Šveicietis Niko Hišīrs, kuram ir vien 22 gadi, pasaules čempionātā Rīgā būs viena no lielākajām NHL zvaigznēm.
Šveicietis Niko Hišīrs, kuram ir vien 22 gadi, pasaules čempionātā Rīgā būs viena no lielākajām NHL zvaigznēm.
Foto: Bruce Bennett/AFP/SCANPIX/LETA

Hokeja čempionāta priekšvakarā: tiek lēsts, ka tieši Čehija varētu pārsteigt 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Pirms 15 gadiem, kad pasaules čempionāts hokejā Rīgā notika pirmo reizi, līdzjutēji klātienē varēja sekot līdzi daudzām šī sporta veida spilgtākajām zvaigznēm.

Tā Kanādas izlasē sevi spilgti pieteica tobrīd par hokeja brīnumbērnu sauktais Sidnijs Krosbijs, kuram tolaik bija vien 18 gadu. Viņš kļuva par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju un labāko uzbrucēju. Hokeja dzimtenes vienības kapteinis bija leģendārais Brendans Šenahens, Stenlija kausa ieguvējam, olimpiskajam un pasaules čempionam 37 gados aizvadot savu pēdējo starptautisko turnīru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas izlasē togad rezultatīvākie bija Aleksandrs Ovečkins un Jevgeņijs Malkins, Zviedrijas valstsvienībā, kas izcīnīja zelta medaļas, spēlēja Henriks Zeterbergs, Mihaēls Nīlanders un Niklass Kronvals. Amerikāņiem laukumā devās Fils Kesels un Dastins Brauns, somiem Olli Jokinens, Ville Peltonens, čehiem Tomašs Plekanecs, slovēņiem Anže Kopitars, slovākiem Marians Hosa… Tā bija īsta zvaigžņu plejāde.

Pasaules čempionāts kā parasti pārklājas ar Stenlija kausa izcīņu, taču gandrīz 15 NHL klubiem sezona jau ir noslēgusies. Tomēr lielās zvaigznes uz Rīgu neraujas. Daļa aizbildinājusies ar traumām, citiem par atteikumu kalpojuši ģimenes apsvērumi, taču skaidrs, ka liela daļa vienkārši negribēja trīs nedēļas pavadīt Covid-19 “burbulī” jeb, kā jau izteicies viens otrs hokejists, nosacītā cietumā, kur ir tikai halle un viesnīca.

Profesionālie hokejisti pēdējā gada laikā šādus priekus jau ir pārpārēm izbaudījuši, un ne visi tam bija gatavi upurēt atvaļinājumu. Piemēram, Somijas hokeja zvaigzne Ville Leino pateica, ka pēc neizdevušās sezonas viņam hokejs šobrīd vispār nav prātā, kur nu vēl teju mēnesi pārsvarā sēdēt četrās sienās. Zviedrijas izlasei atteica 18 NHL hokejisti (piekrita pieci), tāpat netipiski daudz atteikumu bija krieviem.

Iespēja debitantiem

Dabā iekārtots, ka vieta nekad nepaliek tukša, un, nespēlējot zvaigznēm, iespēja sevi parādīt būs otrā plāna aktieriem, kuri to izmanto ar lielu prieku. Tā Kanādas izlasē šoreiz būs 21(!) pasaules čempionātu debitants un tikai četriem hokejistiem azotē ir pa vienam šādam turnīram. Mūsu pirmo pretinieku rindās jāizceļ vārtsargs Dārsijs Kempers, kurš ir Arizonas “Coyotes” pirmais numurs, ar 4,5 miljonu dolāru lielu atalgojumu.

No laukuma spēlētājiem vairāk pelna tikai uzbrucējs Adamss Henriks, kuram Anaheimas “Ducks” maksā 5,8 miljonus sezonā. Šosezon NHL 34 rezultativitātes punktus (20+14) nopelnījis Konors Brauns, savukārt Kasparam Daugaviņam sanāks tikšanās ar savu šīs sezonas maiņas biedru “Vitjaz” vienībā Džastinu Denfortu. Komandas galvenais treneris ir pieredzējušais Žerārs Galāns.

Reklāma
Reklāma

Pašreizējiem pasaules čempioniem somiem 15 debitanti, tikai divi spēlētāji no NHL (Olli Māta un Artu Ruotsalainens), taču tieši Somija 2019. gadā pierādīja, ka pasaules labākās līgas pārstāvju bagātība sastāvā vēl neko negarantē – somi ar diviem NHL vīriem tika pie zelta.

Amerikāņiem būs 19 spēlētāji no NHL, pārējiem no zemākajām līgām vai Eiropas. Vācijai pārsvarā ir vietējās līgas spēlētāji, bet būs arī 2019. gada NHL drafta sestais numurs Morics Zaiders un NHL vīrs Tobiass Rīders. Norvēģiem ir pieredzējis sastāvs, kurā izceļams Jūnass Holoss. Šis 33 gadus vecais aizsargs savu pirmo pasaules čempionātu aizvadīja tieši 2006. gadā Rīgā, pēc tam nav izlaidis nevienu turnīru.

Kazah­stānas izlase atkal balstās uz naturalizētajiem spēlētājiem no Krievijas, Kanādas un Zviedrijas. Ierindā būs rezultatīvais aizsargs Darens Dīcs, zviedrs Viktors Svedbergs, Džese Blekers. Lielākā pieredze ir Romānam Starčenko, savukārt vārtsargu līnijā būs trīs debitanti. Par grupas pastarīti, visticamāk, kļūs Itālija, kuras sastāvu izretinājusi masveida slimošana ar Covid-19. Uz Rīgu nebrauc pat komandas galvenais treneris Gregs Airlends, kurš vienību vadīšot attālināti ar moderno tehnoloģiju palīdzību!

Solīdā Čehija un drafta pirmais numurs

No A grupas komandām jāizceļ Čehija, kas pirms pasaules čempionāta uzvarēja Eirotūres posmā savās mājās. Čehi savākuši solīdu sastāvu ar sešiem vīriem no NHL (Jakubs Vrāna, Filips Zadina, Dominiks Kubalīks, Filips Hitils, Filips Hroneks un Libors Hajeks).

Tiek lēsts, ka tieši Čehija šajā čempionātā varētu pārsteigt. Krieviem septiņi NHL spēlētāji, bet zviedriem pieci. Interesanti, ka skandināviem izlasē būs 20 debitanti, bet krieviem 17. Viena no lielākajām zvaigznēm šajā turnīrā būs Šveices izlasē – 2017. gada NHL drafta pirmais numurs Niko Hišīrs, kurš 22 gados jau ir Ņūdžersijas “Devils” kapteinis.

Šveices izlases sniegumu uz savas ādas divās pārbaudes spēlēs izbaudīja arī Latvija, spējot gūt tikai vienus vārtus. Šveiciešiem noteikti jāizceļ arī kapteinis Andress Ambīls, kurš piedalīsies savā 16. pasaules čempionātā. Dānijai dominē pieredze, kas atšķaidīta ar jaunību.

Līdzīgi ir arī Slovākijai, kas gan domā arī par nākotni, jo uz Rīgu atvedusi divus 17 gadus vecus puišus. Baltkrieviem palīdzēs NHL ļoti labi debitējušais Jegors Šarangovičs, kā arī naturalizētie Džefs Plets, Niks Beilens, Fransis Parē un Šeins Prinss. Savukārt Lielbritānijas izlasē visi, izņemot vienu spēlētāju, ir no vietējās līgas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.