Cik daudz naudas Tev ik mēnesi vajadzētu iekrāt? 0

Par to, ka uzkrājuma veidošana ir gudrs finanšu lēmums, šķiet, diskusiju nav. Tomēr viedokļi par to, cik tad ik mēnesi vajadzētu iekrāt, gan mēdz visai krasi atšķirties. Un tas ir tikai normāli – katram ir savi mērķi, iespējas un priekšstati par pareizu finanšu plānošanu.

Reklāma
Reklāma
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Kokteilis
Vārdu maģija: ko par tevi atklāj burtu skaits tavā vārdā
Lasīt citas ziņas

Ideālais uzkrājumu apmērs galvenokārt atkarīgs no tā, cik un kam nepieciešams sakrāt. Turpinājumā daži ieteikumi, kas palīdzēs izlemt, kāds ir nepieciešamais naudas daudzums, ko ik mēnesi atvēlēt svarīgāko plānu izpildei.

Cik daudz naudas iekrāt: īsā atbilde

Īsā atbilde uz jautājumu, cik daudz naudas ik mēnesi iekrāt, ir – cik vien iespējams. Uzkrājumu vajadzētu veidot dažādiem mērķiem, piemēram, neparedzētu tēriņu segšanai, ceļojumiem, mājokļa labiekārtošanas darbiem, izglītībai, lielākiem pirkumiem… un sarakstu varētu turpināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai to spētu īstenot, svarīgi sastādīt budžeta plānu, lai saprastu, kādas ir reālās finansiālās iespējas, līdzšinējie naudas tērēšanas paradumi un nepieciešamās korekcijas. Atvēli naudu obligātajiem maksājumiem un svarīgākajām vajadzībām, atstāj mazliet izklaidei, bet pārējo novirzi uzkrājumam!

Cik daudz naudas iekrāt: vidējā atbilde

Ja nav pārliecības, ka vispār vari kaut ko ietaupīt, ieteikums iekrāt tik daudz, cik vien iespējams, neko daudz nepalīdzēs. Ja neesi pārliecināts, kāds ir minimālais ikmēneša ietaupījums, ņem vērā ekspertu ieteikumus. Viens no populārākajiem padomiem ir ietaupīt 10 % no ienākumiem. Taču, ja mērķu ir vairāk un tie ir lielāki, ar to varētu arī nepietikt. Optimāls risinājums varētu būt 20 %, no tā, ko nopelni.

Cik daudz naudas iekrāt: garā atbilde

Lai arī formulas var palīdzēt ieviest kādu skaidrību, tomēr arī tās ne vienmēr nes vēlamo rezultātu – galu galā katra situācija ir citādāka. Labākais veids, kā izlemt, kādu summu ik mēnesi vajadzētu atlikt, ir izvirzīt noteiktus mērķus un to izpildes termiņus.

Piemēram:

– 2 gadu laikā izveidot iekrājumu 6 ikmēneša ienākumu apmērā, lai to izmantotu neplānotu situāciju risināšanai – piemēram, darba zaudējuma gadījumā;

– 1 gada laikā sakrāt sapņu ceļojumam nepieciešamo naudas summu.

Tad izrēķini, cik ik mēnesi nepieciešams iekrāt, lai noteiktajos termiņos sasniegtu izvirzītos mērķus.

Precīzi zinot, kādu summu ik mēnesi nepieciešams iekrāt, varēsi izvērtēt savas iespējas un noteikt prioritātes, lai veiksmīgi iekļautos budžetā. Ja Tev nav pietiekami daudz naudas, lai iekrātu nepieciešamo summu, meklē iespējas palielināt ienākumus vai samazināt izdevumus.

Aizdevums Taviem mērķiem

Dzīve ir pārsteigumu pilna un ne vienmēr viss rit pēc plāna. Var gadīties situācija, kad mērķa īstenošanai mazliet pietrūkst, taču gaidīt, līdz tiks sakrāta visa nepieciešamā naudas summa, vairs nevar. Tādā situācijā noderīgs var būt patēriņa kredīts, ko salīdzinoši vienkārši var noformēt internetā. Tam nav nepieciešams ne galvojums, ne ķīla, turklāt iespējams izvēlēties starp dažādiem kredīta apmēriem un atmaksas termiņiem.

Reklāma
Reklāma

Te gan jāpatur prātā, ka jebkurš aizdevums ir atbildība, tādēļ pirms tam jāizvērtē gan tā nepieciešamība, gan savas iespējas veikt savlaicīgu aizdevuma atmaksu.

Uzkrājuma veidošana ir būtiska, lai gūtu finansiālus panākumus

Lai gan budžeta plānošana un uzkrājuma veidošana prasa diezgan daudz pūļu, tomēr gūt būtiskus panākumus bez tā nav iespējams. Izmantojot augstākminētos ieteikumus, vari izlemt, cik daudz ietaupīt, lai sasniegtu savus mērķus sev vēlamajā tempā. Tālāk jau atliek tikai saprast, kā šo plānu īstenot.