Foto – Shutterstock

Kļūsti par savu izjūtu pētnieku! Atziņas harmonijai 0

Nemaini pasauli, maini sevi! Viena no brīvības pazīmēm ir spēja pārslēgties, mainīt akcentus. Cilvēks ir daļa no Dieva dabas, tomēr reizēm svaru kausi zaudē līdzsvaru. Kāpēc? Dzīvodami pilnīgajā pasaulē, cenšamies to mainīt. Patiesībā jāmainās cilvēkam pašam. Prāts ir kā mazs bērns, tas kāro iegūt. Cilvēka apziņa, raksturs ir kopums, kas maināms dzīves laikā. Jāizdara secinājumi, jāvēro. Dzīve ir dzīvība, tā plūst. Ir jākļūst par tās pētnieku.

36,6°C viesis IVARS VRUBĻEVSKIS, dzīves norišu un izjūtu pētnieks

MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Pateicoties VM “tālredzībai”, acīmredzot pie mums vakcinācija vēl ritēs pilnā sparā, kad Āfrika to jau būs aizmirsusi 38
10 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
Pēteris Apinis: Viena pote, mazāk blakņu un pasargās no “lipīgākajiem” koronavīrusiem. Ko zinām par jauno “Johnson&Johnson/ Janssen” vakcīnu? 42
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Vai D vitamīns ir efektīvs Covid-19 infekcijas ārstēšanā? Pētījumā atklājas jauni fakti 6
4 stundas
Lasīt citas ziņas

Barjeras ceļā uz laimi. Veidojot attiecības, jāvēro savas izjūtas. Tās rāda, kas attur no laimes. Tātad, nevis vainojot citus, bet pētot sevi, iespējams gūt apmierinātību. Piemēram, uzskati un principi var būt barjeras. Ko darīt, lai to mainītu? Ienest sevī pārmaiņas. Pirmām kārtām uztverē, attieksmē. Ko tas nozīmē? Necensties uzreiz atrast vīru vai sievu, bet mācīties draudzēties. Draudzībā augs personība, radīsies atbildes, kas palīdzēs situācijās, ko veido citi. Vēlme nevis mukt no grūtībām, bet mācīties mazinās augstprātību un iedomību. Pazudīs tieksme vienmēr noliegt otra teikto – cilvēks kļūs elastīgāks, vairāk liks lietā humoru. Un tad pienāks brīdis, kad dīgs mīlestības priekšvēstneši.

**

Siltums aizvējā. Vīrietis ir kā klints aizvējam, bet siltums, ugunskura liesma – sieviete. Pārāk tuvu var apdedzināties, bet attālinoties var apaukstēties.

**

CITI ŠOBRĪD LASA

Mīlestībā – pieņemt, nevis analizēt. Vīrieši un sievietes – viena veseluma divas pretējās pusītes. Doti viens otram, nevis lai saprastos, caur prātu izprotot viens otru, bet lai pieņemtu – tādu, kāds otrs ir. Viens otru papildinot, iemācīsies mīlēt. Sīka otra cilvēka izpēte, analīze ar prātu ir traucēklis mīlestības atnākšanai. Ir kopā, ir komanda, bet nav jūtu. Kā var pielāgot to, kas radīts pretējs?! To iespējams tikai iemīlēt. Prāts pretojas, jo pieradis uztraukties pat izlietas tējas dēļ. Tāpēc, ka ir paradums vētīt un vērtēt. Turpretī, ja iemīl, šis paradums vairs netraucē. Tomēr arī galva nav jāzaudē, kad mīlestība atnāk.

**

Nesēj nabadzībā! Kāpēc vieniem bagātība tūlīt izsīkst, bet citiem vairojas? Lai to izprastu, mazliet jāpavēro, kā aizrit dienas. Šādos mirkļos iespējams tikt laukā no nabadzības muklāja. Visapkārt ir enerģijas – pārpilnības enerģija, labklājības enerģija, bet ir arī nabadzības, nedrošības, pļāpīguma un citas enerģijas. Ar savu attieksmi katrs kaut ko nopelna. Nopelnītais liek ciest vai priecāties.

