Tehnika
Tehnoloģijas

Portatatīvais dators un planšetdators vienā ierīcē? Acer prezentē Switch Alpha 12, divi vienā portatīvo datoru, planšetdatoru!0

Publicitātes foto

Jauni tehnoloģiju piedāvājumi tiek laisti klajā nepārtraukti. Ik pēc kāda laika kāds no ražotājiem prezentē jaunas ierīces, jaunas tehnoloģijas, jaunas iespējas. Arī Acer – viens no diezgan zināmajiem datortehnikas ražotājiem – piedāvā jauno Switch Alpha 12 divi-vienā klēpjdatoru, planšetdatoru ar Windows 10. Tiek ziņots, ka ierīce lietotājiem sniegs paaugstinātu mobilitāti ar Acer LiquidLoo dzesēšanas sistēmu, izcilu veiktspēju un ultra plānu dizainu. Portatīvais dators būs gan elegants, gan izturīgs, kā ari datoram nodrošināta elastīga konvertācija no klēpjdatora uz planšetdatoru, kas ļaus lietotājam ikdienā paveikt vairāk izmantojot tikai vienu ierīce.

Nav nekas neparasts, ka ražotāji sākuši domāt par to, kā portatīvo datoru apvienot ar planšetdatoru, to abu funkcionalitātes un mobilitātes dēļ. Jaunais Switch Alpha 12 ir industrijas pirmais divi-vienā klēpjdators bez ventilatora, kas izmanto 6. paaudzes Intel Core i7, Core i5 vai Core i3 procesorus. Jaunajā ierīcē būs izmantota Windows 10 operētājsistēma, kurai līdz šim bijusi ātrākā sistēmas iestartēšanās visā Windows vēsturē.

Jaunā tehnoloģija – LiquidLoop dzesēšanas sistēma sniegs klusu datora darbību, palielinot veiktspēju un stabilitāti. Tieši tāpēc jaunais Acer Switch Alpha 12 būs ideāli piemērots vietās, kur nepieciešams ievērot klusumu – tikšanās telpās, kopīgajos birojos, mācību klasēs un bibliotēkās. Speciālā dzesēšanas sistēma uztur ierīci stabilas temperatūras robežās un efektīvi darbojas bez liekiem ventilatora trokšņiem.

Ne tikai inovatīva dzesēšanas sistēma vien pieejama jaunajā ierīcē. Tā aprīkota ar Acer Active Pen, multifunkcionālu kājiņu un noņemamu klaviatūru, izmantojot Continuum platformu, lai ierīci jebkur varētu izmantot kā Windows 10 klēpjdatoru un arī kā planšetdatoru, turklāt ar pilnu personāldatora funkcionalitāti. Tāpat, lietotājiem ir pieejamas divas klaviatūras izvēles iespējas: standarta un izgaismota klaviatūra uzlabotai efektivitātei darbam vāja apgaismojuma vietās.

Lai stabili noturētu displeju stāvus, lietotājam tam pieskaroties vai uz tā rakstot, piedāvāta stabilā U-profila kājiņai, kam piemīt pretslīdes konstrukcija. Tādā veidā ierīci var noregulēt jebkādā leņķī līdz pat 165 grādiem, padarot Switch Alpha 12 praktisku un ērtu lietošanai uz galda, lidmašīnā vai klēpī. Kājiņa nodrošināta ar izturīgām eņģēm, kas spēj paciest biežu leņķa regulāciju, un tādā veidā ātri nenolietosies.

Arī par dizaina elementiem ir padomāts, jo Switch Alpha 12 ir elegants un moderns anodēta alumīnija korpuss. Otas triepienu stila reljefa apdare papildina šo dizainu, vienlaicīgi uzlabojot komfortu, ierīci transportējot.

Piedāvātā pilna izmēra klaviatūra ir ļoti plāna un viegla, ar retinātiem taustiņiem. Tikai nepilnu 6 milimetru biezumā, šī klaviatūra tomēr nodrošina labu taustiņu iespiešanas dziļumu komforta un produktivitātes sniegšanai rakstot. Klaviatūra pievienojas ar magnētisku eņģi, kas ir droša, ērti savienojama, un to iespējams noregulēt ergonomiskā leņķī. Aizvērtā veidā, kad klaviatūra ir ierīces virspusē, tā aizsargā ekrānu un nodrošina ērtu transportēšanu.

Ierīces displejā iespējams baudīt arī 10 punktu skārienkontroli un izmantot Acer papildus izvēles – Active Pen pildspalvu zīmēšanas un rakstīšanas pieredzei. Acer Active Pen pildspalvai piemīt augsta iztveršanas frekvence, kas minimizē aizturi plūstošai un precīzai darba pieredzei, plaukstas bloķēšanai un 256 līmeņu skārienjutībai.

Kā jebkurai šāda tipa ierīcei, displeja kvalitātei ir liela nozīme – Switch Alpha 12 ir rezonējošs 12 collu skārienekrāns, kas ir lielisks izmērs ikvienam, kurš datorā rada, labo un bauda, atrodoties kustībā. Ar iespaidīgu 2160 x 1440 izšķirtspēju un atbalstu no Intel HD Graphics 520, šai ekrānā patiešām iespējams izbaudīt dzīvas krāsas un dzidras attēla detaļas. Switch Alpha 12 iestrādāta arī tīmekļkamera – lieliska videokonferencēm un atmiņu iemūžināšanai – sniedz 1080p pilnas izšķirtspējas audio un video ierakstus. Turklāt augstas kvalitātes skaņas sistēmai ir divi uz priekšu vērsti skaļruņi, kas dod iespaidīgu audio baudījumu ņemot vērā ierīces minimālos izmērus un svaru.

Acer Switch Alpha 12 dators ir ļoti plāns un viegls, izmēros tikai 292,1 (PL) x 201,4 (DZ) x 15,85 (A) mm (11,5 x 7,93 x 0,62 collas) un svarā tikai 1250 grami (2,76 mārciņas), kad planšetdators un klaviatūra ir kopā. Viens pats planšetdators augstumā (jeb biezumā) ir tikai 9,5MM (0,37 collas) un sver 900 gramus (1,98 mārciņas).

Arī atmiņas ietilpība ir pietirkoši liela ikvienam: 128GB, 256GB vai 512GB. Ierīce tiks piedāvāta ar 4GB vai 8GB LPDDR3 SDRAM atmiņu.

LA.lv