Viedokļi
Komentāri

Edvards Smiltēns: “Saskaņa” piedāvā “konfekti”, kuras cena ir Latvijas neatkarība 16


Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins
Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins
Foto – Zane Bitere/LETA

Atceries savu bērnību? Lai pasargātu savus bērnus, gandrīz katram bērnībā mamma deva kādu vienkāršu, bet vienlaikus īpaši svarīgu padomu: “Ja tev kāds svešs onkulis uz ielas piedāvā konfekti un mēģina iepazīties, nekādā gadījumā neatsaucies! Jo šī konfekte var būt pat tavas dzīvības cenā!”

“Ir JĀAIZMIRST Krimas okupācija apmaiņā pret nelielu ekonomisku labumu!” – tieši šādu “konfekti” Latvijai piedāvā “Saskaņa”, šoreiz tās Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Andreja Mamikina personā, radot ilūziju, ka nauda un investīcijas no Krievijas “nostiprinās” Latviju un atrisinās mūsu valsts veselības budžeta, ceļu finansējuma, mazo pensiju un algu problēmas utt.

Patiesībā viņš atklāti aicina aizmirst fundamentālu principu, proti, ka suverēnu, neatkarīgu valstu teritoriālā integritāte un robežas ir neaizskaramas! To starptautisko principu, kas tika sagrauts attiecībā uz Gruziju, Ukrainu un citos gadījumos. Viņš aicina šo Latvijai un jebkurai neatkarīgai valstij svarīgo principu ietirgot pret nedaudz lielāku naudu valsts ekonomikā. Ir jāsaprot, ka, aizmirstot iebrukumu Gruzijas valsts teritorijā, Krimas okupāciju, Ukrainas austrumus, mēs par kapeikām pārdodam iespēju rēķināties, ka mūsu Latvijas robežas paliks neskartas.

Šo neatkarības un drošības principu dzelžaini sargā NATO kolektīvās aizsardzības sistēma, kuras daļa ir arī Latvija.

Taču no Latvijas ievēlētajam EP deputātam Mamikinam ir viedoklis arī par NATO: “Godīgi sakot, neredzu nekādu jēgu NATO pastāvēšanai. [..] Neteikšu, ka NATO jāslēdz jau rīt, taču tai ir nepieciešamas nopietnas reformas.”

Šiem izteikumiem ir ļoti maz kā kopīga ar Latvijas nacionālajām interesēm un Latvijas valdības pozīciju. Taču Latvijas valsts pārstāvja Eiropā Andreja Mamikina pārliecība ir apbrīnojamā saskaņā ar Krievijas Federācijas pašreizējo varas pozīciju. Varētu pat rasties iespaids, ka mūsu valsts EP deputāts ir Krievijas ārpolitikas un interešu pagarinājums.

Latvijas “dzīvības” atslēga ir spēcīga un konkurētspējīga valsts, Eiropas Savienības vienotība, spēcīga NATO alianse, stabilas eiro-atlantiskās attiecības un cieša sadarbība gan ekonomikas, gan drošības jomā.

Tādēļ īpaši nozīmīgs ir mūsu paveiktais, palielinot Latvijas Valsts aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP, spējot būtiski celt atalgojumu iekšlietu struktūrām (stiprinot policiju, robežsardzi u. c. dienestus), spējot veikt būtiskas, grūtas, taču tik ļoti nepieciešamas reformas – kā, piemēram, izglītības nozarē, kas ir kritiski svarīgs faktors mūsu ekonomikas izaugsmei un Latvijas cilvēku spējai domāt!

Un tieši tas ir pats svarīgākais Latvijai – spēt katram Latvijas cilvēkam sekot līdzi politiskajiem procesiem, spēt kritiski domāt un izvērtēt katru šādu mēģinājumu “izskalot smadzenes” un nemanot ievilkt Krievijas interešu orbītā.

Jo viss sākas galvā! Arī vēlme aizsargāt savu valsti un spēja to neskartu nodot saviem bērniem!

 

Edvards Smiltēns, 
partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāja vietnieks

LA.lv