Nereti, dienai ritot, prātā ienāk doma – atkal viens un tas pats! Analīzes vietā cilvēks turpina modelēt tās pašas domas, uzturēties tajās pašās enerģijās. Bet doma ir kā ir sēkla. Iesētais dīgst tur, kur tas sēts. Nabadzībā sētais vairos nabadzību, gudrībā sētais vairos gudrību. Ja nesijāsim domas, riņķadeja turpināsies bez iespējas apstāties. Tāpēc tā vietā, lai bēdātos, dusmotos, taisnotos, vajadzētu paskaidrot savam prātam, ka notiek process, kurā cilvēks var bagātināties, atjaunoties, pildīties ar citādu pieredzi – pozitīvāku, gaišāku, laimīgāku. Jo ātrāk to sapratīs, jo drīzāk pacelsies uz labklājību veicinošā viļņa.

**

Atļauties priecāties, atļauties zaudēt. Par prieku daudzi jūsmo, bet neprot ielaist sirdī, jo tas nav viegli. Lai to spētu, jāpārvar iedomība, kūtrums, jāpaceļ skatiens debesīs. Jāatmet doma, ka viss jau zināms. Ko tas nozīmē – es visu zinu?! Tā ir komanda zināšanu kanālam aizvērties. Šādi cilvēks noslēdzas, lai beigtu zemes gaitas. No maza bērna zinātkāres vairs nav ne miņas. Instruments – ķermenis – kļūst lieks, gars var doties mājup. Pastāstot sev, ka neesi pasaules naba, prāts, kas pieradis uzvarēt, varēs atļauties zaudēt, lai vēlāk gūtu daudz lielākas uzvaras. Arī prasmi priecāties.

**

Neiestrēgt izjūtās. Cilvēkam ir paradums iestrēgt savās izjūtās. Līdzīgi ir ar autodzinēju: tas darbojas, maļ un griež, nesaprotot, ka mašīnas ritenis grimst arvien dziļāk staignajā purvā. Šajā mirklī nevajadzētu kārpīties un plosīties, bet atlaist sajūgu un braukt tālāk. Kāpēc nesanāk? Pietrūkst zināšanu! Redzamā pasaule, kurā dzīvojam, apgādā ar to, kas tai svarīgs. Zib reklāmas, traucas laiks un domu virtenes. Pietrūkst tik ļoti svarīgā – attiecību kultūras. Iestrēgstot nosodījumā, tiekam ierauti ciešanu virpulī. Domas materializējas, izveidojas nevēlamais, tas, ko negribam saņemt. Lieki esam barojuši iestrēgušās domas ar dievišķo enerģiju. Domu un izjūtu katlā viens un tas pats, kaut gan jau sen izvārījies un gatavs. Ja viss skaidrs, jāiet tālāk!

**

Laimīgs tas, kam pietiek. Bruņojies ar gudrību, cilvēks nemētājas no vienas vietas uz otru, bet paliek savā vietā un gūst labumu, kas viņam pienākas. Laimīgs ir tas, kuram pietiek ar to, kas ir, nevis nemitīgi ilgojas pēc tā, kas sapņos rādās. Viss vajadzīgais mums tiek dāvāts.

Harmonija ir tad, kad garīgais un materiālais ir sabalansēts. Trūkumi domāti, lai censtos tos pārvērst pieredzē, atziņu bagāžā, kas māca izprast zīmes, ar kurām tiekam brīdināti. Atliek tikai lūgties, lai Jēzus Kristus dod gudrību!

