Latvijā
Politika

Saskaņa: Līgums ar “Vienoto Krieviju” Latvijai svarīgākais pēc NATO līguma11

Foto: LETA Ivars Zariņš

Latviešiem partijas “Saskaņa” noslēgtais līgums ar partiju “Vienotā Krievija” ir pats svarīgākais pēc NATO līguma, “RīgaTV 24” raidījumā “Preses klubs” norādīja “Saskaņas” Saeimas frakcijas deputāts Ivars Zariņš (S).

Politiķis sacīja, ka iedzīvotājiem būtu jānovērtē smagā nasta, ko, viņaprāt, uzņēmusies “Saskaņa”, nevis partijai par šādu līgumu jāpārmet. “”Saskaņa” ar to nes reāli smagu nastu, lai nodrošinātu stabilitāti šajā valstī, un tas būtu tomēr jānovērtē,” uzsvēra Zariņš.

Viņaprāt, ir politiskie spēki, kas līguma esamību izmanto sava elektorāta palielināšanai, tomēr tas nenāk par labu sabiedrībai. “Ir spēki, kuri ir ieinteresēti iegūt sev lielāku elektorātu, tiklīdz tuvojas vēlēšanas, izspēlējot šo “kārti”. Šī kārts izspēle būtu par ļaunu katram latvietim,” raidījumā teica deputāts.

Saistītie raksti

Pēc viņa domām, sabiedrībā pietrūkst konstruktīvas diskusijas par “Saskaņas” līgumu ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvēto partiju. “Atliek kaut ko pateikt, bet tālāk analīzes nav. Tas ir apmēram tā, ka tu redzi, ka dakteris tev nāk klāt ar skalpeli, un saki “viņš mani taisās nogalināt”. Bet patiesībā tas notiek, lai glābtu tavu dzīvību,” skaidroja deputāts.

Zariņš atgādināja, ka līgums tika slēgts laikā, kad bija daudz vairāk krievisko politisko spēku, kas nākuši ar daudz radikālākiem uzstādījumiem, un, pateicoties šim līgumam, ir izdevies sakopot visu krievvalodīgās sabiedrības atbalstu zem “Saskaņas”. “Tiklīdz mēs pārtrauksim šo līgumu, atkal sāksies radikalizācija,” uzsvēra Zariņš, pamatojot savu viedokli ar aptaujām, kurās 60% krievvalodīgo atbalsta Putina politiku, bet 30% atbalsta Krimas aneksiju.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Par Brocēnu novada domes priekšsēdētāju ārkārtas sēdē ievēlēts Sproģis
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Karostas cietumā filmēt ierodas spoku mednieki un ekstrasenss no Zviedrijas 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Rīgas mērs Burovs: Ja neizdosies stabilizēt situāciju, esmu gatavs ārkārtas vēlēšanām
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Opozīcija pamet sēžu zāli
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Strēlnieks un Dikaioulaku atzīti par Latvijas gada basketbolistiem
14 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām būs jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu finansēšanā
56 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
Ilze Aizsilniece: Kurp dodamies? Par ētiku, algām un mediķiem 2
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
3 stundas