×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Ministri rosina daļu no slimajam Dāvim vajadzīgās naudas novirzīt no “Latvijas Valsts mežu” dividendēm (6)

Foto - Bērnu slimnīcaFoto - Bērnu slimnīca

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V), veselības ministrs Guntis Belēvičs un labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) rosina daļu smagi slimajam Dāvim nepieciešamo līdzekļu novirzīt no VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) dividendēm caur labdarības organizāciju “Ziedot.lv”, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Belēvičs aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopumā no LVM dividendēm organizācijai “Ziedot.lv” iecerēts novirzīt 600 000 eiro. Dāvja ārstēšanai ASV nepieciešami vairāk nekā 300 000 eiro. Tomēr šim mērķim vispirms tiks tērēta iedzīvotāju saziedotā nauda, bet atlikusī summa tiks rasta no LVM pārskaitītajām dividendēm. Savukārt summa, kas no dividendēm paliks pāri pēc Dāvja izārstēšanas, tiks novirzīta citu līdzīgā situācijā nonākušu personu ārstēšanai.

Veselības ministrs pauda, ka ir apņēmies sadarbībā ar labklājības ministru un finanšu ministru atrast risinājumu, kā pilnveidot normatīvo regulējumu, lai nākotnē valsts apmaksātas operācijas šādos smagos gadījumos varētu veikt ne tikai Eiropas Savienībā, bet arī ārpus tās, kas patlaban nav iespējams.

Kā ziņots, Bērnu slimnīcas ārsti publicējuši aicinājumu palīdzēt deviņus gadus vecajam puisēnam Dāvim, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem. Dāvja ārstēšana iespējama vienīgi ASV, Filadelfijā, un ārstēšanas veikšanai nepieciešami vairāk nekā 300 000 eiro.

Patlaban LVM finanšu ministra atļaujas saņemšanai ir iesniegusi priekšlikumu ziedot uzņēmuma līdzekļus labdarības organizācijai “Ziedot.lv”. Ministri – Reirs, Belēvičs un Augulis – jau pirmdien, 1.decembrī, ieplānojuši pārrunāt ar “Ziedot.lv” vadītāju Rūtu Dimantu un Bērnu slimnīcas fonda vadītāju Lieni Dambiņu iespēju no šiem līdzekļiem segt daļu no Dāvja ārstēšanai nepieciešamās summas.

Bērnu slimnīcas ārstiem, konsultējoties ar ārzemju kolēģiem, piekrišanu Dāvi ārstēt sniegusi tikai Bērnu slimnīca Filadelfijā. Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas.

Filadelfijas Bērnu klīnika ir iesniegusi Bērnu slimnīcai rēķinu, nosacījumi paredz, ka rēķins jāveic ar priekšapmaksu, summa ir 427 000 dolāru jeb aptuveni 348 000 eiro. Ziedojumus vāc Bērnu slimnīcas fonds un labdarības organizācija “Ziedot.lv”.

“Ziedot.lv” Dāvim iespējams ziedot, zvanot pa tālruni 90006681 un ziedojot 1,42 eiro, vai arī pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem ar atzīmi “Dāvim” – AS “SEB banka”: UNLALV2X, konta Nr.LV84UNLA0050012160326, AS “Swedbank”: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot fonda rekvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ.nr.LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV1004. Tāpat ziedot iespējams portālā “www.ziedot.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kādi mēs, tāda valdība, tā ir plaši izplatīta demagoģija.Tāda domāšana attaisno gan nejēgu, gan nelieti, kam izdevies amatā ielīst vai ieshēmoties… Valdībā jābūt pašiem labākajiem no mums un jaunlaiku Latvijas vēsturē tomēr ir pāris piemēru, kad, nejuzdamies ministru cienīgi, daži no tiem atkāpušies… Te ir runa par valsts (valdīšanas) morāli!
  Piemēram, ar LIKUMU noteikts (no budžeta jeb valsts nodokļu maksātāju maka) finansējums partijām (bieži vien liekēžu un savtīgu interešu grupelēm), algas amatpersonām un neskaitāmām valstiskām dzīrēm – Dziesmu un deju svētkiem, salūtiem, uguņošanām, Rīgas starošanām, zemeņkūku ballēm un citiem valstiski apmaksātiem tusiem….Taču bērnu glābšanai budžetā ielikt pāris miljonus (pa tiešo, nevis caur Valsts mežiem) “tautas kungi” allaž skauduši vai nav vīžojuši.
  Un loģika ir nežēlīga – ja saziedos (vienmēr jau saziedo!), tad bērniņi dzīvos, ja nesaziedos, nedzīvos, jo valsts neglābs! TĀ nedrīkst būt, ka mūsu valstī cilvēka dzīvība maksā konkrētu naudas summu, jo cilvēka dzīvība nav novērtējama. Vienkārši sakot, valstij nav tiesību pateikt NEVIENAM: mirsti, jo mūsu uzdzīve par tavu dzīvi svarīgāka!

 2. pārāk laba dzīve Atbildēt

  Kaimiņos dzīvo skuķis, tikko beidzis Jelgavu.(lauku pagastā).Viņa strādā LVM.Piešķirts ‘džips, ar ko vadā savus ģimenes locekļus visur.Tikko nomainīja jaunu džīpu.Valsts meži dzīvo pārāk labi priekš mūsu līmeņa.Aldziņa arī laba, visus radus uztur.
  Bet, kad mežus cērt, tad pavirši un nekvalitatīvi.

 3. ”Kas man ziedos izsistajam Bently lukturim?
  Tie komentāri netur prāta vēsmas. Pasaule ir tā iekārtota kā 5% ir veselībā virs līmeņa, tad līmens un 5 % ir zem līmeņa. Protams vajag palīdzēt tiem, kuri ir zem līmeņa bet arī tur ir savas robežas un dabas brāķiem ir savs ceļš. Tos nepiecelsi un labākajā gadījumā šie ”dārzeņi ”aizņems tikai materiālos resursus un viss. ja kaut ko var palabot un ir līmeni, tad jau nu vajag, bet tā visu mūžu kaut ko speciālu… Žēl ka neviens nav ielūkojies speciālajās palātās. To nenovēlu un tur jau nu vajadzētu tām histēriskajām dāmītēm pavadīt kādu nedēlu kā kaut vai aplūkojot un nevis bēgot un komentējot…”
  Vai tas līdzēs vienam – varbūt par 300 000 var palīdzēt 3oo bērniem , varbūt 30 -kādās vienreizējās kaitēs, ja tiešām domāts tā palīdzēt. Varbūt labāk bērnu slimnīcai, lai visiem tiek kāda palīdzība. Tā nu tas ir, kas ir svarīgāks viens vai daudzi palīdzību gaidošie.

 4. Labāk būtu apturējuši Dombrovska uzsāktās Latvijas mežu kailcirtes.

 5. Labāk studentiem to naudu būtu novēlējuši, tas būtu racionālāk

  • Kad tev piemetīsies kāda nāvējoša un dārgi ārstējama slimība un tavi radi raudās un lūgs palīdzību citiem un valstij, tu atceries, ka labāk lai nemaz nelūdz…

Draugiem Facebook Twitter Google+