Slimību un profilakses kontroles centra Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Slimību un profilakses kontroles centra Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas laboratorijās varētu būt sasniegta Covid-19 testēšanas maksimālā kapacitāte 31

Latvijas laboratorijās veikto Covid-19 testu skaits pēdējā laikā vairs nepieaug, un tas nozīmē, ka ir sasniegta maksimālā kapacitāte, ko laboratorijas spēj nodrošināt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Reklāma
Reklāma
5 lietas, kuras nedrīkst izsviest no mājokļa pat tad, kad tās nokalpojušas
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. Pēc sievas nāves latviešu tētim Andrim Norvēģijā atņēma bērnus, kuri saskārās ar smagu realitāti: “Ja es neklausīju, mani lika pagrabā uz trepēm”
Kremlis žvadzina ieročus: nosauc divas vietas, kuras var kļūt par mērķi Putina atriebībai. Kas liek par to domāt?
Lasīt citas ziņas

Viņš atzina, ka līdz ar to Covid-19 slimnieku skaits faktiski ir daudz lielāks, nekā to uzrāda oficiālā statistika.

Taču labā ziņa esot tā, ka atklāto pozitīvo gadījumu īpatsvara pieaugums stabilizējas – tas turas ap 39-40% un pagaidām vairs nepieaug. “Tas varētu jau liecināt, ka varbūt, varbūt tuvākajās nedēļās slimnieku skaits vairs nepieaugs,” izteicās SPKC pārstāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Eiropas Savienībā kopumā saslimstības ar Covid-19 pieaugums pēdējās dienās vairs netiek novērots, kas ir pozitīvs signāls, informēja speciālists.

Perevoščikovs stāstīja, ka pieaug stacionēto Covid-19 pacientu skaits. To pacientu skaits, kuriem Covid-19 ir pamata diagnoze, mēneša laikā pieaudzis par aptuveni 80%, savukārt to pacientu skaits, kuriem Covid-19 ir konstatēta kā papildu saslimšana, mēneša laikā četrkāršojies.

Infektologs uzsvēra, ka statistiski nedrīkst ignorēt tos pacientus, kuriem Covid-19 ir kā otrā diagnoze, jo lielā daļā gadījumu tieši koronavīruss šiem cilvēkiem ir izraisījis smagas sekas. “Tie ir pacienti ar insultu, infarktu, gados veci novārdzināti pacienti, kuriem koronavīruss slimības gaitu padara smagu, līdz ar to šie pacienti ārstējas ne tikai tajās gultās, kas paredzētas kovida pacientiem, bet arī parastajās terapeitiskajās nodaļās, un šo pacientu skaits ir ļoti liels,” norādīja Perevoščikovs.

Runājot par Covid-19 pacientu ārstēšanu, viņš arī uzsvēra medicīniskā personāla darbinieku augsto inficēšanās īpatsvaru, kas arvien apgrūtina pienācīgu pakalpojumu sniegšanu.

Ņemot vērā pašreizējo slimnīcu aizpildījumu, nevar teikt, ka situācija ir “ļoti kritiska un dramatiska”, taču joprojām nevar izslēgt, ka, turpinoties nekontrolētai Covid-19 izplatībai, drīzumā pieaugs saslimstība tieši starp gados vecākiem iedzīvotājiem ar hroniskām saslimšanām, brīdināja Perevoščikovs, piebilstot, ka “visticamāk, tas arī notiks tuvākajās nedēļās, un tāpēc ir nepieciešams joprojām būt ļoti uzmanīgiem”.

Reklāma
Reklāma

Viņš piebilda, ka iepriekšējos Covid-19 viļņos tika novērota līdzīga tendence – vispirms saslima ekonomiski aktīvākie cilvēki, bet pēc tam konsekventi saslimstības pieaugums tika novērots personām virs 60 gadiem. “Pašreiz, salīdzinot ar citiem [saslimstības] pacēlumiem, šie cilvēki [vecumā virs 60 gadiem] slimo retāk, bet dinamikā mēs, visticamāk, sagaidīsim, ka slimības īpatsvars katrā vecuma grupā izlīdzināsies un biežāk slimos tie seniori, kuri pašreiz vēl nav vīrusa skarti,” prognozēja SPKC pārstāvis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.