Foto: Fotolia

Dārza īpašā veselības taka: kā tādu ierīkot savā pagalmā 10

Autors: Rebeka Rogale, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

Vasarā iesaka staigāt basām kājām, lai uzlabotu imunitāti, īpaši bērniem. Tas veicinot aktīvo punktu masāžu, kas savukārt labvēlīgi iedarbojas uz imūnsistēmu. Tomēr ne vienmēr visur, kur ejam un braucam, ir iespējams žigli novilkt kurpes un pēc tam atkal uzvilkt.

Tāpēc iedomājos, ka šādu veselības taciņu katrs var pats izveidot savā dārzā.

Ar ko sākt?

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispirms izvēlamies piemērota garuma taciņu attālākā dārza daļā (lai dažādais klājums netraucētu ikdienas gaitām). Pēc tam izplānojam, kādus dabiskos materiālus takai izmantosim. Lieliski noderēs dažādas dabas veltes, ko salasa, dodoties pastaigās uz mežu vai jūrmalu. Derēs gan skujas, koku mizas gabaliņi un čiekuri, gan gliemežvāki, kastaņi, sīki olīši un jūras smiltis utt.
Taku vajadzētu iesākt ar maigāku materiālu, pakāpeniski pārejot uz raupjāku, bet taciņas beigās atkal atgriežoties pie zāliena. Ideāli, ja taciņas galā ir iespēja kājas noskalot ar kontrastdušu vai vēsu ūdeni.

Taku ieteicams norobežot ar koka rāmi, lai savākto materiālu var ieklāt pietiekami biezā slānī, lai tas ar laiku nenoplicinātos.

Ko var izmantot?

Tātad, pirmais posms – zālīte. Ja vēlas īpaši terapeitisku efektu, iesākt var ar nelielu pļaviņu, kurā aug dažādi ārstnieciski augi.
Tālāk – blietēta zeme, arī māli. Slapjā laikā tad būs pieejamas arī mālu vanniņas, kas īpaši patiks mazajiem baskājīšiem.

Pēc tam pārejam pie graudainākas pamatnes – rupja smilts, dažāda raupjuma mulča, skujas, sūnas, gliemežvāciņi, kastaņi, čiekuri, olīši.

Pēc rupjā seguma vēlreiz izstaigājam pa smalkāku smilti un tad atgriežamies zālītē.

Cik bieži staigāt?

Katru dienu derētu vienu reizīti tā kārtīgi taciņu izstaigāt, bet, ja šo nodarbi ierādīsiet bērniem, var gadīties, ka pie taciņas būs jāstāv rindā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.