Īlons Masks, Twitter
Īlons Masks, Twitter
‘Foto. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Apjukums vietnē “Twitter” par Īlona Maska ieviestajiem tvītu ierobežojumiem 9

Apjukums vietnē “Twitter” turpinās pēc tam, kad īpašnieks Īlons Masks ieviesis ierobežojumus ziņu skaitam, ko lietotāji var lasīt dienā. Miljardieris paziņoja, ka tas ir pagaidu pasākums, taču nedēļas nogalē ātri palielināja sākotnējos limitus, vēsta “BBC“.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Lasīt citas ziņas

Lai gan daudzi lietotāji ziņoja, ka svētdien vairs neredzēja ierobežojumus, daži teica, ka pirmdien tika atgriezts paziņojums “pārsniegts ierobežojums”.

Masks, kurš pārņēma “Twitter” 2022.gada oktobrī, iepriekš sacīja, ka nav apmierināts ar mākslīgā intelekta (MI) firmām, kas izmanto “Twitter” datus, lai koriģētu savus lielos valodu modeļus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nedēļas nogalē veiktās izmaiņas platformā noteica sākotnējo 600 tvītu ierobežojumu nepārbaudītiem “Twitter” lietotājiem, kuri nemaksā par platformas abonementu, taču Masks sacīja, ka sestdienas vakarā šis skaits ir palielinājies līdz 1000. Viņš vēl nav sniedzis informāciju, vai ierobežojumi paliks spēkā.

Vai galvenā problēma ir MI?

Reaģējot uz lietotāju problēmām, kas saistītas ar vietnes funkcijām, Masks sestdienas rītā sacīja, ka “Twitter” ir noteicis pasākumus ārējā līmeņa datu nokasīšanas rezultātā. Šis process ir galvenā metode satura un informācijas vākšanai no tīmekļa platformām, un tas ietver datu iegūšanu no vietnēm  (bieži vien lielā mērogā), lai padarītu tos pieejamus un lasāmus vietējos formātos, piemēram, izklājlapā.

“Gandrīz katrs uzņēmums, kas izmanto MI, iegūst milzīgu datu apjomu,” savā tviterī piebilda Musks.

“Ir diezgan apgrūtinoši, ka steidzami jāpievieno liels skaits serveru tiešsaistē.”

Līdzīgas bažas par platformas datu masveida izmantošanu, lai apmācītu MI modeļus, daļēji pastiprināja “Reddit” lēmumu likt uzņēmumiem maksāt, lai piekļūtu saviem datiem.

Parādi

Austrālijas projektu vadības firma ir iesniegusi prasību pret “Twitter” ASV tiesā, pieprasot kumulatīvos maksājumus aptuveni 1 miljona Austrālijas dolāru apmērā par iespējamu rēķinu nemaksāšanu par darbu, kas veikts četrās valstīs, liecina tiesas iesniegumi.

Maijā bijusī sabiedrisko attiecību firma iesniedza prasību Ņujorkas tiesā, sakot, ka “Twitter” nav samaksājis savus rēķinus, savukārt šī gada sākumā ASV bāzētā konsultāciju firma “Innisfree M&A Inc” to iesūdzēja tiesā, pieprasot aptuveni 1,9 miljonus dolāru neapmaksātu rēķinu dēļ.

Kopš Masks iegādājās “Twitter”, viņš ir koncentrējies uz izmaksu samazināšanu, atlaižot pusi darbaspēka un ieviešot abonēšanas pakalpojumu, kas piedāvā pieprasīto “verificēto” emblēmu par ikmēneša maksu.

Ietekme un sekas

Tvītu ierobežojuma dēļ daži žurnālisti, kuri izmanto “Twitter”, lai atrastu informāciju tiešsaistē ziņošanai un stāstu pārbaudei, saskāras ar grūtībām.

Reklāma
Reklāma

“The Independent” galvenais starptautiskais korespondents Bels Trevs paziņoja, ka ierobežojumi, cik daudz tvītu viņa varēja lasīt platformā, ir atstājuši viņu zaudētāja lomā, ziņojot svētdien. Un reportieris ASV pilsētā Baltimorā nevarēja piekļūt tvītiem no vietējās policijas departamenta “Twitter” konta pēc apšaudes, kurā gāja bojā divi cilvēki un vēl 28 tika ievainoti.

Tvītu limiti tiek piemēroti visos kontos, tostarp kontos, kas dalās ar informāciju par ārkārtas situācijām, laikapstākļiem un dabas katastrofām.
BBC” sazinājās ar “Twitter”, lai saņemtu skaidrojumu, taču kā atbildi saņēma automātisku ziņojumu ar “poo” emocijzīmi (tā atgādina saritinātu fekāliju kaudzi).
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.