gandrīz četrus gadus pirms līguma beigu termiņa: luksusa klases limuzīns bija iegādāts nomā ar izpirkumu no uzņēmuma, kas tagad pazīstams ar nosaukumu “Luminor Līzings Latvija”, un līgums bija noslēgts līdz 2022. gada augustam.

Vēl gan nav iespējams precīzi pateikt, kādus izdevumus ir radījusi priekšlaicīgā atteikšanās no “Rimšēviča limuzīna”. Latvijas Banka norāda, ka līguma pirmstermiņa pārtraukšana nav saistīta ar līgumsodu, taču oficiāli auto vēl nemaz nav atdots un “tā vērtība noskaidrosies pārdošanas procesā”, bet “Latvijas Bankas izmaksas par auto beidzas līdz ar tā pārdošanu (līdzīgi kā jebkuram ar jebkuru lietu, kas tiek pārdota)”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kad Dānijas karaliene Margarete apmeklēja Latviju, viņu pavadošo delegāciju pārsteidza delegāciju apkalpojošie valsts iestāžu limuzīni. Kad mūsējie uzdeva jautājumu “kā dāņi palīdzēs” nabaga latviešiem, dāņi pateica, ka nekā, jo viņu valsts iestādes var izmantot tikai mazlitrāzās mašīnītes,!!! TĀTAD SAUKĻA “EIROPĀ TĀ ARĪ IR” ĒNĀ TURPINĀS TAUTAS APLAUPĪŠANA! Kura partija optimizēs šo izdevumu daļu?

  2. Kokaīns vēl būs starp sēdekļiem arī?

  3. Ha. Un tagad Rimšēvičs turpinās apgalvot ka vienmēr ir darbojies Latvijas valsts interesēs??? Manuprāt esam beidzot atbrīvojušies no liela blēža Rimšēviča personā nu un protams ieekonomējuši….

  4. yotube-Aldis Gobzems bija tiešraidē. Par KNAB, kriminālprocesu un MK veidošanu. 09.08.2018

  5. Krāsa nudien luksusa – tipiska pelēka spaiņa krāsa, tikai šī neatspīd tik labi, kā piemēram, ja tā būtu hroma krāsa. Bet visā citā ziņā saprast var kāpēc cena ir liela šim Audi.

    • Dārgai irsai vajag dārgu sēdekli…
      Bērniem, invalīdiem, pensionāriem nav tik dārgas irsas, tie var iztikt no lejputrijas solījumiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+