Latvijā

Franks Gordons: Osipovs, Girss un “Krievu saullēkts”16

Foto – LETA

No interneta dzīlēm iznirusi jauna vietne, tā ir krieviska, bet nosaukums nez kāpēc vācisks – OSTKRAFT (austrumu spēks), atgādinot citus laikus un zināmu nekrievisku ideoloģiju.

Labs ir. Nu šajā vietnē ņem vārdu Jevgeņijs Osipovs un Illarions Girss – Rīgas krieviskie antilatviskuma paudēji. Sakarā ar notikumiem Ukrainā un “Krimas krīzi” viņi jau virsrakstā uzsver, ka “krievu pavasaris” turpinās. Skaidra analoģija ar “arābu pavasari”. Osipovs un Girss neapjēdz, kādus asinsplūdus un kādu vilšanos šis “pavasaris” atnesis Ēģiptē un īpaši Sīrijā.

Daudzinot Krievijas rīcību Krimā un pulgojot Maidana uzvaru Kijevā un it īpaši Rietumus, kas ar to solidarizējas, Osipovs un Girss aicina visus labi iegaumēt no “varonīgajiem serbiem” pārņemto saukli: “Debesīs Dievs, virs zemes Krievija.” Kāda iedomība! Un meli: abi autori apgalvo, ka tie, kas Kijevā sagrābuši varu, plāno Ukrainā ieviest – pēc Latvijas parauga – t. s. nepilsoņu kategoriju.

Pirms Osipova un Girsa raksta OSTKRAFT vietnē zem virsraksta “Debesīs Dievs, virs zemes Krievija” publicēta īpaša informācija: sakarā ar Krimā paredzēto referendumu par pievienošanos Krievijai biedrība “Russkaja Zarja” rīkošot Krievijas atbalstītāju demonstrāciju Rīgā pie Krievijas Federācijas vēstniecības. “Russkaja Zarja” tulkojumā nozīmē “Krievu saullēkts” – acīmredzot par paraugu ņemts “Zelta saullēkts” (“Hrisi avgi”). Tā sauc Grieķijas klaji neonacistisko un antisemītisko partiju, kas balstās nacionālsociālisma ideoloģijā.

Pēc tam kad šis paziņojums parādījās OSTKRAFT vietnē, referendums Krimā tika pārcelts uz 16. martu (iepriekš bija informācija, ka tas plānots 30. martā). Tātad nav izslēgts, ka 16. martā Rīgā līdzās “profesionālajiem antifašistiem” pavisam netālu ārdīsies lielkrievu šovinisti, skandinot vēl vienu saukli: “Krievija savējos nepamet!”

Vai tas ir brīdinājums Latvijai?

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Atlaistā “RNP” valde tiesā apstrīdējusi Burova lēmumu 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
ST pēc tiesībsarga Jansona pieteikuma ierosinājusi lietu par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” nesteidz atbalstīt Viņķeles demisijas pieprasīšanu
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lecis “RNP” valdes atlaišanu skaidro ar “RS” mēģinājumu iekasēt vairāk nekā 1,2 miljonus eiro
43 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai nākotnē latviešu valoda būs tikai ķēķa valoda? 6
5 stundas
RR
Raivo Rosts
Ekonomika
Raivo Rosts: Kā mobilās tehnoloģijas ļauj pelnīt vairāk
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Bobsleja un skeletona saime sezonu sagaida ar jauniem izcaicinājumiem
2 stundas