Sports
Ziemas sports

Mārtiņš Rubenis nopērk biļeti vienā virzienā0

foto: AFP/LETA

“Šobrīd es zinu savu pirmo pieturvietu, bet, kur ceļš aizvedīs tālāk – skatīsimies,” “LA” teic divkārtējais olimpisko spēļu laureāts kamaniņu braukšanā Mārtiņš Rubenis. Viņš šonedēļ Siguldā Krievijas kausa izcīņā veiks pēdējos braucienus karjerā un uzreiz pēc tam dosies prom. Pamet ne tikai sportu, bet arī Latviju.

Sporta rutīna

35 gadus vecais sportists jau pēc Sočiem, kur Latvijas komandas rindās izcīnīja bronzu stafetē, atzina, ka sportista karjerai liek punktu. Daudzi paredzēja, ka lielās zināšanas un pieredzi viņš nodos jaunajai paaudzei kā treneris. Tomēr realitāte ir pavisam citādāka.

“Sočos to nepateicu tādēļ, lai nerastos liela rezonanse. Nevēlos milzīgu pārdomu lavīnu savā virzienā, kāpēc rīkojos tā un ne savādāk,” skaidro Rubenis, gan neatklājot – kur apmetīsies un ko iesāks. Vien atzīst, ka plāni nav saistīti nedz ar trenera darbu, ne kamaniņu sportu. Un arī ne Latviju. Neliels noslēpums viņam piestāvējis vienmēr, tā ir arī šoreiz.

“Laiks, ko esmu pavadījis trasē, ir atstājis nospiedumu, sava veida rutīnu. Esot tajā iekšā, ir grūti tikt ārā. Vēlos paskatīties uz pasauli mazliet citādākām acīm un tad pieņemt lēmumu, ko darīt dzīvē tālāk.”

Brauks dzīvi lasīt

Latvijas mūzikā viens no pēdējā laika hītiem ir Dona “Pēdējā vēstule”. Vaicāju Mārtiņam, vai arī viņš “kāps vilcienā un brauks skaidrot, kā dzīvi lasīt”. Pēc gandrīz minūti ilgas pauzes saņemu atbildi: “Viss, ko es šobrīd zinu un kam ticu – dzīvē ir daudzas lietas, kas man būtu jāpaveic. Varbūt citā sfērā, ne kā atlēts šaurā specialitātē, sabiedrībai varu sniegt lielāku labumu.” Mārtiņš Rubenis ir precējies ar polieti un jūtams, ka dzīvesbiedre uz viņu atstāj lielu iespaidu.

Viņš šobrīd nezinot, kad atgriezīsies Latvijā un atkal ar pilnu atdevi pievērsīsies kamaniņu sportam. Un – vai tas vispār kādreiz notiks. “Man tā nav pauze tādā izpratnē – aizbraukšu, atpūtīšos un atgriezīšos. Zinu, ka visam ir savs laiks un vieta.”

Rubenis uzsver, ka kamaniņu sports ar viņa aiziešanu Latvijā nebeigsies: “Mums izaugusi brīnišķīga jaunā paaudze, kurai jāsakārto dažas lietas galvā un tehniski. Ja viņi turpinās cītīgi strādāt, jebkurš var sasniegt augstākās sporta virsotnes. Pie nosacījuma, ja ir atbalsts no valsts un sponsoru puses. Mani pašu vairs nemotivē iespēja iekļūt desmitniekā vai pat trijniekā. Savukārt, lai uzvarētu, ir nepieciešama komanda, finansējums un katra iesaistītā cilvēka attieksme. Šobrīd es neredzu, ka pie mums tas ir iespējams, tāpēc arī pieņēmu tādu lēmumu.”

Pavisam gan viņš nav sarāvis saites ar sportu – vienojies ar federācijas vadību, ka no attāluma gatavs sniegt padomu tehnikas sagatavošanas jautājumos.

Mārtiņš Rubenis piedalījies piecās olimpiskajās spēlēs, izcīnot divas bronzas godalgas.

LA.lv