×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Vai pirkt acu brīnumlīdzekļus? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Man ir pasliktinājusies redze – to manu, skatoties teātra izrādi no tālākas rindas. Vai redzes uzlabošanai varu izmantot korekcijas brilles ar sīkiem caurumiņiem? Kaimiņiene iedeva izmēģināt, redzu daudz labāk. Vēl ieinteresējos par acu masāžas brillēm ar siltuma un vibromasāžas funkcijām, ko ieraudzīju kādā reklāmā. Bija teikts, ka tās atjaunojot redzes asumu, kavējot tuvredzības attīstību. Masētājs nodrošinot akupunktūrai līdzīgu iedarbību, veicinot acu muskuļu elastību. Vai tam var ticēt?”

“Katrai lietai ir sava vieta. Jūsu minētās brilles ar caurumiņiem var izmantot tuvredzības korekcijai, bet daudz labāk to veikt ar parastajām optiskajām brillēm, ko izraksta ārsts vai optometrists tieši jūsu redzei,” skaidro acu ārsts Rets Skrickis. Redzes korekciju ar diafragmu (caurumiņu) veica, pirms tika izgudrotas stikla briļļu lēcas. Šādām caurumiņu brillēm gan nav ārstnieciska efekta, redzi tās neuzlabo. No ārsta viedokļa, tās nēsāt īsti nav jēgas.

Runājot par pieminētajām vibromasāžas brillēm, ārsts uzsver, ka tuvredzību nav iespējams koriģēt ar šādu vibromasāžu. Acu masāža var palīdzēt atsevišķos gadījumos, piemēram, ja ir kāda plakstiņu slimība, taču tās nepieciešamību rosinās ārsts.

“Nav nopietnu pētījumu, ka sildošas un masējošas brilles dotu ko labu acu veselībai. Iespējams, neko sliktu tās nenodara, taču kāpēc jātērē vairāki desmiti eiro par nezināmu brīnumlīdzekli?!” piebilst ārsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tie ir kārt;ejie interneta krāpnieki.Neticiet viņiem,jo sīkāku informāsiju nevar dabū.Viņiem na v sakaru.

Draugiem Facebook Twitter Google+