×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Padomi dienai bez alerģijas; nedēļas nogalē Lucavsalā konsultēs bez maksas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Padomi paradumu maiņai

- Izvēlieties uzturā produktus, kas nesatur mākslīgus uzlabotājus un kas audzēti pēc iespējas dabiskākos apstākļos;

- Atceraties, ka tīrība mājās un personīgā higiēna ir svarīga, bet nepārspīlējiet ar to, jo pārlieku sterilā vide mazina mūsu imūnsistēmas aizsardzības spējas;

- Dodiet priekšroku mazgāšanas un ķermeņa kopšanas produktiem, kas neveicinās alerģiju rašanos;

- Izvairieties no kaitīgiem ieradumiem, piemēram, smēķēšanas, kas arī ir viens no alerģiju veicinošiem faktoriem. Tāpat svarīgi neuzturēties smēķējošu cilvēku tuvumā;

- Alerģijas daudz vairāk ir novērojamas pilsētniekiem, un pie tā vainīgs ir arī piesārņotais gaiss un vide, kurā ikdienu uzturamies. Pēc iespējas vairāk izvēlaties uzturēties dabiskā vidē – laukos, mežā, pludmalē un citviet, kur nav izplūdes gāzu un CO2 kopumā radītais piesārņojums;

- Pievērsiet uzmanību savam dzīvesveidam kopumā – cik tas ir dabīgs un draudzīgs jūsu organismam. Atceraties, ka mūsdienās arvien vairāk ar alerģiju saskaras bērni agrā vecumā, kas visticamāk ir mūsu dzīvesveida un uztura rezultāts.

No 12. – 14.jūnijam Rīgā Lucavsalā notiks akcija “Diena BEZ alerģijas”, kurā izglītos iedzīvotājus, kā pasargāt sevi un ģimeni no alerģijām un kā ar tām vislabāk sadzīvot,” portālu ”la.lv” informēja Neutral akadēmijas pārstāvji.

Pasākuma ietvaros interesenti varēs bez maksas konsultēties ar alergologu Daci Kārkliņu, savukārt bērni varēs piedalīties meistarklasēs un spēlēs, atraktīvā veidā uzzinot vairāk, kā sevi pasargāt no alerģijas izpausmēm.

Alerģiju izplatība pasaulē ir pielīdzināma jau epidēmijai, tā uzskatāma par slimību, kuras izpausmes kļūst arvien smagākas, norāda pasākuma organizatori. “Pasaules Veselības organizācija uzskata, ka nākotnē ar alerģiju un tās slimībām saskarsies gandrīz katrs otrais eiropietis, savukārt Neutral akadēmijas veiktā aptauja liecina, ka Latvijā 39% aptaujāto saskaras ar alerģiju, kas atbilst vidējai Eiropas valstu saslimstības prevelancei.”

Vieni no alerģijas cēloņiem ir ikdienas paradumi un piesārņotā vide.

Akcijas organizatori aicina iedzīvotājus izmainīt savus un ģimenes paradumus, tādā veidā samazinot alergēnu veidošanos, kas veicina alerģiju un ar to saistītu slimību veidošanos.

Latvijas Alergologu asociācijas vadītāja Ieva Cīrule norāda: „Mūsdienās attīstītajās valstīs alerģiskas izpausmes var jau novērot aptuveni 40% iedzīvotāju un ir skaidrs, ka šis īpatsvars tuvākajos gados tikai pieaugs. Alerģija ir kļuvusi par mūsdienu urbānās pasaules slimību. Viens no alerģijas rašanās iemesliem ir vide, ko esam ap sevi izveidojuši un kas ir bagāta ar dažādiem alergēniem. Tādēļ ārsti mudina negaidīt alerģisku simptomu parādīšanos, bet savlaicīgi pievērst uzmanību saviem ieradumiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+