Gints Kaminskis
Gints Kaminskis
Foto: Paula Čurkste/LETA

“Ir trīs priekšlikumi, kas nekavējoties jāpieņem!” Kaminskis par enerģētikas krīzi un iespējamiem pabalstiem 43

Kamēr citās valstīs cilvēkiem jau sniedz atbalstu rēķinu apmaksai, Latvijā par to vēl spriež, cik un kā palīdzēt cilvēkiem apmaksāt elektrības un gāzes rēķinus. Kāpēc tā?

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

“Problēma ir tiešām nopietna. Pērn septembrī mēs pirmo reizi Ministru Kabinetam rakstījām vēstuli, izteicām priekšlikumus, pievērsām uzmanību. Nekas jau nestāv uz vietas, ir pašvaldības, kas palīdz jau šodien, jo tās iedzīvotājam ir vistuvāk!” TV24 raidījumā “Ziņu top” komentāru sniedz Gints Kaminskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis.

Viņš gan skaidro, ka pašvaldības ekonomiski nespēs vienas cilvēkiem palīdzēt. “Ir trīs priekšlikumi, kas nekavējoties jāpieņem!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no ierosinājumiem ir paplašināt cilvēku loku, kuri var doties uz savu pašvaldību jautāt pēc mājokļa apkures pabalsta. Vai tas ir reāli izdarāms?

“Tas ir viens no risinājumiem – pagājušā gada beigās jau vienojāmies par 50% palīdzību mājokļu pabalstiem – tas jau šobrīd strādā. Mēs arī norādījām valdībai, ka ne ar 2023. gadu mājokļa un GMI pabalsti jānodrošina, bet jau ar šo gadu. Tas ir otrs risinājums,” viņš atklāj.

Trešais risinājums – noteikti enerģētiskās nabadzības deficītu vai arī mehānismu, kā konstatēt, kuriem cilvēkiem palīdzība patiešām nepieciešama.

Eiropā ir ļoti vienkārši – ja cilvēks par enerģētiku maksā vairāk kā 10% no saviem ienākumiem, tad šis cilvēks skaitās enerģētiskās nabadzības slazdā. Pēc šādas shēmas, Latvijā tuvāko mēnešu laikā šajā slazdā varētu nokļūt apmēram 40% mājsaimniecību.

“Mēs piedāvājam pie šiem 10% pielikt vēl vienu kritēriju – ja iepriekšējā gada laikā kopējie izdevumi par šiem enerģētiskajiem resursiem ir palielinājušies vairāk kā 25%. Šis kritērijs nepalielinātu cilvēku skaitu, bet ļautu objektīvāk izvērtēt!” Kaminskis uzskata.