Apbrīno

Pirmizrāde drāmai par īpašu ugunsdzēsēju vienību0

Publicitātes foto

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pasaulē vadošo kinokritiķu atzinīgi novērtētā drāma “Tikai drosmīgie” (“Only the Brave”). Tas ir uz patiesiem notikumiem balstīts kino stāsts par īpaši apmācītu ugunsdzēsēju vienību, kura 2013. gada vasarā cīnījās ar postošu savvaļas ugunsgrēku, kas apdraudēja Jarnelas pilsētu Arizonas štatā.

Pirmizrādēs visā pasaulē drāma “Tikai drosmīgie” jau ir izpelnījusies atzinīgus aplausus un saviļņojuma pilnus klusuma brīžus. “Šis nav parasts stāsts par mačo tipa vīriešiem. Tas ir kas daudz objektīvāks un emocionāli dziļāks,” savā recenzijā paudusi New York Magazine kritiķe Emīlija Jošida. Viņas kolēģi citos ietekmīgos laikrakstos piebalso ar izteikumiem “vizuāli žilbinoši”, “izcils vēstījuma spriedzes temps”, “pārliecinoši aktierdarbi” un “skrupulozi nostrādāts scenārijs”.

Drāmas “Tikai drosmīgie” aizkulišu informācija liecina, ka filmas scenārijs tapis iedvesmojoties no populārā dzīvesstila žurnāla GQ raksta. Tajā līdz niansēm bija atspoguļoti dramatiskie notikumi, ko spriedzes pilnajās dienās 2013. gadā pārdzīvoja gan paši ugunsdzēsēji, gan viņu ģimenes locekļi, gan apdraudētās pilsētas iedzīvotāji.

Postošo savvaļas ugunsgrēku izraisīja zibens spēriens. Lielais karstums, sausums un stiprais vējš veicināja to, ka liesmas izplatījās šausminošā ātrumā un kļuva par draudu biezi apdzīvotām vietām. Cīņā ar uguni gāja bojā 19 savvaļas platību ugunsdzēsēji. Rezultātā Amerikas Savienotajās Valstīs tas ir lielākais vienā incidentā bojāgājušo ugunsdzēsēju skaits kopš 2001. gadā 11. septembra terorakta Ņujorkā.

Drosmīgās ugunsdzēsēju vienības atspoguļošanu kino stāstā ir uzņēmies režisors Džozefs Kosinskis. Galvenās lomas viņš ir uzticējis tādiem talantīgie aktieriem kā Teilors Kičs, Mails Tellers, Džošs Brolins, Džefs Bridžess, Endija Makdauela un Dženifera Konelija.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Megana Mārkla darbā pieņēmusi tumšādainu auklīti: tas noticis pirmo reizi karaliskās ģimenes vēsturē
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Lelde un Aivis Ceriņi TV ekrānos runā dīvainas lietas
3 dienas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Katrīne Sauliete: “Brīži, kad sēžu noraudājusies vai rāju bērnus, – tas paliek ārpus mana profila. Sociālajā vidē vajag laimīgus cilvēkus”
Intervija 3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Rokasspiediens “Baltijas ceļam”. Kā svarīgās liecības tiek glabātas un nodotas nākamajām paaudzēm
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļdošanu Jūrmalas mēra vēlēšanās notiesātais Milušs no Latvijas esot aizmucis kravas auto slēpnī
4 stundas
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Veiksmes vējš nelaimes kuģa burās. Saruna ar rakstnieku Aivaru Kļavi
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Raidījums: ECB un “PNB bankas” aprēķini par bankas aktīviem būtiski atšķīrušies
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Pirmdien karstums pieņemsies spēkā
6 stundas