**

Kā atšķiras dzīves uztvere. Pārliecināta cilvēka domāšana balstīta uz pozitīvas nots. Tāds cilvēks sevi un savu veikumu uztver bez agresijas un panikas. Viņa iekšējā vērtību skala – pozitīvo vērtēt kā pašsaprotamu lietu, bet negatīvo – nesaspringstot, kā pārejošu nejaušību, kas drīz beigsies. Turpretī nepārliecinātais, negatīvi noskaņotais negatīvo uztvers kā speciāli pret viņu vērstu, savukārt pozitīvo – kā nejaušību, kuru nav cienīgs saņemt. Tādam cilvēkam komplimenti būs nepieņemami, bet apvainojumi – kā atdzīvinātājzāles stresa uzkurināšanai.Šādi dalīts pasaules uzskats liek vieniem priecāties, bet otriem – ciest.

**

Iemācies starot pretī citiem! Enerģiju sabiezējumi rada blokus. Tie parādās sejas izteiksmē, kādu paši nevēlamies redzēt. Daudziem tāpēc kauns pašiem no sevis. Citi sevi pat ienīst! Kā pārējie uztver šādu cilvēku? Reaģē tā, kā viņš domā, kā jūtas, ko izstaro āriene: izvairās, kaunas būt tuvumā, varbūt pat ienīst.

Lai tā nenotiktu, jāpiestrādā nevis pie ārienes, bet gan uzskatiem. Pie savām domformām. Jāiemīl sevi, jāpieņem tādu, kāds esi, bez nosodījuma un raizēm. Jāatrod argumenti, kas spētu pārliecināt zemapziņu, ka šāda attieksme pret sevi ir droša un nesāpīga. Nepietiek vien apņemties, ka esmu mīļš, bet jāspēj pamatot, kāpēc ir labi tādam būt. Taču vispirms pašam sev jāatzīst, ka patiesi kaunos par sevi, par savu izskatu.

Trešais solis – apjaust, ko sagaidu no citiem. Ja vēlies, lai iesilst attiecību saulīte, izstaro siltumu, prieku un pretimnākšanu arī pats!

**

Ārā no skrējiena. Lai izkļūtu no vāveres riteņa, jāapzinās, ka tajā esam. Pozitīvais egregors ir miera, gaismas, prieka, pateicības ceļš. Tas, lai arī šaurs, vienīgais dod iespēju būt brīvam no bailēm.

SAISTĪTIE RAKSTI

Labākās zāles ir lūgšana: Jēzu Kristu, dod man gudrību atslēgties no negatīvā egregora un pieslēgties pozitīvajam!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Ministrs Sandis Ģirģens agrā pirmdienas rītā jau sēž friziera krēslā 21
8 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Kokteilis
FOTO. Tenisa zvaigzne Serēna Viljamsa beidzot “padevusies” un atļāvusi meitai Olimpijai sākt spēlēt tenisu
11 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pieskaņojies dabas ritmam! Veiksmes kalendārs no 1. līdz 7.martam
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Ivars un Ilgvars
8 stundas
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Pateicoties VM “tālredzībai”, acīmredzot pie mums vakcinācija vēl ritēs pilnā sparā, kad Āfrika to jau būs aizmirsusi 38
10 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
Pēteris Apinis: Viena pote, mazāk blakņu un pasargās no “lipīgākajiem” koronavīrusiem. Ko zinām par jauno “Johnson&Johnson/ Janssen” vakcīnu? 42
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Vai D vitamīns ir efektīvs Covid-19 infekcijas ārstēšanā? Pētījumā atklājas jauni fakti 6
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
No ceturtdienas Latvijā gaidāms aukstuma vilnis. Cik ilgs tas būs? Toms Bricis par laiku šonedēļ un turpmāk
6 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Aktieris Andris Keišs par ierobežojumiem: “Es tos lēmumus nesaprotu! Kāda atšķirība ir starp “Narvessen” un kādu Barona ielas medus veikalu?” 40
1 diena
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Latviešu supermodele Ginta Lapiņa vairs neglabā noslēpumu: viņa gaida bērniņu! 5
1 diena
AT
Andris Tiļļa
Kokteilis
Latviešu Cepurnieks! Normunds darina cepures no dārgām, reti sastopamām detaļām: rezultāts ir apbrīnojams 12
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Nodzīvo šo dienu tā, it kā tā būtu pēdējā diena tavā dzīvē! Horoskopi 1.martam 3
20 stundas
LA
Latvijas Avīze
Kokteilis
Darba un pūliņu pilna nedēļa, kas, domājams, vainagosies ar panākumiem! Horoskopi no 1. līdz 7. martam
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Skaidrīte, Justs un Skaidra
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja un režisore Liene Greifāne 11 dienu garumā slimnīcā cīnījusies par savu veselību 31
2 dienas
IM
Ingrīda Mičāne
Stāsti
Mamma gandrīz piedzīvo infarktu: kopā ar zivīm skolēnu pusdienās – tārpi
51 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Paziņo, kurās pilsētās un novados atklāti jaunie Covid-19 gadījumi
46 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Šodien atbalsta, rīt neatbalsta. Kalviņš par svārstībām valdības lēmumos un to, kāda ekspertīze trūkst cīņā ar Covid-19
1 stunda
AP
Anita Pirktiņa


