Arī topošā māmiņa Lelde Ceriņa apmeklēja semināru.
Arī topošā māmiņa Lelde Ceriņa apmeklēja semināru.
Publicitātes foto

FOTO: sabiedrībā zināmas māmiņas kopā ar saviem mazuļiem pulcējas īpašā seminārā par rotaļlietām 0

Šonedēļ beauty telpās “Chang” notika “Fisher-Price” seminārs jaunajiem vecākiem par rotaļu nozīmi bērna attīstībā. Viesu vidū bērnu audzināšanā noderīgās zināšanas smēlās arī topošā māmiņa un TV dīva Lelde Ceriņa, māmiņa un raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāja Rūta Dvinska, māmiņa, blogere Laura Grēviņa, kā arī māmiņa un blogere Alina Keller.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 2
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Lasīt citas ziņas

Klātesošos vecākus uzrunāja bērnu un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, pastāstot plašāk par skaņu un krāsu stimulu ietekmi uz maza bērna smadzeņu attīstību. Eksperts detalizēti aprakstīja mazu bērnu smadzeņu darbību, uzsverot, ka agrīnā bērnībā iegūtās pieredzes var ietekmēt bērna uztveri un personību nākotnē.

Par bērniņa vecumam atbilstošu rotaļlietu izvēli semināra dalībniekus konsultēja rotaļlietu zīmola “Fisher-Price” pārstāve Jūlija Haritonova. Viņa skaidroja, ka atbilstoša rotaļlieta ir panākumu atslēga, lai mazulis augtu ieinteresēts un mācīties kārs. “Katrā vecuma posmā ir svarīgi attīstīt noteiktas iemaņas. Agrā bērnībā spēlēšanās palīdz mazulim iegūt kontroli pār savu ķermeni, vēlāk jau apgūt skaņas, vārdus, priekšmetus un šādi attīstīt jaunas prasmes. Būtiski ir rotaļlietu izvēlēties atbilstoši bērna vecumam, lai mazulis izjustu prieku, spētu rotaļlietu atbilstoši izmantot un nezaudētu interesi izzināšanas procesā. Kā arī vienmēr aicinu vecākus spēlēties kopā ar bērnu – tas viņā raisīs vēl lielāku zinātkāri un stiprinās vecāku un mazuļa emocionālās saites,” uzsver J. Haritonova.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr ar plašo pieredzi bērnu audzināšanā dalījās piecu bērnu māmiņa, psiholoģe Inga Bērziņa. Viņa skaidroja, ka attīstošās rotaļlietas ir ne vien neatsverams palīgs bērna attīstībā, bet nodrošina viņam arī izglītojošu izklaidi. “Starp iemīļotākajām bērnu rotaļlietām ir “Gudrais kucēns”, jo tas izveidots tā, lai saistītu bērna uzmanību, attīstītu atmiņu, palīdzētu apgūt un atšķirt krāsas, attīstītu runātprasmi un izpratni par ķermeņa uzbūvi utt. Attīstošās rotaļlietas ir ne vien neaizstājams palīgs bērnu skološanā, bet palīgs arī vecākiem, jo spēj jēgpilni nodarbināt mazuli, sniedzot nelielu atelpas brīdi aizņemtajiem vecākiem – kā piecu bērnu mamma to ārkārtīgi novērtēju,” saka I. Bērziņa.

Uz semināru vecāki tika laipni aicināti ierasties kopā ar atvasēm, par kuru izklaidi izglītojošo lekciju laikā parūpējās animatori.

Sabiedrībā zināmas mammas pulcējas seminārā par rotaļlietu nozīmi bērnu attīstībā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.