Foto – Shutterstock.com

Kāpēc ar zobu balināšanu ieteicams gaidīt līdz pilngadībai? 0

„Mūsdienās svarīgākās dzīves pamācības jaunieši mēdz atrast internetā. Tāpat arī Evija (17 gadi) cītīgi izglīto sevi vietnē Youtube un interesējas gandrīz par visu – sākot ar veselīgas ēšanas pamatiem un beidzot ar fiziskiem vingrojumiem: „Reiz atradu video, kurā atraktīva sieviete ar žilbinoši baltiem zobiem, kas vairāk atgādināja pērļu virtenes, stāstīja, kā lēti, ātri un vienkārši iegūt tieši tādu pašu smaidu kā viņai. Ilgi nedomājot, ķēros pie lietas – interneta veikala groziņā ievietoju ieteikto zobus balinošo līdzekli par ļoti patīkamu cenu un arī visus papildmateriālus. Pirkums jau bija gatavs pasūtīšanai, bet kaut kas mani tomēr atturēja, – man pietrūka eksperta viedoklis,” pieredzē dalās jauniete.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 28
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Tā kā informāciju par zobu balināšanu var atrast bez īpašām pūlēm un zobu balināšanu var veikt patstāvīgi mājās bez konsultēšanās ar attiecīgajiem speciālistiem, ir ļoti svarīgi, lai Tu apzinies zobu balināšanas negatīvās sekas, kas var rasties, ja netiek ievēroti norādījumi. Par zobu balināšanu konsultējāmies ar asoc. prof. Andu Brinkmani.

Kas ietekmē mūsu zobu krāsu?

Zobu krāsu ietekmē dažādi faktori. Galvenā loma ir iedzimtībai, vecumam (ar laiku zobu virsma nodilst un kļūst plānāka, savukārt zobu pamatmasa kļūst biezāka un dzeltenāka), uztura un dzērienu pigmentiem (kafija, tēja, sarkanvīns, kokakola) un kaitīgajiem ieradumiem – smēķēšana, tabakas košļāšana.
Zobu krāsas maiņu papildus ietekmē arī vispārējās saslimšanas un to terapija (piem., ļaundabīgo audzēju apstarošana un ķīmijterapija), antibiotikas u. c. medikamenti (tetraciklīns, prethistamīna līdzekļi, antidepresanti, dzelzi saturoši preparāti), kā arī slikta vai nepietiekama mutes dobuma higiēna un nedzīvi zobi (pēc zobu traumām).

Vai ikviens var balināt zobus?

CITI ŠOBRĪD LASA
Zobus balināt var, bet vispirms ir jākonsultējas ar zobārstu. Ikvienam var būt vēlme balināt zobus, bet dažreiz reālās iespējas ir citādas. Tev var būt neredzamas zobu plaisas, kariess, nekvalitatīvas plombas, kas var negatīvi ietekmēt zobu balināšanas procesa rezultātu vai pat radīt komplikācijas. Pirms tiek lietotas balinošās vielas, zobārsts veiks pienācīgu klīnisku izmeklēšanu, pārliecinoties, ka nav riska faktoru vai jebkādu mutes dobuma pataloģijas draudu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.