Ziņas
Latvija – viena no zaļākajām Eiropā vai dabas postītājvalsts “ar atklātu mežizstrādes biznesa karu pret mazo ērgli un melno stārķi…”?
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Stāsti
“Vienkārši visu aizklapēt ciet – tas nav risinājums, ir jāmeklē izeja!” Saruna ar ekonomistu Uldi Osi
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Gada laikā nevar izstrādāt vakcīnu, tā satur embriju šūnas un mikročipus, izraisa bīstamas blaknes. ZVA skaidro, vai tā ir taisnība
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Tik auksts Latvijā gadiem nebija bijis! Meteorologi par aizvadīto ziemu
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Lemberga sliktā veselības stāvokļa dēļ lūdz viņu atbrīvot no apcietinājuma 21
3 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Aktieris Andris Keišs par ierobežojumiem: “Es tos lēmumus nesaprotu! Kāda atšķirība ir starp “Narvessen” un kādu Barona ielas medus veikalu?” 40
1 diena
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Deputāti Sprūdi no jaunās partijas “Likums un kārtība”, Varšavas lidostā pieķer par ekskluzīva “Rolex” pulksteņa nedeklarēšanu 59
22 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Vakcinācijas birojs sarūk, Lemberga spriedums un Jēkabpils lielgabala sāga. Nedēļas notikumu apskats 1
10 stundas
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: “Krievija mūsdienās no Padomju Savienības 1946. gadā īpaši neatšķiras. Joprojām tur ir autoritāri noskaņots līderis ar klēpju sunīšu parlamentu.” 88
1 diena
"V
"Mājas Viesis"
Kokteilis
FOTO. Tenisa zvaigzne Serēna Viljamsa beidzot “padevusies” un atļāvusi meitai Olimpijai sākt spēlēt tenisu
11 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Latviešu supermodele Ginta Lapiņa vairs neglabā noslēpumu: viņa gaida bērniņu! 5
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Latvijas Pasta vadītājs: “Konfliktsituācijas rodas dēļ rindām pie pasta, darbinieki ir spiesti tās risināt… Ir izaicinājums saglabāt mieru, komunicējot ar klientiem.” 22
1 diena
LE
LETA
Veselam
Atmiņas traucējumi, matu izkrišana, milzīgs nogurums un pat sirds mazspēja: ārsti atklāj, kādas sekas var būt pēc Covid-19 izslimošanas 5
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Aizdomās par valsts amatpersonas slepkavības mēģinājumu meklē attēlos redzamos vīriešus
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Koalīcija konceptuāli vienojusies par 200 eiro vienreizējo pabalstu pensionāriem un personām ar invaliditāti
17:46
LE
LETA
Ziņas
Paziņo, kurās pilsētās un novados atklāti jaunie Covid-19 gadījumi
17:14
IM
Ingrīda Mičāne
Stāsti
Mamma gandrīz piedzīvo infarktu: kopā ar zivīm skolēnu pusdienās – tārpi
17:09