Foto: Zane Bitere/LETA

Ja skaidrs, ka laboratorijas netiek galā ar testu veikšanu, kāpēc nevar atzīt izslimošanas faktu pēc antivielu konstatēšanas? 136

Ja skaidrs, ka laboratorijas netiek galā ar Covid-19 testu veikšanu, kāpēc nevar atzīt izslimošanas faktu, ja cilvēks ir gatavs veikt antivielu testu? TV24 raidījumā “Uz līnijas” komentāru sniedz PSKUS ārsts, RSU lektors
Kārlis Rācenis.

Reklāma
Reklāma
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

“Jautājums ir dienas kārtībā un to varētu skatīt, jo ideja ir pareiza,” sacīja Rācenis.

Viņš gan piebilst, ka šeit būtu jāskata nevis tās antivielas, kas veidojas pēc vakcinācijas, bet jāskata tās antivielas, kas veidojas pēc pārslimošanas. Apmēram 95% gadījumu tām būtu jāveidojas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jautājums, protams, kurā fāzē pēc pārslimošanas, bet, balstoties uz tām, es domāju, nākotnē būs algoritmi, kad mēs par to varēsim runāt, bet šobrīd ir pārāk maza pieredze,” skaidroja ārsts.

Viņš norāda, ka pēc antivielām var pateikt, vai kādreiz ir bijusi saskarsme ar vīrusu. Taču nevar noteikt laika periodu, kad bijusi saslimšana.

“Ja, piemēram, mēs sakām, ka šie sertifikāti nav vairs derīgi, tiem vairs nav nozīmes un tiem nav jēgas, tad vismaz pēc antivielām būs daļa cilvēku, kuriem mēs varēsim pateikt, ka viņi ir pārslimojuši,” atzina Rācenis.

Skaidrojot, ko tas dos, ja cilvēkam nav sertifikāta, Rācenis norādīja, ka jautājums bija, vai var netaisīt PCR testu: “Teorētiski var netaisīt.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.