Foto – Shutterstock

Vizīte pie ginekologa: kā tai sagatavoties 0

Vienreiz gadā katrai sievietei jāapmeklē ginekologs, turklāt arī tad, ja nekas nekaiš. Lai vizīte noritētu korekti un saturīgi, tai jāsagatavojas!

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Pirms ienākšanas ginekologa kabinetā jābūt iztukšotam urīnpūslim. Tas atvieglo izmeklēšanu un dažkārt novērš neveiklas situācijas.

Ir jāzina mēnešreižu sākums, ilgums, cikla garums un regularitāte. Ginekoloģe Maija Dace Broša iesaka to atzīmēt mazā papīra kalendāriņā, jo elektroniskās ierīces reizēm pieviļ – telefons aizmirstas, pazūd vai tiek nozagts, izlādējas vizītes laikā utt. Atsevišķās situācijās informācija par menstruālo ciklu ir ļoti būtiska un nosaka tālākos izmeklējumus vai ārstēšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skaidri jāformulē sūdzības – vai ir specifiski izdalījumi, sāpes utt. Ja tās bijušas pirms sešiem mēnešiem un paciente nav bijusi pie ārsta, iemeslu diemžēl ne vienmēr varēs noskaidrot. – Turklāt nav jēgas testēt ārstu, ja paciente bijusi pie cita daktera vai tagad neizpauž sūdzības, sak, vai dakteris pats sapratīs, kas man vainas? Varbūt viss kārtībā, ja neko neatradīs? Ja kaut kas ir sataustāms, tad atradīs! Bet dažkārt vispirms jānoskaidro sūdzības, lai zinātu, kam pievērst īpašu uzmanību. Tas ietaupa laiku, un laiks ir ļoti svarīgs labam ārstēšanas rezultātam, – uzsver ginekoloģe.

Lietojot jebkādus medikamentus, jāprot tos nosaukt. Nosaukumus nav svarīgi iegaumēt, jo var pierakstīt vai paņemt līdzi iepakojumu. Ginekologam nav svarīgi, ko izrakstījis ausu ārsts, bet dažkārt šī informācija palīdz noteikt līdzīgu zāļu efektivitāti vai medikamentu savstarpēju nesaderību.

Ja iepriekš veikta ultrasonogrāfija vai bijušas operācijas, jāsaglabā dokumentācija. Tas īpaši attiecas uz izmeklējumiem, kas laiku pa laikam jāatkārto, lai novērotu pārmaiņas.

Ja pienācis uzaicinājums doties uz dzemdes kakla vēža skrīningu, tas jāņem līdzi. Vaginālos medikamentus nevajadzētu lietot 48 stundas pirms dzemdes kakla izmeklējuma. Vēlamais uztriepes ņemšanas laiks ir no 8. līdz 19. dienai pēc mēnešreižu sākuma.

Ieteicams iepriekš sagatavot jautājumus, lai stresa dēļ ārsta kabinetā nepiemirstu, ko gribējies noskaidrot, kādu informāciju iegūt.

Jāprot izteikt savu viedokli, ja ārsts iesaka terapijas metodes vai medikamentus, kas pacientei nav pieņemami, piemēram, viņa nevēlas lietot antibiotikas. Nav jākautrējas pajautāt, kāpēc tiek izrakstītas kādas zāles, vai precizēt, kā tās pareizi jālieto.

Ne tikai pieklājība prasa atsaukt vizīti, ja uz to netiek. Rindā taču gaida arī citas sievietes!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.