Ekonomika
Bizness

“Rietumu bankai” Francijā piespriests 80 miljonu eiro naudassods par naudas atmazgāšanu 2


“Rietumu bankas” advokāts Patriks Klugmans (no kreisās) runā ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem pēc tiesas procesa noslēguma.
“Rietumu bankas” advokāts Patriks Klugmans (no kreisās) runā ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem pēc tiesas procesa noslēguma.
Foto: Ap/Scanpix/LETA

Parīzes krimināltiesa ceturtdien naudas atmazgāšanas lietā piespriedusi 80 miljonu eiro naudassodu “Rietumu bankai”, ziņo Francijas portāls “CBanque”.

Tas vēsta, ka “Rietumu bankas” prezidentam Aleksandram Pankovam piespriests četru gadu nosacīts cietumsods. Savukārt bankas pārstāvniecības Francijā vadītājam Sergejam Ščukam piespriests viena gada nosacīts cietumsods.

“Rietumu bankai” noteikts piecu gadu aizliegums darboties Francijā.

Galvenajam apsūdzētajam šajā lietā – kādreizējam kompānijas “France Offshore” vadītājam Nadavam Bensusānam – piespriests piecu gadu cietumsods, no tiem – trīs gadu reāls ieslodzījums, bet divi gadi nosacīti.

LTV raidījums “de facto” pērn pavasarī vēstīja, ka apjomīgā krimināllietā, kura nodota Francijas prokuratūrai, pret “Rietumu banku” un tās prezidentu Pankovu tika izvirzītas apsūdzības par palīdzību naudas atmazgāšanā.

Savukārt galvenais apsūdzētais šajā lietā bija kādreizējais kompānijas “France Offshore” vadītājs Navads Bensusāns, kurš Francijā tiek dēvēts par “ofšoru karali”. Tā dēvētie Panamas dokumenti rāda, ka viņš ir bijis starp ārzonu kompāniju uzturēšanas biznesā strādājošās juridiskās firmas “Mossack Fonseca” klientiem, kas bija iecienījuši “Rietumu banku”.

Saistītie raksti

Francijas Nacionālā finanšu prokuratūra galvenajam šajā naudas atmazgāšanas lietā apsūdzētajam – Bensusānam – bija pieprasījusi septiņu gadu cietumsodu. Prokuratūra arī pieprasīja četru gadu cietumsodu “Rietumu bankas” prezidentam Pankovam, bet bankai – 90 miljonu eiro naudassodu. Savukārt bankas pārstāvniecības Francijā vadītājam Ščukam prokuratūra bija pieprasījusi 18 mēnešu nosacītu cietumsodu.

“Rietumu banka” iepriekš paziņoja, ka nepiekrīt izvirzītajām apsūdzībām par atbalsta sniegšanu “France Offshore” un prokurora pieprasītajam sodam 90 miljonu eiro apmērā. Banka uzsvēra, ka tā ir rīkojusies korekti, ievērojot likumus, un gadījumā, ja pirmās instances tiesas lēmums būs negatīvs, banka to apstrīdēs.

LA.lv