Komentāri

Franks Gordons: Osipovs, Girss un “Krievu saullēkts” 16

Foto – LETA

No interneta dzīlēm iznirusi jauna vietne, tā ir krieviska, bet nosaukums nez kāpēc vācisks – OSTKRAFT (austrumu spēks), atgādinot citus laikus un zināmu nekrievisku ideoloģiju.

Labs ir. Nu šajā vietnē ņem vārdu Jevgeņijs Osipovs un Illarions Girss – Rīgas krieviskie antilatviskuma paudēji. Sakarā ar notikumiem Ukrainā un “Krimas krīzi” viņi jau virsrakstā uzsver, ka “krievu pavasaris” turpinās. Skaidra analoģija ar “arābu pavasari”. Osipovs un Girss neapjēdz, kādus asinsplūdus un kādu vilšanos šis “pavasaris” atnesis Ēģiptē un īpaši Sīrijā.

Daudzinot Krievijas rīcību Krimā un pulgojot Maidana uzvaru Kijevā un it īpaši Rietumus, kas ar to solidarizējas, Osipovs un Girss aicina visus labi iegaumēt no “varonīgajiem serbiem” pārņemto saukli: “Debesīs Dievs, virs zemes Krievija.” Kāda iedomība! Un meli: abi autori apgalvo, ka tie, kas Kijevā sagrābuši varu, plāno Ukrainā ieviest – pēc Latvijas parauga – t. s. nepilsoņu kategoriju.

Pirms Osipova un Girsa raksta OSTKRAFT vietnē zem virsraksta “Debesīs Dievs, virs zemes Krievija” publicēta īpaša informācija: sakarā ar Krimā paredzēto referendumu par pievienošanos Krievijai biedrība “Russkaja Zarja” rīkošot Krievijas atbalstītāju demonstrāciju Rīgā pie Krievijas Federācijas vēstniecības. “Russkaja Zarja” tulkojumā nozīmē “Krievu saullēkts” – acīmredzot par paraugu ņemts “Zelta saullēkts” (“Hrisi avgi”). Tā sauc Grieķijas klaji neonacistisko un antisemītisko partiju, kas balstās nacionālsociālisma ideoloģijā.

Pēc tam kad šis paziņojums parādījās OSTKRAFT vietnē, referendums Krimā tika pārcelts uz 16. martu (iepriekš bija informācija, ka tas plānots 30. martā). Tātad nav izslēgts, ka 16. martā Rīgā līdzās “profesionālajiem antifašistiem” pavisam netālu ārdīsies lielkrievu šovinisti, skandinot vēl vienu saukli: “Krievija savējos nepamet!”

Vai tas ir brīdinājums Latvijai?

LA.lv