pexels.com/Yan Krukau

“Forbes”: 10 “vieglās prasmes”, bez kurām vairs nevar, jeb ko no tevis mūsdienās sagaida darba devējs 21

Tā dēvētās “vieglās prasmes” jeb Soft Skills darba devēji nu vērtē augstāk nekā tehniskās prasmes un zināšanas. Atskatoties 10, 15 vai pat 20 gadu senākā pagātnē, tehniskās prasmes bija tās, kas ļāva kāju spert durvīs un progresēt karjerai. Taču tagad pasaule ir mainījusies darba devēju attieksme pret darbu un piemērotiem talantiem viņu darba veikšanai kritērijiem. “Vieglās prasmes” ir jaunā valūta konkurētspējai, par to izvērsti raksta biznesa izdevums Forbes.

Reklāma
Reklāma

Kas ir šīs “vieglās prasmes”?

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Soft Skills ir psihosociālas prasmes, kas ir piemērojamas jebkurā darba vietā un ļauj gūt panākumus karjerā, kas dod cilvēkam spējas viegli sadarboties ar citiem.

Prasmju perspektīvā 2023. gada ziņojumā par nodarbinātības nākotni uzsvērtas vairākas šādas vienkāršās prasmes, piemēram, sociāli emocionālā attieksme. “Uzņēmumi uzskata, ka tās nozīme pieaug visstraujāk, ja cilvēkam piemīt zinātkāre un tieksmes uz mūžizglītību kā kultūras ciklu, noturība, elastība un veiklība, motivācija un pašapziņa, tas ir ļoti vērtīgi, jo diemžēl, attīstoties tehnoloģijām, cilvēku prasmes samazinās,” atklāj ziņojuma secinājumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pētījumā arī secināts, ka “jaunās tehnoloģijas, piemēram, mākslīgais intelekts, pārveido darbaspēka prasības, un darba devēji lielāku uzsvaru liek uz darbinieka prasmēm pielāgoties, viegli pieņemt jauno, vieglāk veikt karjeras virziena maiņu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.