×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Ziņa alerģiskiem cilvēkiem: joprojām zied vībotnes, nātres, zeltgalvītes, graudzāles

Foto - LETAFoto - LETA

„Šogad putekšņu sezona īpaši neatšķīrās no pārējām gan putekšņu koncentrācijas, gan daudzveidības ziņā. Joprojām zied vībotnes, nātres, zeltgalvītes, nedaudz graudzāles. Parasti visilgāk “noturas” tieši vībotnes un to putekšņi var būt gaisā zemā koncentrācijā līdz pat oktobra sākumam,” stāsta Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētniece Olga Ritenberga.

Katru gadu ziedēšanas periods sākas citā laikā. „ Ikgadējā putekšņu sezonas sākuma nobīde ir atkarīga no gaisa temperatūras un no tā, cik ātri augi (pavasarī tie ir koki – alksnis, lazda, bērzs) spēj uzkrāt ziedēšanai nepieciešamo siltuma daudzumu,” skaidro Olga Ritenberga. „Minēto augu ziedēšana ir atkarīga arī no uzkrātā aukstuma daudzuma ziemā, tāpēc siltas ziemas gadījumā to ziedēšana nesāksies ātrāk.”

Sakarā ar ziedēšanas sezonas tuvošanos noslēgumam, mājas lapa Zied.lv pārtrauc savas iknedēļas ziedputekšņu prognozes līdz nākamā gada pavasarim, kad ar jaunu sparu palīdzēs ikvienam interesentam. Zied.lv atgādina, ka šis ir īstais laiks, lai savlaicīgi domātu par nākamo augu ziedēšanas sezonu. Gatavojoties nākamajām sezonām, ārstējiet savu alerģijas cēloni ar alergēnu imūnterapiju, kas var atvieglot alerģijas simptomus un nodrošināt ilgstošu iedarbību vairāku gadu garumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+