×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

RSU Zinātnieku naktī varēs ar kristālu palīdzību ieraudzīt DNS

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Piektdien, 26.septembrī Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Zinātnieku nakts laikā piedāvās ar kristālu palīdzību ieraudzīt DNS dažādos augos. Tāpat katram apmeklētājam būs iespēja izaudzēt kristālus, atklāt zobu kristāliskās īpašības un kristālu gaismas ietekmi uz maģisko domāšanu, kā arī vakara gaitā piedalīties vēl virknē citu aktivitāšu. Šogad Zinātnieku nakts tēma ir „Kristāli”.

RSU aktivitātes piedāvās gan centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16, gan RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedrā, Kapseļu ielā 23, kas ir vien dažus kvartālus tālāk. Aktivitātes RSU tiks piedāvātas no pulksten 18.00 līdz 22.00.

Rīgas Stradiņa universitāte ir vadošā cilvēkzinātņu augstskola Latvijā. „Zinātnieku nakts” laikā tās zinātnieki un studenti piedāvās eksperimentus un erudīcijas spēles ar balvām – viss par un ap kristāliem cilvēka organismā un vidē. Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16 notiks šādas aktivitātes:

• Sāls kristālu loma ūdens transportā – cilvēka organismā ļoti svarīga loma ir ūdenim, kura sastāvā ietilpst dažādas vielas, tai skaitā dažādi kristāli – sāļi. Eksperimentu veidā apmeklētājiem būs iespēja pārliecināties, kā sāls kristāli ietekmē ūdens transportu mūsu šūnās, piegādājot dzīvībai nepieciešamās vielas un izvadot lieko.

• DNS – šūnas „kristāls”? – dzīvība nav iespējama bez ģenētiskās informācijas – DNS. Kur to atrast? Dzīviem organismiem DNS ir paslēpts šūnās. Mēģināsim pie tā tikt! Tieši pateicoties sāls kristāliem, mūsu DNS kļūst redzams. Nāc un ieraugi to!

• Kristāli augos – vai zināji, ka virknē ikdienas augu un dārzeņu ir neskaitāmi daudz kristālu, kas viedo visneiedomājamākās formas, piemēram, izskatās kā adata. Eksperiments parādīs kristālu daudzveidību ikdienā bieži izmantojamā dārzenī – sīpolā un ne tikai.

• Ķīmiķu dārzs – kristāli aug līdzīgi kokam, veidojot krāšņu krāsu gammu. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja izaudzēt pašam savu kristālu dārzu, ko ņemt līdzi mājās par piemiņu.

• Kristāli Tavā pulsā – aktivitātes par mūsu ķermeņa fiziku. Kā kristāli ietekmē mūsu asinsspiedienu un sirdsdarbību. Aktivitāšu laikā apmeklētājiem būs iespēja noskaidrot gan savu asinsspiedienu un pulsu, gan uzzināt, ko rāda elektrokardiogramma, un vai kristālu daudzums mūsu asinīs ietekmē tās formu.
• Kristāliskie zobi – visiem „Zinātnieku nakts” apmeklētājiem būs atvērta RSU Stomatoloģijas fakultātes mācību bāze ar kompjuterizētiem 3D simulatoriem, iepazīstot zobārsta ikdienu un zobu kristālisko dabu.

Savukārt RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedrā, Kapseļu ielā 23 būs sekojošais:

• Apziņas kristāli – Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras aktivitātes. „Zinātnieku nakts” apmeklētājiem būs iespēja atklāt savas personības un emocionālā stāvokļa īpatnības, kā arī piedalīties maģiskās domāšanas eksperimentā.
Nokļūt uz RSU var, izmantojot sabiedrisko transportu no centra – 4. un 5. tramvajs, 37. un 41. autobuss, 25.trolejbuss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+