Cik bieži tīrīt ūdens boileri? 0

“Man mājās ir ūdens boilers. Cik bieži tas ir jātīra un cik bieži jāmaina ūdens filtri pie centrālā ūdensvada un pie boilera?” 
Gatis B.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Kas notiek ar mūsu bērniem? Kādēļ viņi aug tik nežēlīgi?” 1.klases skolnieka mamma pauž sašutumu par bērnu rīcību
Lasīt citas ziņas

Boilera tīrīšanas biežums atkarīgs no ūdens kvalitātes un sildītāja izmantošanas intensitātes. Jo boilers vairāk strādā – ražo silto ūdeni, jo vairāk tas piesārņojas. Jo netīrāks ir ūdens, jo tas notiek ātrāk. Daži boileru pucē divas reizes gadā, citi tam vispār neskaras klāt un gaida, kad tas nobeigsies. Boilera ekspluatācijas problēmas ir sildelementa apaugšana ar kaļķi, magnija anoda nodilšana un tilpnes piesārņošana. Magnija anoda derīgumu pārbauda, izmērot tā biezumu. Anods dilst, reaģējot ar nevēlamiem ūdens piemaisījumiem, un katram pasē ir norādīts tā minimālais izmērs. Ja anods ir nodilis, to nomaina.

– Ir modeļi, kam anods ar stiepli sazemēts ar boilera korpusu. Atvieno stieples klemmi un ar vienkāršu elektrotesteri (cena ap Ls 10) izmēra anoda spriegumu. Ja tas ir vairāk nekā 0,3 mikroampēri, anods vēl ir derīgs un nav jāmaina, – iesaka firmas ” Junkers” eksperts Andris Radziņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sildelementa galvenā problēma ir apaugšana ar kaļķi. Bieza kārta pat vairākas reizes var palielināt elektrības patēriņu un beigās ierīci sabojāt. Apaugumu var notīrīt pats: izņem sildelementu un patur kādu brīdi karstā ūdenī, kuram pielieta etiķa esence. Kaļķim vajadzētu ātri nokrist. Ja notīrītais elements šķiet labs, to atkal ieskrūvē, ja izskatās aizdomīgs, labāk nopirkt jaunu. Dažreiz kombinētajos boileros izmanto ar emalju pārklātus sildelementus, kuri temperatūras svārstību ietekmē maina izmērus, paši saplēšot kaļķu virskārtu. Atlūzas nokrīt un uzkrājas tvertnes apakšā. Ja ūdens ir sevišķi netīrs, dažreiz sakrājas tik daudz sārņu, ka aizņem pusi boilera tilpuma. Tāpēc praktiski cilvēki, pērkot boilerus, izvēlas modeļus, kuriem apakšā ir krāns. Atliek tikai reizi pusgadā to atgriezt un duļķaino ūdeni notecināt kanalizācijā.

No ūdens piesārņojuma, filtru smalkuma un caurplūdes intensitātes atkarīgs arī filtru kasešu maiņas biežums. Katram ražotājs jau ir noteicis vēlamo termiņu. Filtra piesārņojuma rādītājs ir ūdens caurplūdes samazināšanās. To konstatēt nav tik vienkārši, tādēļ labāk respektēt šo informāciju.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.