Kartupeļu sērga lapgrauži 0

Negribēju lietot ķīmiju, tāpēc pret kartupeļu lapgrauzi migloju ar Nīmazalu. Apstrādāju pēcpusdienā, kad gaisa temperatūra bija aptuveni +14 °C. Jau pagājušas piecas dienas, bet kāpuri vēl dzīvi. Cik ilgā laikā preparāts iedarbojas uz kaitēkļiem? MĀRIS

Reklāma
Reklāma
Veselam
TOP 10 valstis ar visattīstītāko medicīnu un izcilākajiem ārstiem pasaulē
Laiks atvadīties: nosauktas populāras ierīces, tostarp viedtālruņi, kas 2025. gadā pārstās darboties vai kļūs bīstamas
Kokteilis
Pirmdien pilnmēness! 3 zodiaka zīmes, kurām šajā laikā “aizbrauks jumts” – labāk turieties no viņiem pa gabalu 1
Lasīt citas ziņas

Valsts augu aizsardzības dienesta Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande informē, ka Nīmazals iedarbojas tikai pret pirmā un otrā auguma kartupeļu lapgrauža kāpuriem, kuri vēl ir samērā mazi un neievērojami, bet ļoti ēdelīgi. Audzētāji pārsvarā pamana palielos trešā un ceturtā auguma kāpurus. Tiem apetīte vairs nav tik milzīga, jo gatavojas iekūņoties, bet uzņemtā Nīmazala deva nav pietiekama, lai kaitēkļus nobeigtu. Šim augu aizsardzības līdzeklim ir vēl kāda īpatnība – kāpuri pēc saindēto lapu apēšanas kļūst mazaktīvi, proti, mazāk barojas vai vēlāk vispār to pārtrauc un nespēj pāriet nākamajā attīstības stadijā. Tāpēc kartupeļu audzētājam vajadzētu uzmanīgāk papētīt, vai kāpuri pēc smidzinājuma vēl turpina baroties vai tikai sēž.

Drīkst veikt vēl vienu apstrādi ar Nīmazalu, taču iepriekš jāpārbauda kāpuri stādījumā. Ja dominē lielie, šo preparātu nav vērts smidzināt un jādomā par citu insekticīdu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.