×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Šodien, 12. novembrī, 13.30. varēs vērot diskusiju internetā “Kā atpazīt insulta draudus un pareizi rīkoties?”

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Trešdien, 12.novembrī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Veselības ministrijas (VM) organizētās kampaņas „Mīli savu sirdi!” ietvaros tiks organizēta tiešsaistes diskusija „Kā atpazīt insulta draudus un pareizi rīkoties?”.

Tiešsaistes diskusija no plkst. 13:30 – 14:30 būs vērojama SPKC (www.spkc.gov.lv) un VM (www.vm.gov.lv) interneta mājaslapās. To laikā eksperti kopīgi skaidros, kāpēc Latvijā ir tik liela insulta izplatība, kā samazināt insulta pacientu skaitu, kādas ir pazīmes, kas liecina par insultu un kad nepieciešams nekavējoties vērsties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības. Noskaidrosim, kas ir tests ĀTRI un kādos gadījumos to nepieciešams izmantot. Tāpat ārsti runās par profilakses nozīmi insulta risku mazināšanai, kā arī par rehabilitācijas lomu uzreiz pēc insulta.

Diskusijas dalībnieki:
Evija Miglāne, neiroloģe, Latvijas Insulta biedrības vadītāja, RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras docente
Iļja Zakke, kardiologs, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra virsārsts
Anda Nulle, Latvijas Ārstu rehabilitologu asociācijas valdes priekšsēdētāja
Ilze Straume, SPKC Veselības veicināšanas departamenta Slimību profilakses nodaļas vadītāja

Līdz tiešsaistes diskusijas sākumam ikviens interesents aicināts iesūtīt jautājumus, rakstot uz e-pastu: prese@spkc.gov.lv, kā arī www.draugiem.lv/sveiksunvesels

Informatīvās kampaņas “Mīli savu sirdi!” mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību prast atpazīt sirds un asinsvadu slimību simptomus un savlaicīgi uzsākt ārstēšanos. SPKC atgādina, ka sirds un asinsvadu slimības (SAS) ir viena no nozīmīgākajām sabiedrības veselības problēmām gan Eiropas Savienībā, gan Latvijā – pie mums SAS joprojām ir galvenais nāves iemesls (55% gadījumu no visiem mirušajiem). Svarīgi apzināties, ka mūsu sirds un asinsvadu veselība ir atkarīga ne tikai no iedzimtības un ģenētiskiem faktoriem, bet, galvenokārt, no paradumiem un dzīvesveida, tāpēc profilakses pasākumiem, kā arī riska faktoru novēršanai ir būtiska nozīme šo slimību izplatības mazināšanā. Kā galvenie ietekmējamie riska faktori SAS slimību izplatībā ir minami – paaugstināts holesterīna līmenis asinīs, mazkustīgs dzīvesveids, smēķēšana, paaugstināts asinsspiediens, nesabalansēts uzturs, aptaukošanās, pārmērīga alkohola lietošana un pastāvīgs stress.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+