Kultūra
Teātris un kino

“Zelta globusu” ceremonijā Merila Strīpa kaismīgā uzrunā nosoda Trampu 16

Ekrānšāviņš no youtube.com

Ievērojamās Holivudas aktrises Merilas Strīpas uzruna “Zelta globusa balvu pasniegšanas ceremonijā sajūsminājusi klausītājus un izsaukusi jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa sašutumu.

Merila Strīpa par lomu filmā “Florence Fostere Dženkinsa” bija nominēta “Zelta Globusa” balvai jau 30. reizi. Šajā nominācijā viņu apsteidza Emma Stouna, taču Strīpa saņēma “Zelta globusu” par mūža ieguldījumu. Apbalvošanas ceremonijā Strīpa teica kaismīgu runu, norādot uz to, ka daudzu spožu Holivudas aktieru dzimtā vieta nav Amerika, un, ja visus ārzemniekus izdzīs no valsts, tajā paliks tikai “futbols un kara māksla, kas nav īsta māksla”.

Tāpat aktrise kaismīgi iestājās pret jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa nievājošo attieksmi pret atšķirīgajiem, konkrēti – pret laikraksta “The New York Times” reportieri Seržu Kovalevski, kurš cieš no locītavu slimības.

Saistītie raksti

“tas bija brīdis, kas cilvēks, kurš grasās ieņemt mūsu valsts respektētāko posteni, atdarināja reportieri ar invalliditāti. Kādu, kuru viņš pārspēj privilēģijās, varā un spējā atbildēt. Tas salauza manu sirdi, kad to redzēju, un es to joprojām nespēju izmest no prāta, jo tā nebija filma, tā bija reālā dzīve,” sacīja Merila Strīpa.

Varēja gaidīt, ka Tramps atbildēs ar piktu tirādi mikroblogošanas vietnē Twitter, un tā viņš tiešām darīja, taču nevis atbildot uz Strīpas sacīto, bet gan nodēvējot viņu par “vīlušos Hilarijas sekotāju” un “vienu no visvairāk pārvērtētākajām Holivudas aktrisēm”.

LA.lv