Latvijā
Politika

Brigmanis: ZZS ir divi prezidenta amata kandidāti – Vējonis un Sesks13

Foto: LETA

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) šobrīd ir divi Valsts prezidenta amata kandidāti – aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Liepājas mērs Uldis Sesks, pastāstīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Viņš norādīja, ka abas kandidatūras pašlaik partiju savienībā tiek izskatītas formāli, savukārt lēmums par to, kuru no abiem virzīt apspriešanai abām pārējām koalīcijas partijām, tiks pieņemts pirmdien, 11.maijā.

Par savu prezidenta kandidātu trešdien valdes sēdē lemj ZZS ietilpstošā Latvijas Zaļā partija (LZP), kura oficiāli varētu izvirzīt partijas līdzpriekšsēdētāju, aizsardzības ministru Vējoni.

Liepājas mērs Uldis Sesks atzina, ka kļūšana par Valsts prezidentu nav viņa pārdomāts mērķis. Sesks atklāja, ka viņu prezidenta amatam virza ZZS ietilpstošā Liepājas partija un viņš nolēmis tam piekrist. Liepājas mērs paskaidroja, ka, kļūstot par Valsts prezidentu, viņš savu darbību vērstu uz to, lai veicinātu reģionu attīstību.

Runājot par Vējoņa kandidatūru prezidenta amatam, Sesks norādīja, ka aizsardzības ministram ir lielāka pieredze valsts drošības jautājumos, savukārt viņam – reģionālajos. Kopumā Sesks tomēr atturējās vērtēt, kuram no abiem ZZS prezidenta amata kandidātiem ir lielākas izredzes ieņemt šo amatu. Liepājas mērs arī pastāstīja, ka viņam ir iecerēta tikšanās ar LZP pārstāvjiem un arī ar Vējoni.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima.

“Vienotība” apspriešanai pārējām koalīcijas partijām varētu piedāvāt eiroparlamentārieti un partijas biedru Arti Pabriku.

Trešais valdību veidojošais partneris – NA – paudis, ka Valsts prezidenta amatā redzētu Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, tomēr oficiāli viņu nav izvirzījis. Levitam nav visas koalīcijas atbalsta.

Saistītie raksti

Parlamentā opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” prezidenta amatam virzīs savu pārstāvi Saeimas deputātu Gunāru Kūtri, savukārt Latvijas Reģionu apvienība – partijas līderi Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru.

Neoficiāli zināms, ka lielākajai opozīcijas partijai “Saskaņa” sava prezidenta amata kandidāta nebūs, tomēr politiskais spēks varētu vienoties ar citām partijām, lai ar kopīgām balsīm ievēlētu Valsts prezidentu.

LA.lv