×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Vai ir bīstami lietot “Singulair”? (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

“Manam četrgadīgajam dēlam atklāja bronhiālo astmu un izrakstīja zāles slimības kontrolēšanai – “Singulair” (montelukastu), taču tām ir šokējošs blakusparādību saraksts, piemēram, augšējo elpceļu infekcija (skar vismaz 1 no 10 lietotājiem), caureja, slikta dūša, vemšana, drudzis (skar 1 līdz 10 no 100 lietotājiem). Tas viss rakstīts zāļu anotācijā. Interesējoties par šo medikamentu, atradu informāciju, ka ASV “Food and drug administration” ir speciāli pētījis šīs zāles, jo tās var izraisīt arī psihoneiroloģiskas izmaiņas (murgainus sapņus, trauksmi, aizkaitināmību, depresiju, atmiņas traucējumus, halucinācijas, tieksmi uz pašnāvību utt). Nolēmām bērnam tās nedot, bet man ir jautājums – vai ārstam par to nevajadzēja brīdināt? Zāles izrakstīja vieglu roku kā nevainīgus vitamīnus.” Ligita Rīgā

Atbild Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas alergoloģe Ieva Cīrule: “Medikamentu “Singulair” bieži izraksta maziem bērniem vīrusu infekciju un fiziskas slodzes izraisīta astmas paasinājuma gadījumā. Medikamenta anotācijā minēti klīnisko pētījumu dati, taču praksē “Singulair” lietotājiem blaknes novēro reti. Protams, ārstam vajadzētu brīdināt par iespējamām zāļu blakusparādībām.

Astmas uzturošās ārstēšanas pamats ir pretiekaisuma terapija, un “Singulair” ir viens no tās variantiem. Nākamais solis ir inhalējamie kortikosteroīdi, taču mazi bērni ne vienmēr spēj ievērot pareizu to lietošanas tehniku.

Ja radušās šaubas par medikamenta drošību, vajadzētu konsultēties ar ārstu, nevis no tā atteikties vai nodarboties ar pašārstēšanos. Neārstējot bronhu iekaisumu, tie deformēsies un elpošanas ceļos var rasties neatgriezeniskas izmaiņas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man delam nupat palicis gads.
    un usradita diagnoze bronhiala astma vai singulair palidzes manam bernam. Jo mums Ari tas ir ragad jasak lietot. Jo mums ventolins itin nemaz nepalidz Lai bernam parietu klepus. Ju Jo 3.menesi pec kartas esam nonakusi slimnica un nezinu ka lsi palidzu savam bernam

  2. Mazdēlam 9 gadi, ar astmu slimoja no 4 mēn, Lietoja silgulāru, blaknes nebija. Vēlāk izrakstīja hormonus, kurus mēs nedevām, kaut ārsti biedēja, ka viņš bez tiem nomirs! Pašlaik puika ir skolas čenpions peldēšanā, ļoti labi spēlē tenisu, mācās arī mūzikas skolā. Klimatu gan nomainījam. Ir zināmi vīrieši, kuri kļuvuši neauglīgi no tiem hormoniem. Un tā ir traģedija visam mūžam!

Draugiem Facebook Twitter Google+