Ekonomika
Īpašums

Noskaidrotas vērtīgākās Latvijas būves1


Pasīvā privātmāja Garkalnē. Ilustratīvs foto.
Pasīvā privātmāja Garkalnē. Ilustratīvs foto.
Publicitātes foto

Latvija septīto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb vērtīgāko objektu – “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019”

Konkursam ir četras nominācijas: Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa, Ilgtspējīgākā studentu ideja.

Par igtspējīgākajām privātmājām tika atzītas koka pasīvā ģimenes māja Garkalnē, koka pasīvā ģimenes māja Jaunmārupē un zemas enerģijas ģimenes māja Amatciemā.

Par ilgtspējīgākajiem sabiedriskajiem objektiem atzina Limbažu pilsētas daudzfunkcionālo sporta un veselības kompleku, noliktavu ēkas ar ražošanas un biroja telpām jaunbūvi Bukaišu ielā 1, Rīgā, daudzdzīvokļu ēkas Tallinas ielā 86 rekonstrukciju.

Nominācijā Ilgtspējīga publiskā ārtelpa uzvarēja Ventspils Lielais laukums, Pasta sala Jelgavā, Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambja atjaunošana un multifunkcionāla veloparka izveide un teritorijas attīstīšana Esplanādē, Daugavpilī.

Nominācija Ilgtspējīgākais projekts 2019 par labākajaiem atzina biroju ēku kompleksu “Elemental Skanste”, Rīgā undzīvojamo kompleku Stabu 100.

Nominācijā Ilgtspējīgākā studentu ideja 2019 uzvarēja ekspozīcija Viedais koks, būvgružu samazināšana ēkas dizaina procesā un katalogs Mazēka Latvijas ainavā.

Konkursu organizē biedrība “Building Design and Construction Council”.

Saistītie raksti

Konkursa mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Latvijā ir tādas ēkas, un to pasūtītāji ir uzņēmēji, sabiedriskais sektors, kā arī privātīpašnieki.

Labi būvēt nenozīmē būvēt dārgi, lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem. Saskaņā ar nekustamo īpašumu attīstītāju datiem ilgtspējīgās jeb vērtīgās ēkas ir izdevīgākas īpašniekiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Dorīna Bogdna-Mārtina: Sarukusi sieviešu klātbūtne digitālo tehnoloģiju sektorā
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Rail Baltica” mudina sākt strādāt pie dzelzceļa un avio satiksmes integrācijas
10 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Palielinājies “Madara Cosmetics” koncerna apgrozījums
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Strēlnieks un Dikaioulaku atzīti par Latvijas gada basketbolistiem
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
50 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
45 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
5 stundas