Atis Klimovičs (no labās) un brīvprātīgais Gundars Kalve (otrais no kreisās) ar ukraiņu cīnītājiem.
Atis Klimovičs (no labās) un brīvprātīgais Gundars Kalve (otrais no kreisās) ar ukraiņu cīnītājiem.
Foto: Atis Klimovičs

Brīvprātīgie par motivāciju doties karot uz Ukrainu: “Saskatu apdraudējumu arī mūsu valstij” 0

Kas motivē brīvprātīgos doties karot uz Ukrainu? Vai ģimenes viņus atbalsta šajā lēmumā? Uz šo jautājumu TV24 “Speciālizlaiduma” ēterā atbildējuši divi Ukrainas brīvprātīgo bataljona karavīri no Latvijas – Eividas Putrinskas un Gundars Kalve.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot
Lasīt citas ziņas

G.Daudze: “Ģimenes locekļi ir saprotoši, jo vienmēr esmu publiski izteicies par savu nacionālo nostāju un arī to, ka Ukraina šobrīd cīnās ne tikai par sevi, Latviju, Eiropu, bet varbūt arī visas pasaules interesēm.”

Viņš piebilst, ka kā armijnieks nevar palikt mājās un noskatīties pa ganalu uz šo situāciju, kas notiek Ukrainā, tāpēc lēmums doties palīgā bijis viennozīmīgs un nemaināms.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa kolēģis E.Putrinskas saka, ka viņu motivējuši vairāki faktori: “Iekšējais klikšķis notika, kad es sapratu, ka tiek apdraudēti, var pat teikt, iznīcināti civiliedzīvotāji. Tas var būt vīrietis, sieviete, sirmgalvis – jebkurš, bet viņam rokās nav ierocis, tātad viņš nav pretinieks vai ienaidnieks. Bet šeit šī filtrācija nenotika, šeit tika bombardēts viss, kas kustas.”

Savukārt kā otro būtiskāko motivatoru doties uz Ukrainu brīvprātīgais min vēlmi pasargāt Latviju: “Ir apdraudējums arī mūsu valstij, vismaz es viņu saskatu. Visu savu darba mūžu esmu nodienējis, man mācīja, ka karam ir savi principi, kurus jāievēro, ir arī kara likumi. Šeit es neredzēju neko tādu, kas tiktu ievērots.”

SAISTĪTIE RAKSTI