Latvijā
Kriminālziņas

Sprūds par aizturēšanu: šovs 8

Aizturētais maksātnespējas administrators Nauris Durevskis tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, kur lems par piemērojamo drošibas līdzekli.

“Šovs, tas padara mani tikai stiprāku,” tā savu aizturēšanu maksātnespējas administratoru lietā LNT Ziņām komentē maksātnespējas procesa administrators Māris Sprūds.

Aizturētajiem maksātnespējas administratoriem un finansistam kā drošības līdzeklis tomēr tiek prasīts apcietinājums.

Piektdien Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa vienam no viņiem – maksātnespējas administratoram Naurim Durevskim jau piemērojusi apcietinājumu. Administratoru Durevski tiesas zālē šorīt nogādāja septiņi specvienības vīri.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Pēc tam uz tiesas zāli drošības līdzekļa izlemšanai atveda nākamo aizturēto maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu. Atšķirībā no Durevska, kurš mēģināja slēpties no publicitātes, galvā liekot kapuci, Sprūds pa tiesas nama gaiteņiem soļoja paceltu galvu un žurnālistiem pauda, ka notikušais ir šovs.

Aizturētie tiekot turēti aizdomās par to, ka viņi varētu būt nelikumīgi sev izmaksājuši naudas līdzekļus no bankas, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēsta Latvijas Radio. Tāpat kriminālprocesā aizturētās personas tiekot turētas aizdomās par izspiešanu un nelikumīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Sprūda advokāts atklāj, par ko aizturēts klients

Maksātnespējas procesa administratora Māra Sprūda aizturēšana saistīta ar likvidējamo “Trasta komercbanku”, žurnālistiem apliecināja viņa advokāts Jānis Rozenbergs.

Viņš pirms tiesas sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka jautājumus par Sprūdam inkriminētā nozieguma sastāvu esot jāuzdod Valsts policijai (VP), taču Sprūds uzskata, ka pret viņu vērstais kriminālprocess notiek nepamatoti. Vaicāts, vai lieta ierosināta saistībā ar likvidējamo “Trasta komercbanku”, advokāts sniedza šādu atbildi: “saistībā ar banku gan, jā”.

“Ziniet, man pagaidām brīžiem šķiet, ka es par šo lietu zinu mazāk nekā jūs (žurnālisti),” uzsvēra advokāts.

Advokāts arī pirms ieiešanas tiesas zālē aģentūrai LETA apliecināja, ka lietā veiktas daudzas kratīšanas.

Aizturēti vairāki maksātnespējas administratori

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) šonedēļ aizturēja Sprūdu, Durevski, likvidējamās “Trasta komercbankas” administratoru Ilmāru Krūmu un finansistu Jorenu Raitumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins vakar žurnālistiem norādīja, ka ENAP veicis vairākas izmeklēšanas darbības iepriekš sāktajos kriminālprocesos. Šīs lietas ierosinātas par iespējamiem noziegumiem maksātnespējas procesa laikā. Tāpat policija veikusi kratīšanas.

Policija izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju pagaidām nesniedz.

Durevskis ir strādājis kopā ar Sprūdu, savukārt Raituma vārds skaļāk izskanēja pēc aizturēšanas saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sākto kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kuras ietvaros tika aizturēts toreizējais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) un miljonārs Jūlijs Krūmiņš, kurš Raitumu dēvēja par savu finansistu.

Saistītie raksti

Krūms patlaban ir likvidējamās “Trasta komercbankas” administrators. Raidījums “Nekā personīga” pērn vēstīja, ka Krūms likvidācijas procesā gandrīz septiņus miljonus eiro iztērēja dažādiem līgumiem ar pakalpojumu sniedzējiem, turklāt liela daļa šo līdzekļu tika tieši Sprūdam. Savukārt nesen raidījums ziņoja, ka pret Krūmu ENAP sākts kriminālprocess saistībā ar aizdomām par kāda tiesas sprieduma nepildīšanu.

Patlaban Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tiek skatīts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pieteikums par Krūma atcelšanu no pienākumu pildīšanas. To tiesa turpinās vērtēt 19.jūnijā.

Sprūda vārds iepriekš vairākkārt izskanējis skaļos maksātnespējas procesos.

LA.lv